
Sostinės vaikų ir jaunimo centro jogos vaikams pedagogė Indrė Urbonavičė dalijasi savo įžvalgomis, kuo vaikų joga skiriasi nuo suaugusiųjų ir pataria, kaip kasdien šeimoje užsiimti sveikatingumą skatinančiomis veiklomis.
„Suaugusiųjų pamokos būna labai ramios, mane tiesiog girdi. Su vaikais daugiau kalbame. Paaugliai, kitaip nei vaikai, jau yra ramesni, uždaresni.
Vaikų jogos pamokose vyksta daugiau pasikalbėjimo praktikų, žaidimų. Reikalavimai pratimams ne tokie griežti kaip suaugusiems.
Vaikų kūnai dar tik formuojasi, todėl nereikėtų jų perspausti. Tuo tarpu suaugę yra stipresni, labiau pažįsta savo kūną, turi daugiau ištvermės, todėl ir į asanas galima žiūrėti kiek griežčiau.
Kaip įtraukti sveikatingumo ritualus į kasdienę rutiną?
Ne paslaptis, kad kasdien būti nors truputį aktyviais yra sveika. Lygiai taip pat ir gebėti atsikratyti neigiamų minčių yra naudinga kiekvienam.
Klausimas tik, kaip šias judesio ir minčių atpalaidavimo praktikas įtraukti į kasdienę rutiną?
Visi jogos pamokas lankantys vaikai Sostinės vaikų ir jaunimo centre moka atlikti vadinamąjį saulės pasisveikinimą – jį darė tiek kartų, kad tikrai atliktų ir vieni be pagalbos“, – mintimis dalijasi I. Urbonavičė.
Pedagogė pataria ir tėveliams namuose prisijungti prie savo vaikų, paprašyti, kad mažieji parodytų, ką išmoko užsiėmimų metu.
Atlikti pratimus drauge abejoms pusėms bus smagiau, atsiras bendra motyvacija.
„Kadangi joga susideda ne tik iš sportinės dalies, bet ir vidinių savybių ugdymo, ji lavina ir sveiką požiūrį į mus veikiančias emocijas.
Kartais per daug įsijaučiame į negatyvias mintis, todėl pravartu mokėti naudoti nusiraminimo, kvėpavimo priemones.
Čia tėveliai lygiai taip pat gali paklausti vaikų, ką jie darė užsiėmimuose, o tuomet namie kartu daryti tai, ką vaikai išmoko.
Atliekant pratimus su vaikais stiprės tarpusavio ryšys ir bus paleidžiamas susikaupęs nerimas“, – savo patirtimi dalijasi I. Urbonavičė.
Sostinės vaikų ir jaunimo centro jogos pedagogė pataria tiesiog imti ir daryti.
Kasdien nors truputį pajudėti, pabūti su savimi, pamedituoti sau tinkama forma bei tą skatinti daryti ir aplinkinius.
Kad ir kokių būdų sugalvotume palengvinti kasdienį sveikatingumo ugdymą, svarbiausia yra suprasti dėl ko tai daroma, matyti naudą ir pradėti.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
