
Vilniuje vykstantis Europos rankų lenkimo čempionatas jau įpusėjo, o šiandien savo pasirodymą pirmenybėse pradeda ir viena stipriausių šios sporto šakos atstovių visame pasaulyje Eglė Vaitkutė. Šilutiškė sportininkė papasakojo, kaip atrodo rankų lenkimo atstovų treniruotės.
„Pradžioje, žinoma, atliekamas apšilimas. Po truputį įsiliejant į treniruotę yra didinamas krūvis, o pabaigoje daromi tempimo pratimai, – sakė E. Vaitkutė. – Nors prisipažinsiu, pati asmeniškai dėl laiko stokos kartais tempimo pratimų neatlieku, bet stengiuosi praleidinėjamais nepiktnaudžiauti, nes galiausiai tai atsiliepia. Jei norite padaryti gerą treniruotę, joje turi būti viskas: apšilimas, laipsniškas krūvio didinimas ir galų gale tempimus, trumpesnius ar ilgesnius, padaryti reikia“.
Rankų lenkikų treniruotės būna dviejų tipų – be jėgos didinimo dirbant su svarmenimis, atletai prie lankų lenkimo stalo lavina techniką.
„Technikos ir darbo prie rankų lenkimo stalo treniruotę man dažniausiai užtenka atlikti vieną kartą per savaitę. Tačiau treniruotė atliekama stipri, spaudžiant maksimumą. Kartais būna toks jausmas, kad viršijau savo galimybes, nes po tokių treniruočių rankas ir nugarą skauda kokias tris dienas.
Bendrose treniruotėse rankoms lenkti partneris dažniausiai pasirenkamas daugmaž savo lygio. Man patinka pasiimti stipresnį. Žinoma, prieš treniruotę vėlgi, turi būti labai geras apšilimas. Ir tada arba yra daromi pratimai ištvermei arba startui ir greičiui. Įveikimo būdų yra labai daug. Žmogus tai ne robotas, tam tikrose vietose jis yra silpnesnis, todėl stengiamasi ieškoti būdų kaip varžovą įveikti“, – kalbėjo atletė.
E. Vaitkutė įsitikinusi, jog nesant galimybei atvykti į sporto salę, kokybišką treniruotę atlikti galima ir namų sąlygomis.
„Net ir treniruojantis ne sporto salėje yra reikalingas rankų lenkimo partneris. Į savaitę bent vieną treniruotę su juo reikėtų padaryti maksimaliai stiprią, – teigė Eglė. – Treniruotės priklauso nuo turimo inventoriaus. Aš manau, kad rankų lenkikui turėtų pakakti skersinio, ir pasipriešinimo gumų. Taip pat gerai būtų ir svermenys, tačiau jie yra pakankamai brangūs. Skersinis ir pasipriešinimo gumos jau yra didelė bazė ir su šia įranga galima sugalvoti tikrai nemažai pratimų“.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
