
Marytė Marcinkevičiūtė
Praėjusių metų gruodį Lietuvos aerobikos federacijos (LAF) prezidente buvo išrinkta federacijos Vykdomojo komiteto narė atsakinga už viešuosius ryšius kaunietė Laura Kimantienė. Ji pakeitė federacijai ilgai vadovavusią Romą Aleksandravičienę.
Naujoji LAF vadovė teigia, kad federacijoje iki tol darbas vyko irgi pakankamai sklandžiai, tačiau dabar, atėjus daugiau jaunimo, suburtoji komanda nuteikia ypač optimistiškai.
„Daug bendraujame, per mėnesį kartais rengiame net po 4-5 federacijos Vykdomojo komiteto posėdžius.
Su senbuvėmis Vykdomajame komitete atsirado ir naujų veidų: Rasa Baltramaitienė, Viktorija Treigytė, Giedrė Klivečkienė, Ema Guogienė.
Viceprezidentėmis išrinktos Irina Klizienė ir Violeta Masiulienė, o generaline sekretore – Loreta Stasiulevičienė, kuri daug dirba rengiant nuostatus, dažnai būna varžybų sekretorė ir ją galėčiau vadinti savo dešiniąja ranka.
Pagrindinis mūsų veiklos variklis – tikrai ne federacijos prezidentė ir ne generalinė sekretorė, o visa komanda.
Didžiausia mūsų svajonė – užauginti bent jau Europos čempionę ar čempioną“, – mintimis dalijasi L. Kimantienė.
Tarkite keltą žodžių apie save. Ar jūs su aerobine gimnastika susijusi nuo mažumės, lankėte šios sporto šakos pratybas?
Baigiau pedagogines studijas Lietuvos sporto universitete, esu tinklinio specializantė.
Tinklinio paslapčių mane mokė puikus dėstytojas, dabar jau šviesaus atminimo Vytautas Jankus.
Dešimt metų buvau savo gimtojo miesto Druskininkų šokių klubo „Decima“ šokėja.
Šiuolaikinius šokius šokau nuo mažumės. LSU tinklinio specializaciją pasirinkau todėl, kad pedagoginiame fakultete nelabai buvo galima studijuoti aerobiką.
Kai studijų metais mano draugės, dabartinės trenerės pradėjo lankyti aerobinę gimnastiką pas trenerę Romą Aleksandravičienę, jų važiuodavau palaikyti į visas varžybas.
Pamačiau, kokia tai graži sporto šaka ir jau pirmame kurse ja susižavėjau. Studijuodama ketvirtame kurse, jau buvau „Atleto“ krepšinio komandos, kurią treniravo Edas Nickus, palaikymo šokėja.
Ketvirtame kurse paragavau ir aerobinės gimnastikos trenerės duonos, pradėjau dirbti Kauno rajono Garliavos kultūros centre. Tai buvo mano pirmoji darbovietė.
Kai mano auklėtinės Kauno rajone tapo nugalėtojomis, nuo tada kaip reikiant užsikabinau ir trenere dirbu jau gal 20 metų.
Šiemet man suteikta tarptautinė teisėjos kategorija. Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio tapau naujojo Kauno rajono Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro direktore.
Ar didelis jūsų vadovaujamos sporto šakos ūkis Lietuvoje? Kur aerobinė gimnastika kultivuojama, kiek dirba trenerių, koks sportininkų skaičius?
Šiai dienai turime 30 registruotų aerobinės gimnastikos klubų. Pagrindiniai jų įkurti Kaune ir Kauno rajone, Vilniuje, Klaipėdoje, Jonavoje, Lazdijuose, Kėdainiuose, Birštone, Prienuose.
Aerobinė gimnastika pamažu atsiranda Palangoje, ji buvo kultivuojama ir Alytuje, bet dabar laikinai sustabdyta.
Pamažu judame į priekį, tačiau kol kas ši sporto šaka nėra patraukli Žemaitijoje – nėra grupių Tauragėje, Jurbarke, Šilutėje, Šilalėje.
Turime daugiau kaip 50 trenerių. Šiemet mūsų gretos pasipildė Lietuvos nacionalinės kategorijos teisėjais, kurių dabar turime 20, tarp jų net 15 yra tarptautinės kategorijos.
Ar griežta ir reikli esate prezidentė, neiškyla konfliktinių situacijų jums vadovaujant?
Esu griežta ir reikli sau, o su žmonėmis visą laiką bandau surasti gerą sprendimą, jų stengiuosi neįžeisti. Man svarbu, kad kiekvienas jaustųsi gerai, būtų gera jų emocija.
Turbūt, niekada nesu pakėlusi balso, kai kažką reikėjo aiškintis. Jei tik kyla kokių nesklandumų, viską bandau išspręsti gražiuoju.
Iškilus kokiam nors neaiškiam klausimui, stengiuosi surengti federacijos Vykdomojo komiteto posėdį ir jį sprendžiame visa komanda.
Toks mano darbo principas: vadovaujuosi žmonėmis, o ne viena priiminėju sprendimus.
Moterų kolektyve gali pasitaikyti visko. Jei būna kas blogai, stengiuosi paversti, kad būtų gerai.
Per didelį savo užimtumą gal kažką ir apleidžiu, bet stengiuosi to išvengti.
Ar sunku moteriai vadovauti federacijai?
Tarp moterų kolektyvų yra nemaža konkurencija, kas atstovaus šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose.
Tačiau ta konkurencija yra sveika, su žmonėmis reikia kalbėtis. Jei kas neskanu – geriau išsikalbėti nei regzti kažkokias intrigas.
Esate Kauno rajono Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė, Lietuvos aerobikos federacijos prezidentė, trenerė, tarptautinės kategorijos teisėja, kaip visur spėjate?
Turbūt pagrindinės mano savybės – pozityvumas, greita orientacija ir pareigingumas.
Šitos savybės man padeda susitvarkyti su visomis savo pareigomis, nes tas greitas reagavimas į bet kokią situaciją ar į kažkokias veiklas, sprendimų priėmimą padeda išgyventi ir su jomis susitvarkyti.
Gal ir ne idealiai, gal vis kažko trūksta, nes, kaip ir visur, neįmanoma tų pareigų atilikti superiniai. Bet, manau, šiai dienai su jomis tikrai susitvarkau.
Ar jūsų šeimoje esate vienintelė gimnastė?
18-metis sūnus Arijus penkerius metus lankė sportinę gimnastiką Kauno „Starto“ mokykloje ir jį treniravo Gediminas Jurevičius.
Po to trejus metus, vadovaujant trenerei Romai Aleksandravičienei, jis lankė aerobinę gimnastiką. Tačiau gimnasto kelio sūnus nepasirinko.
Dabar Arijus, kaip ir 14-metė dukra Barbora, lanko rankinio pratybas.
Sportui prijaučia ir mano vyras verslininkas Arnas, kuris visą gyvenimą sportavo mėgėjiškai – jaunystėje lankė pramoginius šokius, boksą.
Dabar kiekvieną dieną savo malonumui jis rytais eina į treniruoklių salę, o savaitgaliais žaidžia krepšinį. Per savaitę jam lieka vos viena diena be sporto.
Ar vyrui nepalaikote kompanijos?
Irgi einu į sporto klubą ir tris kartus per savaitę dirbu su asmeniniais treneriais.
Be įvairių rengiamų aerobinės gimnastikos varžybų vyksta ir Aerobinės gimnastikos mėgėjų lygos varžybas, kuo jos patrauklios?
Mėgėjų lygą įkūrėme praėjusių metų pabaigoje, jos veiklą LAF koordinuoja Daiva Macijauskienė.
Mintį kurti lygą jau seniai gvildeno buvusi Lietuvos aerobikos federacijos prezidentė Roma Aleksandravičienė, kuri dabar yra atsakinga už Tarptautinę lygą ir šiemet pirmą kartą su jaunimu dalyvaus tarptautinėse varžybose Italijoje.
Poreikis įkurti Aerobinės gimnastikos mėgėjų lygą atsirado, pamačius, kad gimnastų skaičius Lietuvoje daugėja ir atsiranda nemažai gabių vaikų.
Tačiau ant nugalėtojų pakylos jiems dar sunku užlipti kokius trejus-ketverius metus, o jie nori lankyti treniruotes, dalyvauti varžybose ir iškovoti medalį.
Įvairiose amžiaus grupėse mums pavyksta išugdyti neblogų gimnastų, sugebančių konkuruoti ir tarp jų atsirado didelė konkurencija.
Per Nacionalinės lygos 9-11 metų mergaičių vieneto varžybas dėl nugalėtojos vardo varžosi net apie 60 gimnasčių.
Kai tas grupes išskaidome pagal metus, tai vieneto varžybose jų vis vien dalyvauja po 16-20, o vietų tėra trys.
Viską darome dėl vaikų, kad jų kuo daugiau būtų apdovanotų. Skatiname, kad jie lankytų aerobinę gimnastiką ir per varžybas atskirose amžiaus grupėse apdovanojame pirmąsias šešias prizines vietas užėmusius sportininkus.
Pirmą sykį Mėgėjų lygos varžybos vyko praėjusiais metais lapkričio mėnesį Prienų rajone Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje ir jose dalyvavo apie 120 visų amžiaus grupių sportininkų.
Antrosios varžybos buvo surengtos Kaune, o trečiosios birželio 17 dieną vyks Jonavoje.
Nugalėtojai ir prizininkai irgi apdovanojami medaliais, jiems tai yra didelis paskatinimas.
Tėvai ir treneriai būna patenkinti, kad vaikams sudaromos galimybės pasivaržyti ir atskleisti jų sugebėjimus.
Kuriuos federacijos renginius įvardytume prestižiniais?
Pagrindinės mūsų varžybos, kuriose sprendžiasi, kas atstovaus šaliai pasaulio ir Europos čempionatuose – Lietuvos taurės varžybos ir Lietuvos čempionatas.
Prie prestižinių renginių reikėtų priskirti ir Aerobinės gimnastikos nacionalinės lygos varžybas, svarbus ir jau devintą kartą rengiamas atviras Kauno rajono čempionatas, kuris nekeičia savo vietos – arba Garliava, arba Ringaudai.
Lapkričio mėnesį Antalijoje (Turkija) vyks Europos suaugusiųjų ir jaunimo čempionate, ar gausi bus Lietuvos komanda?
Kadangi jau įvyko Lietuvos taurės varžybos ir Lietuvos čempionatas bei sportininkai dalyvavo tarptautinėse reitinginėse varžybose Bulgarijoje ir Čekijoje, tai komandos sudėtis daugmaž aiški, tačiau galutinio sprendimo dar nėra ir paraiškų nesame pateikę.
Į Antalijoje turime galimybę išvežti kiekvienoje rungtyje dalyvausiančias po dvi aukščiausius rezultatus pasiekusias mūsų sportininkes.
Tačiau visas vietas nelabai užpildysime, bet nepaisant to, Lietuvos sportinė delegacija bus gausi, dalyvaus daugiau nei 20 gimnastų.
Alantos technologijos ir verslo mokykloje šią vasarą vyks kasmetinė aerobinės gimnastikos stovykla ,,AEROCAMP 2023″, kiek joge dalyvaus gimnastų?
Kiekvienais metais stovykloje apsilankydavo po 100-150 aerobinės gimnastikos atstovų. Šiemet sulauksime svečių iš Estijos bei Švedijos.
Dabar mūsų treneriai pradėjo rengti savo dienines stovyklas, todėl šiemet į Alantą suvažiuos gal kiek mažiau sportininkų.
Mūsų gimnastams vasara bus kupina įspūdžių ir teigiamų emocijų.
Koks jūsų laisvalaikis, kam turite didžiausią aistrą?
Gal ir pasijuoksite, bet sakau visai rimtai – kokybiškam miegui, kuris yra pagrindinis mano varikliukas. Jeigu tik turiu laisvą minutę, būtinai numiegu.
Didelė mano aistra – ir kelionės, kurių metu geriausiai pailsiu, knygos bei filmai. Mane veža ir gamta.

















