
Išmokti plaukti niekada nevėlu. Tai padaryti, žinoma, geriausiai vaikystėje. Tačiau plaukimas gali tapti gyvenimo dalimi ir sulaukus garbingo amžiaus.
Plaukimas turi teigiamą poveikį sveikatai, gerina širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas, didina plaučių tūrį.
Patarimais, nuo ko pradėti mokytis plaukti, dalinasi Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė, Lietuvos sporto universiteto Treniravimo mokslų katedros socialinių mokslų daktarė, docentė, Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentė Birutė Statkevičienė, kuri nuo vaikystės susidraugavusi su plaukimu ir be jo negali gyventi iki šių dienų.
Įkvėpimas
Pirmiausiai reikia pradėti nuo įkvėpimo. Dažnai sakau, kad be įkvėpimo nėra plaukimo.
Be įkvėpimo nėra ir meno. Tai reiškia, kad pirmiausiai jūs turite labai norėti išmokti plaukti.
Atsiradus įkvėpimui plaukti, išmoksite kvėpuoti plaukiant. Kvėpavimas – plaukimo mokymosi pagrindas.
Vandens baimė
Išmokti plaukti gali visi, bet pasitaiko žmonių, daugiau suaugusiųjų nei vaikų, kurie bijo panerti.
Bijo būti vandenyje, bijo nesvarumo būklės, kurią jie įgauna pasinėrus, jaučiant keliamąją vandens jėgą.
Nesvarumo būklė nemokančiam plaukti yra nežinoma, netikėta, joje dar nebuvo, todėl ir bijo. Reikia bandyti. Bus viskas gerai.
Baimė yra didelis mokymosi plaukti trukdis. Reikia pasiruošti psichologiškai, reikia įtikinti save, kad negiliame baseine jums tikrai nieko blogo neatsitiks.
Mokymosi plaukti pratimus reikia pradėti negiliame, šiltame baseine (gylis iki juosmens, vandens temperatūra 28-29 °C).
Jie vadinami parengiamaisiais mokymosi plaukti pratimais, kurie yra tokie svarbūs plaukime, kaip ir skaitant raides.
Tie pratimai, tai – vaikščiojimas, bėgiojimas, šuoliavimas, rankų ir kojų mostai įvairiomis kryptimis, pritūpimai panardinant galvą.
Ir galiausiai – slinkimai vandens paviršiuje, atsispyrus nuo dugno ar baseino sienos. Pastarasis turi būti išmoktas tobulai.
Žmogus turi laisvai plūduriuoti vandens paviršiuje. Tų pratimų mokymasis vieniems užtrunka gan ilgai, o kitiems užtenka kelių pamokų ar net keliolikos minučių.
Kartojimas yra mokymosi motina. Tik po to pradedamas varžybų būdų mokymasis. Reikia pasitikėti treneriu, kuris moko jus plaukti.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas





