
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Daugkartinė Lietuvos baidarių polo, dar vadinamo kanupolu, čempionė „Alytus“ komanda turi ryškų lyderį – 184 cm ūgio Karolį Latauską.
Savo komandoje jis yra didelis autoritetas, jaunieji alytiškiai siekia jį lygiuotis.
Per įvairius tarptautinius turnyrus K.Latauskas dažnai pelno rezultatyviausio žaidėjo prizus, jį varžovai paprastai dengia asmeniškai.
„Į kanupolą patekau ne iš karto. Lankiau šaudymą, rankinį, šokius, plaukimą, tačiau jose neužsibuvau. Save atradau kanupole. Tai – sudėtinga sporto šaka, reikia išmokti gerai valdyti ne tik savo kūną, bet ir baidarę, irklą. Dabartinės mano sėkmės užtaisas – ilgi metai praktikos, kasdieninės treniruotės, didelis užsispyrimas, trenerio žinios ir tikėjimas, artimųjų palaikymas“, – teigia K. Latauskas.
Šių metų Europos čempionate Italijoje tarp 14 komandų su Lietuvos vyrų rinktine užėmėte tryliktą vietą. Pasiekėte vieną pergalę ir patyrėte septynis pralaimėjimus. Tikriausiai nesate patenkintas pasirodymu, nes 2019-aisiais Portugalijoje buvote devinti?
2019–aisiais Portugalijoje žaidėme amžiaus grupėje iki 21 metų, o šiemet Italijoje jau rungtyniavome su stipriausiomis vyrų komandomis.
Pasirodėme neblogai, bet rezultatais nesu patenkintas. Visada žaidžiu, norėdamas laimėti.
Kas sutrukdė pasirodyti geriau, gal turėjote problemų rengiantis čempionatui?
Daug planų sujaukė karantinas, buvo atšaukta nemažai turnyrų, todėl visą laiką teko treniruotis su alytiškių komanda ar Lietuvos rinktinės nariais.
Birželio mėnesį vykome į gero lygio tarptautinį turnyrą Vokietijoje, bet, nuvažiavus 1500 kilometrų ir iki galutinio taško likus maždaug 150 km, teko apsigręžti ir vykti namo, nes miestelis buvo po stiprios liūties, kuri jį visą užtvindė, taip pat ir kanupolo aikšteles.
Europos čempionate jūs vėl pasižymėjote – rezultatyviausių žaidėjų sąraše buvote trečias. Kaip jums pavyksta pasiekti tiek daug įvarčių: esate greitas, pasižymite stipriu smūgiu, gerai valdote savo kūną ir baidarę, mokate pasirinkti tinkamą poziciją?
Atsakydamas į šį klausimą, nenustebinsiu nieko: daug dirbu per treniruotes.
Kanupolas man suteikia daug teigiamų emocijų. Ne veltui sakoma, kad žmogus, kuris myli savo veiklą, ją atlieka nepriekaištingai.
Ar Lietuvos vyrų rinktinėje – tik alytiškiai, ar yra ir kitų miestų sportininkų?
Lietuvos vyrų rinktinėje alytiškiai buvo tik du: aš ir mano komandos draugas Vilius Rasimavičius. Kiti sportininkai – iš Trakų ir Kauno.
Žaidžiate Alytaus komandoje, kurią treniruoja Kęstutis Dambrauskas. Ar Alytaus jaunimas noriai renkasi šią įdomią sporto šaką?
Šiuo metu susidomėjusiųjų kanupolu yra tikrai nemažai, vasarą nuolat susipažįstame su naujais žaidėjais.
Mūsų gretose atsiranda ir mergaičių. Šiemet lankyti pratybas panoro jų keletas. Kanupolas juk ne tik vyrų sportas.
Alytuje turite puikias sąlygas kelti meistriškumą: vasarą treniruojatės Dailidės ežerėlyje, o žiemą – Sporto ir rekreacijos centro baseine, Alytuje rengiami tarptautiniai turnyrai, kuriuose galite kaupti patyrimą. Viską turite, belieka tik daug treniruotis.
Tikrai turime puikias treniruočių sąlygas, bet mums labai trūksta tarptautinių varžybų patirties žaidžiant su įvairių stilių komandomis.
Esate ryškus Lietuvos kanupolo vyrų rinktinės lyderis, porą metų meistriškumą tobulinote viename Belfasto (Šiaurės Airija) klubų, ar jame ir dabar žaidžiate?
Šiuo metu Belfasto klube nežaidžiu, bet nuolat sulaukiu kvietimų grįžti. Jeigu pasaulyje pandeminė situacija pagerės, manau, kad artėjančią vasarą vėl prisijungsiu prie šios komandos.
Kuriuose užsienio klubuose dar norėtumėte žaisti?
Sunku pasirinkti, kadangi yra labai daug gerų klubų, bet mane labiausiai žavi Didžiosios Britanijos „Liverpool“ bei Vokietijos „ACC Hamburg“ klubai.
Jums – 23 metai, dirbate Alytaus sporto ir rekreacijos centre viešųjų ryšių specialistu, o ar nenorėtumėte treniruoti jaunųjų kanupolo žaidėjų, būti dešiniąja savo trenerio Kęstučio Dambrausko ranka?
Tikrai apie tai esu pagalvojęs, o ir treneris kelis kartus minėjo, jog galėčiau jam padėti, bet šiuo metu esu susikoncentravęs į savo sportinę karjerą ir noriu visą savo energiją sutelkti būtent šiai sričiai.
Per treniruotes jauniesiems kanupolo entuziastams negailiu patarimų.
2010-aisiais suradote savo sporto šaką – kanupolą. Ar su ja ketinate susieti savo gyvenimą, ar turite ir kitų svajonių?
Kaip ir kiekvienas žmogus, turiu svajonių ir jas stengiuosi įgyvendinti. Viena jų – tapti žinomu kanupolo žaidėju ir kitų šalių komandoms parodyti, jog Lietuva irgi turi gerų sportininkų.
Dar norėčiau šią sporto šaką labiau išpopuliarinti pačioje Lietuvoje.
Vasario pradžioje Alytuje vyks tarptautinis Dzūkijos taurės kanupolo turnyras, ar mėgstate rungtyniauti namie?
Namie žaisti tikrai smagu, sulaukiame artimųjų bei gerbėjų palaikymo, nevargina sunkios kelionės. Nekantraujame susirungti šiame turnyre.