
Atliekant pratimus su štanga, labai populiarus veiksmas yra vadinamas „mirties trauka“. Tai yra toks veiksmas, kuomet štanga yra atkeliama nuo žemės.
„Mirties trauka“ – vienas iš techniškai sudėtingiausių pratimų. Nors daug kas sako, kad jis yra pavojingas, tačiau iš tikrųjų – ne.
„Viskas priklauso nuo svorio, todėl labai svarbu yra pasirinkti tinkamą svorį, išmokti techniką. Judesį reikia derinti su kvėpavimu“, – sakė sveikatingumo ir sporto klubo „Impuls“ treneris Tomas Kizelis.
Šis pratimas įdarbina nemažai raumenų ir padeda žmonėms sutvirtėti.
„Pagrindinės raumenų grupės, kurios dirba su šiuo pratimu – galinė šlaunų dalis, nugaros tiesiamasis raumuo ir, žinoma, dilbiai, nes pačią štangą laikome rankomis. Iš tikro nėra taip, kad kitos raumenų grupės nedirba. Jų dirba labai daug, tiesiog silpniau negu įvardintos“, – aiškino T. Kizelis.
Vis dėlto treneris įspėja, kad šį pratimą reikia atlikti su žiniomis, todėl geriausia yra mokintis su specialisto pagalba.
„Didžiausios klaidos – neteisingai parenkamas svoris ir technikos trūkumas. Dažniausiai yra stipriai paleidžiama nugara, trūksta tempimo. Kita problema – kvėpavimo nesuderinimas su judesiu“, – teigė T. Kizelis.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
