
Įsibėgėja Lietuvos olimpinės akademijos įgyvendinamas projektas „Sveikame kūne – sveika siela“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Jo trukmė – vieneri mokslo metai (2023-08-01 – 2024-07-31), tikslinė grupė – 10-13 metų vaikai.
Projekto tikslas – pritaikant JoyMVPA metodiką ir objektyviai matuojant širdies susitraukimų dažnį, plėtoti 480 10-13 metų vaikų vidutinio ir didelio intensyvumo fizinį aktyvumą bei olimpinių vertybių interiorizaciją.
Pasak projekto vadovės, Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) prezidentės klaipėdietės Astos Šarkauskienės, projektas įgyvendinamas šešiose Lietuvos savivaldybėse, kiekvienoje jų – po tris mėnesius.
Prieš pradedant fizinio aktyvumo veiklas, vyko paruošiamasis etapas. Pirmiausia buvo paruoštas turinys, sumaketuota ir elektroniniu formatu parengta bei išleista projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ įgyvendinimo metodika.
Kita labai svarbi veikla – projekto „Sveikame kūne – sveika siela” mokymai dalyviams.
Visos projekto fizinio aktyvumo veiklos yra suskirstytos į tris etapus.
Pirmajame etape (rugsėjis, spalis, lapkritis) dalyvavo Klaipėdos miesto P. Mašioto progimnazija ir Šilutės rajono Juknaičių pagrindinė mokykla.
„Veiklos buvo vykdomos pagal suplanuotą turinį. Pasitelkiant šiuolaikines inovatyvias technologijas -–JoyMVPA metodiką (Projekto Nr. 2019-1-EE01- KA201-051595) bei „Polar team“ sistemą 10-13 metų vaikams integraliai buvo perteikiamos teorinės žinios bei sudaromos sąlygos dalyvauti nuotaikingose fizinio aktyvumo veiklose, plėtoti olimpines vertybes – tobulėjimo siekį, pagarbą, draugystę.
Ugdymo turinys buvo formuojamas JoyMVPA metodikos pagrindu. Tai Lietuvos ir kitų šalių partnerių parengta nauja (2022 metais) inovatyvių žaidimų, kurie yra orientuoti į vidutinį ir didelį fizinį aktyvumą, metodika.
Joje pateikiama 100 fiziškai aktyvių žaidimų, kurie ne tik aprašyti, bet ir pateikti jų atlikimo video įrašai“, – pasakoja A. Šarkauskienė.
Prieš kiekvienas pratybas vaikai ant riešo užsidėdavo „Polar Pacer“ pulsometrą, kuris rodo širdies ir kraujagyslių sistemos reakciją į fizinį krūvį.
„Polar Team“ programa sudarė galimybę stebėti visų vienu metu sportuojančių širdies susitraukimų dažnį.
Pasak A. Šarkauskienės, tai buvo naujovė ne tik vaikams, bet ir pedagogams.
Iššūkis buvo tik pirmieji užsiėmimai, kur teko konsultuoti, vykti į ugdymo institucijas ir paaiškinti naudojimo ypatumus. Vėliau viskas vyko sklandžiai.
Pasibaigus trijų mėnesių pratybų laikotarpiui, vyko renginys „Sveikame kūne – sveika siela“.
Ypatingai žavėjo renginys P. Mašioto progimnazijoje. Renginio programą sudarė dvi dalys: teorinė ir praktinė.
Iš pradžių vyko meninė programa. Projekte dalyvavę vaikai parengė labai originalią kompoziciją – šokį, naudojant krepšinio kamuolius.
Į P. Mašioto progimnaziją buvo atvykę svečių iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei olimpietis, 2015 metų geriausias Lietuvos sportininkas dviratininkas Ramūnas Navardauskas.
Londono olimpinių žaidynių dalyvis pasidalino savo sportine patirtimi, įtraukdamas vaikus į smagią diskusiją.
Po teorinės dalies vyko praktinė dalis – įvairios netradicinės judriosios estafetės.
Tie, kurie praktiškai negalėjo dalyvauti renginyje, buvo komandų palaikymo nariai.
Antrajame etape (gruodis, sausis, vasaris) dalyvauja Alytaus Panemunės progimnazija ir Alytaus rajono Miroslavo gimnazija.
Kaip ir pirmajame etape, fizinio aktyvumo veiklos vyksta pagal tą patį planą ir programą.
„Bendraujant su fizinio aktyvumo veiklas vykdančias pedagogais bei vaikais, įsitikinome, jog projekto turinys bei projekte naudojamos fizinio aktyvumo intensyvumą fiksuojančios priemonės vaikams yra įdomios ir naudingos.
Dalyvaudami šiame projekte vaikai sužinojo sveikatinamojo fizinio aktyvumo apimties, dažnumo ir intensyvumo rekomendacines normas, suvokė fizinio ugdymosi galimybių ir judėjimo formų įvairovę.
Vaikai įgijo įvairių motorinių įgūdžių ir judėjimo būdų, pasiekė dienos vidutinio ir didelio intensyvumo fizinio aktyvumo normą, kuri pagal naujausias Pasaulio sveikatos rekomendacijas (2020) yra 60 min. per dieną,
Vaikai žaisdami vadovavosi garbingos kovos principais, palaikė tarpusavyje draugiškus santykius“, – sėkmingai įgyvendinamu projektu džiaugiasi LOA prezidentė A. Šarkauskienė.






Projektas („Sveikame kūne – sveika siela“ (NR. NSA-FA-NAC-2023-0007), vykdytojas Lietuvos olimpinė akademija) bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

