
Dvejų olimpinių žaidynių medalininkė daugiakovininkė Austra Skujytė turi ką papasakoti sportuoti mėgstantiems žmonėms ir apie vasaros karščius.
„Rezultatui siekti šiluma yra gerai – raumuo šiltas, elastingas, viskas tvarkoje,“ – kalbėjo A. Skujytė.
Tačiau ir siekiant rezultato, ir sportuojant savo malonumui, reikia žinoti, kad karštis gali ir pavojingas.
„Reikia kūną vėsinti. Ir laiku. Nes kai pajunti to poreikį, dažniausia jau būna per vėlai. Jeigu yra tik vienas bėgimas ir po jo eini į vėsią patalpą – viskas tvarkoje. O kai reikia laukti kepant stadione, pavyzdžiui, šuolio į aukštį varžybose daugiau nei valandą, neatvėsinus kūno galima gauti saulės smūgį,“ – įspėjo.
A. Skujytė vėsindavo kūną ledu. „Kai toks karštis būdavo per mūsų varžybas, kaip apsisaugojimo priemonė būdavo maišelis su ledukais. Juos reikia galvos apačioje prie kaklo priglausti, įsidėti į pažastis,“ – pasakojo buvusi lengvaatletė.
Aišku, kai kurių šalių aukšto lygio sportininkai per tarptautines varžybas turėjo kitokių atsivėsinimo priemonių.
„Vokiečiai turėdavo tokias vėsinančias liemenes. Kol mes žaisdavome su ledukais, vokietės apsivilkdavo liemenes ir atvėsindavo visą kūną,“ – pasakojo A. Skujytė.
Sportuojantiems savo malonumui olimpinė vicečempionė pataria nepamiršti trijų svarbiausių dalykų: kepurės nuo saulės, gerti daug skysčių ir nepamiršti mineralų.
„Mineralų visokių reikia, todėl mineralinis vanduo būtų visai neblogai“, – kalbėjo A. Skujytė.
Tam, kad saulėje nenusviltų reikėtų naudoti tepalus nuo įdegio. Tiesa, anot daugiakovininkės, ne kiekvienas žmogus į įdegį kreipia dėmesį.
„Tai yra labai individualu. Yra žmonių, kurie nekreipia dėmesio į tą karštį. Jie sau nudega, nusvyla, nusilupa ir toliau sau gyvena. Čia kiekvieno pasirinkimas. Aš asmeniškai tai dažnai tepliojuosi, kad neprikepčiau,“ – kalbėjo A. Skujytė.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
sportas.info
