Lietuvos irklavimo klubo fondo, įsikūrusio 1994 metais, sportininkai pradėjo naująjį sezoną. Jie jau treniruojasi Neryje ir galvoja apie būsimas regatas, kuriose norėtų šiemet dalyvauti.
Klubas lenktynines valtis, tarp kurių yra ir aštuonvietė bei keturvietė, taip pat ir irklus laiko Trakų irklavimo bazės elinge.
Tačiau dabar, kai Galvės ežeras dar sukaustytas ledu ir negalima irkluoti, vilniečiams vieną valtį – keturvietę su vairininku – paskolino trenerė Aldona Tamulevičienė ir dabar jie pasikeisdami irkluoja Neryje.
BENDRYSTĖ. „Kai po žiemos įlipome į valtį ir į rankas paėmėme irklus, visų akys sublizgėjo. Visi buvome pasiilgę irklavimo, vyrus po treniruotės buvo sunku išprašyti lipti iš valties.
Pakankamai nemažai įveikus kilometrų, atsirado ir pūslių ant rankų, bet niekas nesiskundė, visi be galo džiaugėsi atlikę pirmuosius yrius.
Vienas dalykas žiemą sekmadieniais dirbti salėje ant treniruoklio ir visai kitas – irkluoti vandenyje.
Jaučiasi valties slydimas, darna, bendrystė, nes irklus iš vandens tuo pat metu traukia keturi vyrai.
Kai valtyje – darna, puikus tarpusavio supratimas, galima klabėtis ne tik irklavimo klausimais.
Irkluodami žmonės jaunėja akyse. Vyriausiam mūsų įgulos nariui Vidmantui Urbonui jau 71-eri, bet valtyje jis puikiai jaučiasi, niekuo nenusileidžia gerokai jaunesniems.
Sezoną atidarėme du kartus: vieną dieną irklavo vieni sportininkai, o kitą – kiti.
Neryje prieš didelę srovę nebuvo lengva irkluoti, nes valtis ne pirmos jaunystės, gerokai sunkesnė nei įprastos, bet prie jos pripratome.
Irklavome nuo „Žalgirio“ irklavimo bazės link Žirmūnų ar Šilo tiltų, apsisukdavome ir grįždavome atgal“, – pasakoja klubo prezidentas verslininkas Romualdas Žakas.
Jis plaukė su klubo sportininkais Kasparu Adomavičiumi, Vidmantu Urbonu, Alfredu Raščiumi, Enriku Maročkinu, Sauliumi Antanavičiumi ir Valentinu Liubinavičiumi – buvo įgulos vairininkas.
RODO PAVZDĮ. Šiuo metu R. Žako vadovaujamas Lietuvos irklavimo klubo fondas bendradarbiauja ir su kitais irklavimo klubais, juos pritraukia į bendrą veiklą, kartu sudaro įgulas.
Klubas jau daug metų per tarptautinę „Gintarinių irklų“ regatą organizuoja ypač populiarias aštuonviečių sprinto lenktynes, kuriose dalyvauja vyresnio amžiaus irkluotojai.
Tarp jų galima pamatyti daug praeityje įvairių šalių garsių irklo meistrų.
„Kasmet bandome jėgas pasaulio meistrų varžybose, o nuo 2016 metų pradėjome aktyviau bendradarbiauti su Lietuvoje veikiančiais meistrų klubais, taip pat su latviais.
Tokia bendrystė pasiteisina, jaunimui rodome pavyzdį, kaip sportuojant skatinti kitokią gyvenseną, mėgti savo sporto šaką, propaguoti Lietuvos irklavimą, kuris garsus nuo 1960 metų, kai Antanas Bagdonavičius ir Zigmas Jukna per Romos olimpines žaidynes tapo vicečempionais“, – mintimis dalijasi R. Žakas.
Klubui priklauso du buvę Lietuvos irklavimo federacijos prezidentai Artūras Jukna ir Dainius Pavilionis, jie dalyvavo ne viename pasaulio meistrų čempionate ir pelnė apdovanojimų.
Ne vienose varžybose klubo įgulas anksčiau irklavo triskart pasaulio čempionas Zigmantas Gudauskas, Rimantas Andrejauskas.
Klubo irkluotojai nuolat bando jėgas ir tradicinėje Dangės bei Karaliaus Vilhelmo kanalo regatose, varžybose Kupiškyje, Šiauliuose, dalyvauja atviruose Latvijos ir Estijos čempionatuose.
MEISTRŲ ASOCIACIJA. „Prie Lietuvos irklavimo federacijos šių metų kovo pradžioje netgi įkurta Lietuvos irklavimo meistrų asociacija, vienijanti penkis veiklesnius meistrų klubus, kurių sportininkai dalyvauja įvairiose regatose ir pasaulio meistrų čempionatuose.
Tai – Lietuvos irklavimo klubo fondas, „8+“, „Dangės yriai“, „Academia Remigum” ir Vilniaus irklavimo meistrų klubas „Žalgiris“.
Kai tik Galvės ežere ištirps ledas, tą pačią dieną važiuosime treniruotis į Trakus.
Irkluosime du-tris kartus per savaitę, ruošimės svarbiausiems metų startams“, – pasakoja R. Žakas.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas