
Italijoje vykstančiame Europos irklavimo čempionate sidabru paženklintas lietuvių Donatos Karalienės ir Mildos Valčiukaitės pasirodymas. „Valio, valio, valio, – džiaugėsi Europos irklavimo čempionato sidabro medalį rankoje laikydama D.Karalienė. – Bet visada gali būti geriau“.
Po D. Karalienės sugrįžimo į didįjį sportą pirmą sykį rimtose varžybose startavusios 2016 metų olimpinių žaidynių prizininkės finale sekmadienį finišavo per 6 min. 53,33 sek. ir nusileido tik Rumunijos atstovėms Nicoletai-Ancutai Bodnar ir Simonai Geaninai Radis (6.49,84).
Rumunijos irkluotojos pirmavo nuo pat plaukimo pradžios ir visą laiką išsaugojo užtikrintą pranašumą. Lietuvos sportininkės didžiąją dalį laiko buvo antroje pozicijoje, bet persvara prieš kitas varžoves nebuvo didelė. Artėjant finišui, mūsiškės kiek atitrūko nuo persekiotojų ir su šypsenomis kirto finišo liniją.
Bronza atiteko britėms Holly Nixon ir Saskia Budgett (6.55,13).
„Matome, kur galėtume patobulėti, tačiau pirmąjį savo varžybinį startą vertiname gerai, – sakė po trejų metų pertraukos į didįjį sportą sugrįžusi D.Karalienė. – Emocijos užliejo per apdovanojimų ceremoniją, kuri buvo ganėtinai neįprasta – medalius užkabinome viena kitai pačios, atstumo reikėjo laikytis. Gal visų taisyklių sekimas kiek išblaškė tas džiugias emocijas“.
Keturis mėnesius vėl kartu valtyje sėdinčios sportininkės neslepia: „Tikėjomės pakovoti dėl medalių dar prieš išvykdamos į pirmenybes“.
„Tačiau buvo sunku spėlioti, kol nestartavome vėl kartu. Negalėjome įvertinti konkurenčių bei savo sportinės formos, – kalbėjo D.Karalienė. – Treniruotėse matėme, kad esame ganėtinai greitos, bet reikėjo sulaukti varžybų, kad sužinotume, kaip atrodome tarp kitų. Šis sidabro medalis – tai patvirtinimas, kad galime. Jis suteiks mums daugiau pasitikėjimo savimi. Į ateitį žvelgiame tikrai labai pozityviai“.
Po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ištekėjusi ir Vištartaitės pavardę į Karalienės pakeitusi Donata 2017 m. paskelbė apie karjeros pabaigą. 2018 m. lapkritį jos ir Jono Karaliaus šeimoje gimė dvyniai Dovydas ir Povilas. O 2020 m. rudenį D.Karalienė paskelbė – ji sugrįžta į sportą.
„Vyras mane labai palaiko. Jis labiausiai ir paskatino grįžti. Pasakė: „Daryk!“ Puikiai suprantu, kad bus nemažai iššūkių. Ypač – pirmą sezoną. Bet esame pasiryžę tuos iššūkius įveikti bendromis jėgomis. Su vyru svarstėme, kad po truputį pradėsiu daugiau sportuoti, o oficialiai grįšiu kitą sezoną. Bet kai prisileidau šią mintį, ji manęs nebepaleido. Su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte ketinau kalbėtis apie teorinę galimybę grįžti, tačiau sulaukiau didelio palaikymo, tad viskas išsirutuliojo greičiau“, – pernai rudenį sakė D.Karalienė.
Per tą laiką, kol D.Karalienė buvo pasitraukusi iš irklavimo, M.Valčiukaitė su kita porininke Ieva Adomavičiūte tapo 2018 m. pasaulio čempione, Europos pirmenybių bronzine prizininke ir iškovojo Lietuvai kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.
A finale sekmadienį varžėsi ir vyrų porinės keturvietės įgula – olimpinei atrankai besiruošiantys Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius finišavo šešti (5.53,53).
Pavienę keturvietę valtį irkluojantys Dovydas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Domantas Stankūnas B finale užėmė penktąją poziciją (6.10,41), o galutinėje rikiuotėje liko 11-i.
Moterų varžybų B finale ketvirta finišavo Viktorija Senkutė (8.07,59). Jai čempionate atiteko 10-a pozicija.
Vyrų vienviečių valčių C finale Armandas Kelmelis (7.14,46) finišavo penktas. Galutinėje įskaitoje jis liko 17-as.
Priminsime, kad dėl sveikatos problemų anksčiau laiko iš varžybų pasitraukė parairkluotojas Augustas Navickas ir porinės dvivietės įgula – Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris.
Vyriausiasis rinktinės treneris Kęstutis Keblys, paprašytas įvertinti komandos pasirodymą Europos pirmenybėse, teigė, kad drąsiai galima rašyti septynetą.
„Merginų porinė dvivietė – puikiai, vaikinų pavienė keturvietė irgi neblogai kaunasi, porinė keturvietė prasčiau, o vyrų porinė dvivietė… Prastokai, – sakė K.Keblys. – Europos čempionatas uždavė nemažai namų darbų, bet susitvarkysime“.
Sulaukęs klausimo apie vyrų porinę keturvietę, treneris atsiduso.
„Visą čempionatą nešlubavome, viskas atrodė neblogai, tačiau finale viskas subyrėjo. Kalbame apie techniką, nes fiziškai viskas yra labai gerai, – sakė treneris. – Turėjome neblogus greičius ir treniruočių stovykloje, o dabar – ne kažką. Kalbėjome su vaikinais, sutarėme, kad turime techninių spragų. Manau, kad tikrai spėsime viską susitvarkyti iki olimpinės atrankos. Panikos nėra, bet padirbėti bus kur“.
Jau balandžio pabaigoje kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes turinčios įgulos (vyrų vienvietė, ir porinės dvivietės) keliaus pasitikrinti pajėgumo į Pasaulio taurės I-ąjį etapą, o gegužės viduryje, greičiausiai, trys įgulos (moterų vienvietė ir vyrų pavienė bei porinė keturvietės) vyks varžytis dėl olimpinių kelialapių.
Sportas.info, LIF.lt