
Alytaus baidarių polo (kanupolo) vyrų komandai ugdoma 10-14 metų žaidėjų pamaina, kuri jau dalyvavo savo pirmosiose varžybose „Alytaus taurė 2022“.
Jaunieji alytiškiai kanupolo pratybas pradėjo lankyti tik nuo praėjusių metų rudens – spalio-lapkričio mėnesių, todėl per turnyrą buvo puiki proga pamatyti, ką jie per tą laikotarpį išmoko.
DEBIUTAS. „Per pirmąsias auklėtinių varžybas buvo daug emocijų, džiaugsmą keitė ašaros, ne vienam teko išvirsti iš baidarės ir išsimaudyti.
Ir nors mūsų mažiesiems žaidėjams nepavyko patirti pergalės džiaugsmo, tačiau jie gavo puikias pamokas, pradėjo kaupti patirtį, užmezgė pažintis su naujais draugais.
Alytuje kanupolą dabar mokosi žaisti apie 30 vaikų, kurių vieniems baidarę sekasi valdyti geriau, kitiems blogiau. Tačiau visų vaikų akys dega dideliu noru išmokti gerai žaisti.
Tarptautiniame turnyre dalyvavo iš geriausių žaidėjų sudaryta vaikų komanda, tačiau balandžio mėnesį planuojame surengti visų treniruotes lankančių jaunųjų žaidėjų varžybas“, – pasakoja jaunųjų alytiškių treneris Kęstutis Dambrauskas.
SALĖJE IR BASEINE. Pradedantieji žaidėjai per pirmąsias pratybas dirbo sporto salėje ir baseine.
Jie buvo supažindinti su pasirinkta sporto šaka, mokomi plaukti ir kaip valdyti baidarę, nes valtis dažniausiai plaukė ne ten, kur vaikai norėjo.
„Iš pradžių buvo 12 vaikų, o lapkričio-gruodžio mėnesiais jų padvigubėjo. Kai jie pirmą kartą sėdo į baidares, ir džiaugėsi, ir bijojo iškristi iš valties.
Juos teko raminti ir mokyti, kad nėra baisu, atsidūrus vandenyje. Kai jie tą pabandė padaryti, dingo baimė – išvirtus iš baidarės, vaikai netrukdavo iš jos išsikapstyti.“, – mintimis dalijasi K. Dambrauskas.
Alytaus baidarių polo žaidėjai priklauso miesto Vaikų ir jaunimo rankinio klubui.
Alytiškiai nusipirko 4 mažas baidares, skirtas vaikams, jos yra apie 20 cm trumpesnės ir mažesnės. Vieną jų 2018 metais jie gavo kaip prizą per vieną turnyrų.
Finansinės galimybės klubui dar neleidžia nupirkti daugiau vaikiškų baidarių, o vyresniems – kitokių. Todėl vaikai yra sodinami į didesnes baidares.
Jauniausiam alytiškių žaidėjui – septyneri, o kitiems – 10-14 metų. Jie treniruojasi du-tris kartus per savaitę.
TĖVAI. Pradedantieji, kuriems dar reikia įgyti įgūdžių, treniruotėms skiria valandą, o vyresnieji, kurie jau valdo baidarę, turi dar vieną valandą.
Jų pratybos būna pramoginio pobūdžio – vaikams dar neduodama kažkokių konkrečių užduočių, jie pamažu pratinami prie baidarių polo.
Kanupolą aikštėje žaidžia penki žaidėjai prieš penkis. Aikštės matmenys 23×35 m, vartų ilgis – 1,5 m.
Komandai atstovauja aštuoni žaidėjai, trys būna atsarginiai.
Pačius mažiausius vaikus į treniruotes palydi tėvai, kurie dažnai stebi, kaip treniruojasi jų atžalos.
OPTIMIZMAS. Artėjant vasarai, jaunieji alytiškiai į vartus mėtys Didžiosios Dailidės ežerėlyje, kur įrengta jų kanupolo sporto bazė.
„Kai vaikas nori lankyti treniruotes, viliuosi, kad jis išmoks gerai žaisti. Dabar dar sunku spręsti, kokį meistriškumą jie pasieks labiau subrendę.
Per visą savo trenerio karjerą vaikams skiriu ypač didelį dėmesį ir tas pojūtis ypač sustiprėjo 2010-aisiais, kai per mano jau 33 kartą organizuojamą tarptautinį Alytaus turnyrą, atsisukau į užsienio komandas, nes Lietuvoje maža kanupolo konkurencija.
Visada akcentavau, kad turnyre turi būti ir vaikų grupės. Puikiai žinau, kad, jeigu neužsiauginsi jaunųjų žaidėjų, nebus ir geros vyrų komandos.
Dabar esu ramus: Alytuje kanupolas tikrai dar ilgai gyvuos, nes reprezentacinei miesto komandai ugdoma pamaina“, – džiaugiasi kanupolo puoselėtojas K. Dambrauskas.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.












