
Dominykas Genevičius, Sportas.info
Lietuvoje populiarėjant riedlenčių sporto judėjimui bei augant šio užsiėmimo bendruomenei, taip pat didėja ir šios judėjimo priemonės pasiūla. Dabar riedlentes galima įsigyti ne tik specializuotose parduotuvėse, bet ir praktiškai kiekviename didesniame prekybos centre.
Lietuvos riedlenčių federacijos (LTRF) prezidentas Justinas Ivoška perspėja, kad didelė pasiūla kartu reiškia ir rizikas įsigyti nekokybišką prekę.
„Niekada nerekomenduočiau pirkti riedlentės iš nespecializuotos parduotuvės, nes tai dažniausiai būna nekokybiškas dalykas, kuris gali sugadinti tavo pirmą patirtį. Pajuokaudamas galiu palyginti, kad tokia riedlentė būtų kaip dviratis, o specializuota riedlentė – kaip „Harley Davidson“, – sakė J. Ivoška.
Pasak jo, kokybiška riedlentė leidžia iškart daug lengviau atlikti pirmus apsisukimus, todėl patirtis iškart gali būti teigiama. Profesionalios riedlentės rieda daug geriau. Įprastose parduotuvėse parduodamos riedlentės dažnai yra pigesnės, bet tuo pačiu tai reiškia, kad jos yra pagamintos iš daug pigesnių detalių.
J. Ivoškos teigimu, kokybišką riedlentę nuo nekokybiškos galima atskirti vien iš lentos storio. Pigesnės riedlentės būna labai storos ir jose neretai matosi fanera. Geros riedlentės pjūvį pamačius, pastebėtume kanadietiško klevo sluoksnius. Jis turi savo kietumą, kokybę ir patvarumą.
Taip pat kokybę išduoda ir ratukai. Profesionalių riedlenčių ratukai sukasi daug greičiau ir ilgiau. Taip pat jos turi ašis, ties kuriomis prispaudus lentą prie ratukų, ji turi atšokti.
„Jeigu riedlentes renkasi vaikai, tai jiems šios priemonės turi būti siauresnės ir trumpesnės. Labiau pažengusiems lentos turi būti platesnės ir ilgesnės. Vėliau riedlenčių pasirinkimas tampa labai specifiniu dalyku. Vieniems labiau patinka siauros, kitiems – plačios lentos. Siauros lentos patogesnės tiems, kas mėgsta technišką riedėjimą, įveikiant kliūtis. Platesnės labiau naudojamos važinėjimui parkuose ar ant rampų“, – aiškino J. Ivoška.
Pradedant važinėtis riedlente, labai svarbu nepamiršti ir avalynės.
„Su bėgimo bateliais tikrai bus nepatogu važinėti riedlente, nes jų padas yra nelygus ir labai minkštas. Dėl to tiesiog negalėsite pajausti lentos. Riedlenčių batai yra plokščiu padu. Daugelis didžiausių avalynės gamintojų, pavyzdžiui, „Vans“, „Nike“ turi specialias riedlenčių batų linijas. Juose yra techninių niuansų, dėl kurių batas yra patvaresnis ir su juo geriau jauti lenta. Geras sukibimas su lentos paviršiumi leidžia atlikti geresnius triukus“, – pridūrė J. Ivoška.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
