
Jogos mokytoja Daiva Stančaitytė teigia, jog medituojant gamtoje žmonės labai tinkamai atsipalaiduoja, o grynas oras aprūpina kūną švariu deguonimi ir suteikia jėgų.
„Meditaciją ir jogą praktikuoju daugiau nei 20 metų, tačiau nuolat stebėdama savo mokinius matau, jog susikaupti medituojant iš pradžių gali atrodyti sudėtinga. Visgi vos keli pratimai padeda „atrakinti duris“ į koncentraciją ir vidinę ramybę, žmonės po jogos sesijos visada atrodo pailsėję, pasisėmę jėgų ir motyvacijos.
Meditacija tarsi sukuria harmoniją tarp nuolat dirbančio proto ir dažnai įsitempusio kūno, o kai ją atliekame miške, galime įkvėpti pilnus plaučius šviežio oro. Juk kvėpavimas – esminis meditacijos elementas. Jei kvėpuojame dėmesingai, pajaučiame savo kūną ir momentą, kuriame esame, išmokstame sąmoningumo, emocijų valdymo, tampame stipresni. Visa tai prisideda ir prie fizinės sveikatos“, – sako jogos mokytoja ir dalijasi trumpu meditacijos pratimu pradedantiesiems, kurį galima atlikti tiesiog prisėdus ant minkštos žolės.
Nusiraminimo šavasana
Trukmė: 20–30 min.
Patogiai atsigulkite ant nugaros. Kojas ištieskite V forma, o rankas – šiek tiek toliau nuo kūno, delnais į viršų. Atsipalaiduokite. Tai gali padėti padaryti meditacijai skirta muzika, gamtos garsai ar varpeliai.
Susikoncentruokite į kvėpavimą: įkvėpdami pajauskite, kaip pakyla pilvas, krūtinė, raktikauliai – susikaupkite ties kūno pojūčių ir kvėpavimo sąsaja. Iškvepiant orą, stenkitės pajusti, kaip kūnas nusileidžia. Šį pratimą atlikite tol, kol pasijusite nurimę ir harmonijoje su savimi.
Sportas24.lt
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
