Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Populiariam Vilniaus sporto ir sveikatingumo centrui KGym metai nebuvo lengvi. Tačiau klubas surado galimybių plėtoti savo veiklą pandemijos metu, darbas nenutrūko.
„Griežtai laikėmės visų Vyriausybės nutarimų. Salėje dirbome po penkis mažus vaikus, kad jie nebūtų susigrūdę, juos tobulino po vieną trenerį. Per vieną įėjimą vaikus įleisdavome, o per kitą išleisdavome, grupelės nesusitikdavo
Vaikai persirenginėjo skirtingose rūbinėse, kurių turime dvylika, ir jas visą laiką dezinfekavome.
Tačiau gruodį mūsų veikla vyko tik nuotoliniu būdu. Suradome būdų, kaip dirbti toliau, nepaleidome vaikų. Jų tėvai iš pradžių skeptiškai žiūrėjo į nuotolinį darbą. Tada pasiūlėme kartu pabandyti ir padalyvauti, įsitikinti, kaip dirbame.
Noriu pagirti mūsų trenerius, kurie su dideliu entuziazmu kibo į darbą, stropiai ruošdavosi treniruotėms ir įdomiai jas pravesdavo.
Tėvai buvo nustebinti, kad jų vaikai namie taip aktyviai sportavo ir pasikraudavo energijos“, – pasakoja 2019-aisiais šį centrą įkūrusi buvusi gimnastė Ineta Jukonė.
Fiziniai pratimai vaikus išjudino
Fiziniai pratimai vaikus kaip reikiant išjudino, jie laukdavo pratybų nuotoliniu būdu.
Prieš pat Kalėdas pagal tradiciją jie visi gavo dovanų, kurių ateidavo pasiimti po vieną į KGym sporto ir sveikatingumo centrą įsikūrusį , erdviose Ateities gatvės 31 A patalpose.
Vaikams netgi buvo rengiamos nuotolinės varžybos. Jos buvo didelis iššūkis centro vykdančiajai direktorei Urtei Juozapaitienei. Reikėjo sugalvoti, kaip varžybas organizuoti.
„Vaikams ir jų tėveliams buvo sudaryta jiems priimtina užduočių programa, vaikai galėjo parodyti, ką per tą laiką išmoko. Labai džiaugėmės, kad vaikai ir tėvai nepabijojo „Zoom“ programėlės, prisitaikė prie situacijos ir išbandė savo jėgas.
Visi gavo po medalį, diplomą ir dovanėlę, kurie buvo įteikti, jiems atvažiavus į klubą“, – pasakojo U. Juozapaitienė, kurios 50 auklėtinių irgi dalyvavo nuotolinėse varžybose.
Rungtyniavo visų septynių centre dirbančių trenerių auklėtiniai.
Pandemijos metu vaikų pagausėjo
KGym sporto ir sveikatingumo centras sėkmingai įvykdė Sporto rėmimo fondui duotą įsipareigojimą, kad aktyviai sportuotų 350 vaikų.
Pandemijos metu prie nuotolinių pratybų prisijungė dar daugiau vaikų – fizine veikla užsiiminėjo net 368.
„Rezultatais labai džiaugiamės. Praėjusiais metais iš Sporto rėmimo fondo gautos lėšos projektui „Gimnastika visiems“ fizinio aktyvumo skatinimui per gimnastiką Vilniuje mums buvo didelė dovana ir motyvacija.
Dėl tęstinės mūsų veiklos finansavimo teikėme paraišką ir šiemet, tačiau paraiška buvo atmesta.
Šis mūsų projektas būtų dar sėkmingesnis, nes, jį įgyvendinant, matėme ne tik stiprių vietų, bet ir spragų, todėl jį labiau sustiprinome“, – akcentavo veiklioji centro vadovė ir trenerė I. Jukonė.
KGym sporto ir sveikatingumo centre – didelis sporto šakų pasirinkimas: sportinė, meninė ir lavinamoji gimnastika, aerobinė gimnastika, oro akrobatika, boksas, dziudo, šuoliai ant akrobatinio tako ir batuto, parkūras, zumba.
Centras dirba visus metus nuo rugsėjo iki birželio mėnesio. Vasarą vyksta sporto stovyklos.
Įsigijo aukšto lygio batutą
Praėjusiais metais KGym sporto ir sveikatingumo centras iš Sporto rėmimo fondo gavo 67 tūkst. eurų, kurių 20 tūkst. yra skirti gimnastikos sportiniam inventoriui.
Centras užsakė ir įsigijo visame pasaulyje garsios „Eurotramp“ kompanijos šuolių batutą, ant kurio vyksta pačio aukščiausio rango tarptautiniai renginiai.
Nusipirko ir pripučiamą taką, smulkaus gimnastikos inventoriaus, gimnastams taip reikalingų suoliukų.
Bręsta dar vienas projektas. Centras susisiekė su Visagino akrobatikos sporto mokykla, kurioje ugdomi stipriausi Lietuvos akrobatai, bet jų treneriams ganėtinai sunku ugdyti atletus, nes vaikų nėra daug.
KGym sporto ir sveikatingumo centrui įsigijus pačios aukščiausios kokybės batutą, turint pripučiamus takus, kilimą, čiužinius, mažus batutus vaikams, puikias 2 tūkst. kv. m patalpas, yra fantastiškos sąlygos dirbti.
Todėl bandoma tartis, kad Visagino akrobatikos mokyklos treneriai atvažiuotų į Vilnių ir bendromis jėgomis ugdytų jaunuosius akrobatus.
„Mes važiuojame į Visaginą dalyvauti jų organizuojamose varžybose, todėl labai norime, jog ir jie pas mus atvažiuotų. Su ta įranga ir inventoriumi, kuriuos gavome pagal projektą, manau, galėsime dirbti penkerius-dešimt metų.
Pasilikome ir senąjį batutą, kuris ne toks šoklus, kaip naujasis, ir ant jo treniruosis mažesni vaikai.
Vaikams užtikrinome visą saugumą, naująjį batutą apjuosėme tinklu“, – pasakoja I. Jukonė.
Treneriai dirbo dvigubai daugiau
Klubas šiemet baigė įsirengti ir aukštesnę laipiojimą zoną, kuri 13-15 metų berniukams – didelis atradimas.
„Labai džiaugiamės, kad sugebame išlaikyti ir panašaus amžiaus mergaites, nes į oro akrobatiką ateina vyresnio amžiaus sportininkės.
Su akrobatais dirba puiki trenerė Karolina Stanionytė, baigusi cirko mokyklą ir Lietuvoje dalyvaujanti daugelyje renginių.
Turime visą grandį: pradedame nuo lavinamosios gimnastikos, kur užsiiminėja 4-5 metų vaikai ir žiūrime, kas jam labiausiai patinka.
Gal septyni talentingi vaikai prisijungė prie sportinės gimnastikos grupės, kurią treniruoja Londono olimpinių žaidynių dalyvė Laura Švilpaitė.
Su meninės gimnastikos mergaičių grupe, kurioje 15 sportininkių, puikiai dirba Kornelija Meškauskaitė.
Su mažiukais dirbti paprasčiau: iki 10 metų jiems viskas patinka, o po to jie nubyra ir likusius sunku išlaikyti, ypač šiais pandemijos metais“, – pabrėžia I. Jukonė.
Buvo nutrauktų sutarčių, tačiau išėjusius vaikus pakeitė naujai atėję. Bet liko didelis nerimas dėl naujų mokslo metų – nuo nuolatinio sėdėjimo vaikai yra pakankamai aptingę.
Tad dėl to, kad tiek daug vaikų pavyko išlaikyti, centro treneriai iš džiaugsmo gali ploti rankomis.
Siekiant patenkinti visų norus, jie visi dirbo dvigubai daugiau laiko. Kai karantinas po truputį buvo laisvinamas, salėje vienu metu treniravosi po 10 sportininkų.
Visą laiką treniravosi tik tie, kurie jau dalyvauja varžybose. Jie rungtyniavo Lietuvos čempionate, kitose varžybose.
„Dabar į treniruotes jau sugrįžo ir mažesni vaikai. Tėvų į vidų negalime įleisti, tačiau atlydėjus keturmečius, jiems keturiose zonose leidžiame savo atžalas perrengti.
Tėvai savo vaikų laukia lauke, o jų treneris po pratybų savo auklėtinius perrengia ir išlydi.
Keli tėvai netgi susidomėjo, kaip tuos vaikus įleidžiame ir palydime, buvo atvažiavę pasižiūrėti, kaip viskas vyksta. Jie pasakė: viskas puiku, mūsų vaikas ateis sportuoti“, – pasakoja I. Jukonė.
Prasidės vasaros stovykla
Treneriai savo laiko neskaičiuoja, jie džiaugiasi, kad sugrįžo ir gali dirbti. Nenutrūko ir darbas nuotoliniu būdu, nes kai kuriose grupėse yra sveikatos problemų turinčių vaikų, todėl prie jų prisitaikoma.
Nuo birželio 28-osios prasidės KGym sporto ir sveikatingumo centro vaikų vasaros stovykla.
Viskas jau sustyguota, sudaryta programa. Per tris dienas vaikai bus supažindinami su tomis sporto šakomis, kuriomis jie domisi.
Jie bus mokomi taisyklingai šokinėti. I. Jukonė akcentavo, kad per batutų bumą prie namų maži vaikai, netaisyklingai šokinėdami, patiria nemažai sąnarių traumų.
„Be batuto, vaikai turi būti gerai fiziškai parengti. Pas mus vaikams pradėjus sportuoti nuo rugsėjo, jie pusantro mėnesio neleidžiami prie batuto.
Pirmiausiai jie turi sustiprėti, nes po vasaros vaikų raumenys yra susilpnėję, o kūnas gležnas – tai ganėtinai pavojinga.
Atsipalaidavusiems vaikams batutas gali iškrėsti įvairiausių šunybių, todėl yra būtinas fizinis parengimas“, – įsitikinusi centro įkūrėja.
Gimnastikos centrą lankantys vaikai visą dieną ne tik sportuoja, bet jiems organizuojama ir edukacinių priemonių. Praėjusiais metais jie mokėsi gaminti muilą, o šiemet – žvakes, sausą šampūną, darys aitvarus, laivelius.
Šiemet per stovyklą, kuri vyks septyniomis pamainomis po 5 dienas, numatyta įvairių kelionių: vaikai pabuvos žirgyne, alpakų ūkyje, kitaip pramogaus.
Šiemet dėl pandemijos atsisakyta „Impuls“ baseino, uždarų muziejų, važiavimų viešuoju transportu.
Labai daug veiklos numatyta stadione, lauks ir įvairių protinių žaidimų.
Bus surengti susitikimai su mūsų olimpiečiais, kurie vaikams parodys savo iškovotus medalius, supažindins su pamėgta sporto šaka.
Stovykla baigsis rugpjūčio mėnesį ir po trumpo poilsio bus pradėta rengtis naujam sezonui.
Rankų nuleisti nežada
„Kai iš Sporto rėmimo fondo šiemet negavome finansavimo, rankų nežadame nuleisti. Jų niekada negalima nuleisti. Dirbsime toliau.
Jeigu per pandemiją jas būtume nuleidę, šiandien mūsų jau nebūtų. Beprotiškai buvo sunku išgyventi, mokėti už dideles ir erdvias patalpas.
Buvo tokių sunkių dienų, kad galvojau viską mesti ir užsidaryti. Per pirmąjį karantiną, kuris buvo iki vasaros, pagelbėjo Vyriausybė, kuri mus parėmė.
Nuoširdžiai dirbo mūsų treneriai, nes turėjome įgyvendinti projektą. Į prastovas tik trumpam laikui buvo išėję vos du mūsų treneriai, kurie vėliau sugrįžo į nuotolines treniruotes.
Mes nesiekiame didelio meistriškumo, mūsų centre sportuoja darželinukai, moksleiviai, studentai, suaugusieji.
Komanda suburta puiki, motyvuota, stengiamės, kad fizinis aktyvumas užkariautų visų mūsų centrą lankančiųjų širdis“, – teigia I. Jukonė.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.