
Vilnietis Virgilijus Grybė iš Europos šaudymo į skriejančius taikinius čempionato Čekijoje grįžta su sidabro medaliu, kurį iškovojo paskutiniu šūviu įveikdamas pasaulinę šaudymo legendą britą George‘ą Digweedą.
„Taip jau išėjo, kad su George‘u patekome į vieną komandą ir iki paskutinės serijos ėjome lygiai. Joje vienu šūviu aplenkiau jį, tačiau George‘as pataikė „dupletą“ ir norint jį aplenkti, tą patį reikėjo padaryti ir man. Pavyko. Buvo labai smagu. Sudėtingos skrydžių trajektorijos, sudėtingos oro sąlygos – lietus, vėjas“, – sakė V. Grybė, grįždamas iš Mosto miesto šaudyklos.
Vilnietis, vadovaujantis šaudymo akademijai „VG Shooting Academy“, Europos vicečempionu pagal „FITASC Sporting“ taisykles tapo senjorų kategorijoje. Jis numušė 183 taikinius iš 200. Nugalėjo italas Alessandro Gaetani, pataikęs 189 šūvius.
Bendroje įskaitoje V. Grybė, pernai tapęs senjorų pasaulio čempionu, užėmė 34-ą vietą. Absoliučiu Europos sportingo čempionu tapo žinomas Didžiosios Britanijos šaulys Jamesas Attwoodas, numušęs 193 taikinius.
Varžybose, kurios vyko kalvotoje ir miškingoje teritorijoje, dalyvavo beveik 700 šaulių iš 33 pasaulio valstybių. Lietuvai atstovavo 15 šaulių. Taikinių trajektorijas kūrė skrydžių architektas anglas Jamesas Pechamas.
„Dominavo angliško braižo tolimi ir techniški skrydžiai. Buvo be galo įdomu šaudyti ir išmėginti jėgas su tokia gausybe labai taiklių šaulių. Smagu, kad mūsų šaliai atstovavo gausus būrys šaulių, kurie pasiekė gerų rezultatų, įgijo neįkainojamos patirties varžydamiesi su geriausiais Europos šauliais“, – sakė Lietuvos sportingo federacijos prezidentas Laurynas Jucius.
Viršutinėje absoliučios įskaitos pusėje buvo šeši Lietuvos šauliai: V. Grybė, Jonas Pakalniškis (176 taškai, 70-a vieta), Ramūnas Ralys (164, 198-a v.), Vilius Urbonas (159, 277-a v.) bei 316-ą vietą pasidaliję Vaidotas Žičius ir Rytis Tarasevičius (po 156 taškus). Jaunimo kategorijoje 21-ą vietą užėmė Domantas Kaluina (129 taškai).
„FITASC Sporting“ – tai prestižinė šaudymo į skriejančius taikinius rungtis, kurioje galima realizuoti visą šaulio sukauptą patirtį.
Didžiojo sportingo rungties dalyviai šaudo į skriejančius taikinius įvairaus reljefo teritorijoje, kurioje taikiniai suprojektuoti taip vadinamose linijose.
Kiekvienoje linijoje, kuri skiriasi ir reljefu ir taikinių įvairove, išdėstytos 4 šaudymo vietos su 25 taikiniais.
Skrydžių trajektorijos bei atstumai neribojami, o taikinio skrydis šauliui parodomas tik vieną kartą, treniruočių nebūna.
Tai – sudėtingesnė rungtis, nes taikinio laukiama neprisidėjus ginklo, o taikytis galima pradėti tik vizualiai pamačius skriejantį taikinį.
Savo taiklumą tarptautinėse varžybose pagal „FITASC Sporting“ taisykles Lietuvos šauliai galės pademonstruoti liepos 5-6 dienomis Estijoje vyksiančiame atvirajame Baltijos šalių sportingo čempionate. Tai – didžiausios ir svarbiausios šių metų sportingo varžybos Baltijos šalyse.
