Minint Baltijos kelio 35-metį į tradicinį renginį Šiluose pakvietė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba.
1989 m. rugpjūčio 23 d. būtent prie Šilų gyvenvietės esančioje kelio Vilnius-Panevėžys atkarpoje rankomis kartu su žmonėmis iš įvairių šalies vietovių susikibo Kauno krašto sporto bendruomenės atstovai ir tik ką atsikūrusio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto nariai.
Čia Baltijos kelio metu buvo pastatytas bei pašventintas koplystulpis, skirtas žuvusiems sportininkams nuo Stalino genocido.
Vėliau čia buvo pasodinta penkiasdešimties ąžuolų giraitė, įrengtas informacinis stendas. Šioje vietoje kiekvienais metais yra pasitinkami ir palydimi tradicinio 650 km bėgimo iš Vilniaus į Rygą ir Taliną dalyviai.
Visuomet prisimenama, kad dar 1990 m. buvo įgyvendinta ilgamečio Lietuvos bėgimo asociacijos pirmininko Romo Bernoto idėja surenti „Baltijos kelio” bėgimą.
Tad ir šįkart minint 35-ąsias Baltijos kelio metines čia atvyko Kauno krašto, Vilniaus, Panevėžio, Raguvos įvairių organizacijų atstovai bei Šilų bendruomenės nariai. Tarp jų – Seimo narys Tomas Tomilinas, Kauno miesto tarybos narė Vaida Pranarauskaitė, Panevėžio rajono buvęs meras Povilas Žegunis, Šiluose veikusio ūkio vadovas Vytas Fadejavas, Raguvos seniūnas Aurimas Jurevičius, Raguvos kultūros centro padalinio Šilų DFC vadovė Audronė Antanaitienė, Kauno miesto ir Kauno rajono sporto veteranai.
Susirinkusiems koncertavo Vinco Biliūno vadovaujamas vokalinis instrumentinis ansamblis „Ąžuolynas“ bei Beno Mačiunsko vadovaujamas „Gilių“ vokalinis ansamblis, Šilų meno saviveiklininkai, grupė „Belkanto“ bei Petro Sventicko vadovaujami Kauno sporto veteranai.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba, kaip kad visuomet, visus „Baltijos kelio“ bėgimo dalyvius bei Šilų jaunimą apdovanojo specialiai pagamintais atminimo aukso medaliais, o Šilų bendruomenei įteikė sveikinimo raštą ir sidabru žėrinčią taurę, o visus šventės dalyvius apdovanojo specialiomis „Naujojo Nevėžio“, bendrovės „Kauno alus“ saldžiaisiais gėrimais.
Šilų bendruomenė visus šventės dalyvius pasitiko ir priėmė ne tik su muzika ir skambiomis dainomis šventiškai parengtoje ir papuoštoje Ąžuolų giraitės teritorijoje, bet ir sočiai pavaišino kareiviška koše.