
Slovėnijoje vykusiame Europos jaunimo pulo čempionate Lietuvos jaunimo rinktinė pasiekė dar neregėtas aukštumas – iškovojo keturis aukso medalius (trys individualiose rungtyse ir vienas komandinėje), taip pat sidabro ir bronzos apdovanojimus. Šalies istorijoje dar niekada nebuvo pasiektas toks rezultatas, o šis pasirodymas laikomas vienu įspūdingiausių per visą Europos jaunimo pulo čempionatų istoriją.
Podčetrteko mieste vykusiose pirmenybėse Lietuvos garbę gynė Jokūbas Silantjevas, Ąžuolas Tadaravičius, Kristupas Blažys ir Nikolas Lukašikas. Jų pavardės įrašytos į šalies sporto metraščius kaip komandos, padovanojusios Lietuvai pirmąjį istorijoje Europos čempionų titulą komandinėje rungtyje, nariai. Tačiau individualūs pasiekimai taip pat pribloškė savo mastu ir kokybe.
Pasirodymas, vertas pagarbos
„Šis Lietuvos jaunimo pulo rinktinės pasiekimas ne tik pakeitė šalies sporto istoriją, bet ir atvėrė naujas galimybes Lietuvos pulo bendruomenei. Įspūdingi rezultatai ir iškovotas Europos čempionų vardas prikaustė dėmesį visoje Europoje – mūsų sportininkai įrodė, kad Lietuva gali varžytis su stipriausiomis šalimis ir laimėti. Tokia pergalė suteikia ne tik pasitikėjimo patiems žaidėjams, bet ir kuria pagarbą bei prestižą Lietuvos vardui tarptautinėje arenoje. Ji atveria duris didesniam rėmėjų, profesionalių trenerių ir klubų dėmesiui, padidina susidomėjimą sportu tarp jaunimo ir įkvepia visą kartą naujų žaidėjų tikėti, kad iš mažos šalies galima žengti į Europos elitą”, – kalbėjo Lietuvos pulo federacijos prezidentas Donatas Račius.
Jokūbo Silantjevo: žvaigždžių valanda
Šių metų čempionatas Jokūbui Silantjevui tapo asmeniniu triumfu. Vos 18-metis sportininkas pademonstravo išskirtinę brandą, psichologinę tvirtybę ir sportinį meistriškumą, pelnydamas net keturis individualius medalius ir tapdamas vienu tituluočiausių čempionato žaidėjų.
14+1 disciplinoje Jokūbas nužygiavo iki finalo ir iškovojo sidabrą. 8-ball rungtyje jis pelnė bronzos apdovanojimą. Didžiausios kulminacijos sulaukta 9-ball ir 10-ball rungtyse, kur Jokūbas dominavo iki galo ir iškovojo du aukso medalius individualiai. Jo žaidimas tapo ir esminiu ramsčiu Lietuvos triumfui komandinėje rungtyje.
Ąžuolas Tadaravičius: jaunasis čempionas
Vos 14 metų Ąžuolas Tadaravičius šių metų čempionate iškovojo savo pirmąjį Europos čempionato titulą – U17 10-ball rungtyje jis triumfavo, pelnydamas aukso medalį ir tapdamas jauniausiu šių metų Lietuvos čempionu. Ąžuolas taip pat tapo herojumi komandinių rungtynių pusfinalyje, kai pralaimėdamas 1:4 paprašė pertraukėlės, grįžo į stalą visiškai pasikeitęs ir užtikrintai užbaigė kovą pergalingai, atverdama komandai kelią į finalą.
Kristupas Blažys: pergalė, padovanojusi medalį
Kristupas Blažys čempionate atliko ypatingai svarbų vaidmenį komandinėje rungtyje. Ketvirtfinalyje prieš Vokietiją jo kova 8-ball disciplinoje tapo kertine akimirka – Kristupas nuo pat pradžių išlaikė iniciatyvą ir užtikrintai uždarė savo partiją pergale 7:5. Tai buvo pirmoji jo karjeroje pergalė komandiniuose mačuose, kuri užtikrino Lietuvos komandai vietą pusfinalyje ir garantavo mažiausiai bronzos medalį. Ši pergalė įkvėpė komandą siekti dar aukštesnių tikslų.
Komandinė pergalė
Komandinėje rungtyje Lietuvos rinktinė (Jokūbas Silantjevas, Ąžuolas Tadaravičius, Kristupas Blažys) žingsnis po žingsnio įrodinėjo savo pranašumą. Aštuntfinalyje lietuviai 2:1 įveikė ispanus, ketvirtfinalyje užtikrintai 3:0 nugalėjo vokiečius. Pusfinalyje herojumi tapo Ąžuolas Tadaravičius, o finale prieš Norvegiją pirmąjį tašką komandai pelnė tas pats Ąžuolas. Lemiamu momentu viską užbaigė Jokūbas Silantjevas: žaisdamas penktą mačą tą pačią dieną, nors ir pralaimėdamas viso mačo metu, jis sugebėjo išplėšti kontroline partiją ir užtikrintai ją laimėti, padovanojęs Lietuvai istorinį komandinį auksą.
Komandinė dvasia
Ketvirtasis rinktinės narys Nikolas Lukašikas dėl traumos negalėjo tęsti pasirodymų individualiose ir komandiniuose susitikimuose. Vis dėlto, jis nepriekaištingai atliko moralinio lyderio vaidmenį užkulisiuose, palaikydamas komandos dvasią ir tapdamas charizmatišku „reporteriu“, užkariavusiu visų simpatijas. Pagal čempionato reglamentą visi komandos nariai gauna medalius, tad Nikolas taip pat tapo Europos čempionu.
Čempionato X faktorius: nuostabusis treneris Mitja Gradišnikas
Lietuvos jaunimo rinktinės kelionę į aukso viršūnę lydėjo ne tik talentingi žaidėjai, bet ir išskirtinė asmenybė už jų nugarų – komandos treneris ir vadovas Mitja Gradišnikas. Jo gebėjimas įkvėpti, uždegti žaidėjus ir priversti patikėti, kad dangus yra vienintelė riba, tapo kertine komandos sėkmės dalimi.
Mitja kruopščiai suplanavo Jokūbo Silantjevo ir Nikolo Lukašiko pasirengimą iki smulkiausių detalių, padėdamas jiems pasiekti aukščiausią sportinę formą būtent tada, kai to labiausiai reikėjo. Ąžuolui Tadaravičiui jis padėjo psichologiškai susitvarkyti su spaudimu ir nebijoti svarbiausių momentų, o Kristupui Blažiui suteikė tikėjimo, kad jis gali žaisti aukščiausiame lygyje ir laimėti svarbiausias partijas. Mitja ne tik buvo taktikos meistras, bet ir emocinis lyderis – sugebėjo suvienyti komandą, įkvėpti drąsos ir padėti kiekvienam žaidėjui parodyti geriausią savo žaidimą, o kartais net viršyti savo galimybių ribas.
Lietuva – stipriausia Europoje
Šių metų Europos jaunimo pulo čempionatas vainikavo Lietuvos rinktinės istorinį pasiekimą ir bendroje medalių įskaitoje. Lietuviai surinko daugiausiai aukso medalių – net keturis – ir užėmė pirmąją vietą tarp visų Europos šalių. Antroje vietoje liko Švedija, trečioje – Vokietija. Šis rezultatas dar kartą įrodo, kad Lietuvos jaunimo rinktinė šiuo metu yra stipriausia Europoje ir diktuoja tempą visame žemyne.
Įkvėpimas naujai kartai
„Pulo bendruomenė tikisi, kad šių lietuvių ryžtas, užsispyrimas ir ilgų bei sunkių treniruočių vaisiai, atnešę istorines pergales Europos čempionate, taps įkvėpimu vaikams ir jaunimui rinktis šią sporto šaką. Šie pasiekimai liudija, kad pasiryžus ir atkakliai dirbant, net ir iš mažos šalies galima žengti į didžiąją sporto sceną bei kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Lietuvos jaunimo pergalės rodo, kad pulas gali būti puikus kelias ne tik tobulėti kaip sportininkui, bet ir augti kaip asmenybei”, sakė D. Račius.
LPF informacija