
Valanda, dvi, trys – kada jau gauna? O jeigu pasportavau vos per pusvalandį – gal visai nesportavau? Tokie klausimai kankina daugelį sporto salės naujokų, bandančių suprasti, kiek gi turėtų trukti jėgos treniruotė.
Vienareikšmiško atsakymo čia – nėra. Asmeninis treneris Aivaras Pekorius sako, kad pats visada stengiasi tilpti į 45 minutes – negaišti laiko kalboms ir telefono maigymui, o treniruotę atlikti koncentruotai ir efektyviai.
Ir visiems kitiems jis pataria, kad intensyvi, svorių kilnojimo treniruotė neturėtų trukti ilgiau nei valandą. Žinoma, jeigu jos metu nuolat bendrausite su bičiuliu ar vis tikrinsite socialinius tinklus, ši truks ilgiau, bet kartu ir nebus labai efektyvi.
Treneris sako, kad svarbiausia – nepersistengti, nes ilgos ir dažnos treniruotės norimų rezultatų neatneš.
„Rezultatas ateina tada, kada ilsimės, miegame. Pradėję sportuoti turime tinkamai pasirinkti krūvį – pradėti nuo nedidelio ir pereiti į didesnį. Kartais žmonės ateina, lanko sporto salę septynis kartus per savaitę ir nemato jokio rezultato. Taip yra todėl, kad kūnas dėl pervargimo įsijungia į apsauginę funkciją, gauname ne progresą, o regresą. Tokiu atveju galime patirti traumas, susirgti. Taip pat itin svarbi taisyklinga, subalansuota mityba, praturtinta baltymais“, – patarė A. Pekorius.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
