
Lietuvoje jau kuris laikas ypač populiarėja kombinuotas medžioklinis šaudymas, kasmet pritraukiantis vis daugiau entuziastų.
Dėl šios priežasties šalyje jau esama nemažai profesionalų, kurie jau kitą savaitę pirmą kartą Lietuvoje vykstančiame Europos kombinuoto medžioklinio šaudymo čempionate susirungs su šauliais iš užsienio.
Kombinuotą medžioklinį šaudymą išbandė netikėtai
Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo rinktinės kapitonas Stasys Jurkus pasakoja, jog šioje srityje atsidūrė prieš kiek daugiau nei dešimtmetį. Vis tik sportininkas pabrėžia, kad jo kelias į šią sporto šaką prasidėjo gana netikėtai.
„Medžioklėse šaudau jau 21 metus, o daugiau nei pusę šio laiko užsiimu kombinuotu medžioklinio šaudymo sportu. Man ši sritis buvo visada įdomi, bet į ją įsitraukiau, kuomet sulaukiau rekomendacijų iš bičiulio, tuo metu dirbusio ginklų parduotuvėje. Toks posūkis buvo kartu tiek pat netikėtas, kiek ir natūralus, nes jau senai jaučiau, jog šis sportas – man. Panaši situacija nutiko ir likusiems Lietuvos rinktinės nariams: Igoriui Petrušinui, Rokui Vaidilauskui, Dainiui Miliui, Žygimantui Norkui bei Virgilijui Grybei. Kitaip tariant, jie sportininkų kelią pradėjo taip pat nuo medžioklių“, – prisimena S. Jurkus.
Vis tik Stasys teigia, kad profesionaliai įsitraukti į kombinuotą medžioklinį šaudymą prireikia tam tikro laiko, net jei ir esi ilgametis medžiotojas: „Kol yra randami patogūs ir tinkami ginklai – užtrunka. Kiekvienas žmogus yra skirtingas tiek charakterio, tiek išvaizdos bruožais, tad tai taip pat lemia, koks šaudymo įrankis jam bus tinkamas ir malonus. Pavyzdžiui, įsigyti ir pritaikyti visą inventorių sau man prireikė net poros metų, nes medžioklėje naudojami ginklai nėra sutverti komfortiškam šaudymui rungtyse“.
Pastebima viena tendencija
Kaip išskiria Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo federacijos (LKMŠF) prezidentas Rokas Zabiela, nors ir yra pastebima tendencija, jog entuziastai į šią sporto šaką ateina palaipsniui, pradėję nuo medžioklės pradmenų, vis dėlto tai nėra standartas. Anot jo, nebūtina turėti kelių metų šaudymo patirtį, jog galėtum tapti kombinuoto medžioklinio šaudymo atstovu.
„Tikrai nėra jokios taisyklės, jog tik medžioklę išbandę šauliai gali tapti arba nori būti šios sporto srities profesionalais. Žinoma, nieko nuostabaus, kad didžioji dalis entuziastų yra užkietėję medžiotojai, nes praktikuodami šią veiklą jie pajaučia, ar toks sportas juos traukia, ar ne“, – sako LKMŠF prezidentas.
R. Zabiela priduria, kad taip pat kombinuotas medžioklinis šaudymas entuziastus pritraukia ir dėl bendruomenės kuriamos atmosferos ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygiu: „Dažnu atveju, pradėjus imtis šio sporto, jis neretai tampa ne tik hobiu, bet ir užima nemažą dalį laisvalaikio. Užsiimant kombinuotu medžiokliniu šaudymu, šaudoma į taikinius ir, žinoma, bendraujama su kitais šauliais, kurie visame pasaulyje stengiasi vieni su kitais palaikyti draugišką ryšį.“
Nuo šaudymo miške iki atstovavimo rinktinę Europos čempionate
S. Jurkus antrindamas LKMŠF prezidentui dalinasi prisiminimu, kaip netikėtai užsimezgusi draugystė su vienu medžiotoju juos drauge atvedė iki pat šių metų Europos kombinuoto medžioklinio šaudymo čempionato. Kaip sako rinktinės kapitonas, šis šaulys – vienas perspektyviausių visoje šalyje.
„Mūsų jauniausiam rinktinės nariui – vos 25 metai. Su juo susipažinome dar prieš kelis metus medžioklių metu. Jau tada Žygimantas pasižymėjo taiklumu bei perspektyvumu, tad paskatintas ėmėsi kombinuoto medžioklinio šaudymo sporto. Drąsiai galiu teigti, jog šis jaunuolis – vienas potencialiausių šaulių, kuriuos turi ši sporto sritis šalyje, o gal netgi ir Europoje“, – įžvelgia profesionalas.
Įtrauktį didina ir šaudymo centrų modernumas bei įgyjami įgūdžiai
LKMŠF prezidentas R. Zabiela įžvelgia, jog sportininkams treniruotis ir pasiekti aukštų rezultatų Lietuvoje šiai dienai daug paprasčiau, negu buvo prieš gerą dešimtmetį. Kaip pastebi jis, šalyje turima įrangą ir net praktikos plotai yra tokie, kurių gali pavydėti visa Rytinė Europos dalis.
„Norint pasiekti gerų ir profesionalių rezultatų treniruotis svarbu, o mūsų šalyje tam yra sudarytos puikios sąlygos. Tad tai dar viena iš priežasčių, kodėl ši sporto šaka tampa tokia populiari ir įtraukia vis daugiau žmonių. Žinoma, apie galimybes, kokias turi šauliai Lietuvoje, visa Rytų Europa gali tik pasvajoti“, – teigia R. Zabiela.
Lietuvos kombinuoto medžioklinio šaudymo rinktinės kapitonas papildydamas LKMŠF prezidentą priduria, kad ne tik šaudymo galimybės žavi entuziastus, bet daug ką lemia ir įgyjamos savybės, kurios atsiliepia ir kasdieniniame gyvenime: „Būdamas šio sporto atstovu imi ugdyti atsakingumą, susikaupimą, psichologinę savikontrolę, reakciją, savisaugą ir discipliną. Galbūt šie dalykai gali atrodyti ne tokie reikšmingi, tačiau jie be galo pasitarnauja įvairiose gyvenimiškose situacijose. Tad galima sakyti, kad imantis šio sporto pradedamas atitinkamas saviugdos procesas, kuris sustiprina ir įneša stabilumo.“
Vyks pirmąjį liepos savaitgalį
Europos kombinuoto medžioklinio šaudymo čempionatas įvyks liepos 5-7 dienomis. Renginys organizuojamas atnaujintame, modernizuotame ir didžiausiame šalyje bei Rytų Europoje „Ehunt“ šaudymo centre, Švenčionių rajone, Jančiūnų kaime.







VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.