Populiarus Vilniaus K-Gym sporto ir sveikatingumo centras įspūdingai pradėjo 2024 metus. Jo oro akrobatėms ir gimnastėms buvo patikėta dalyvauti oficialioje Kaune vykusioje Europos dailiojo čiuožimo čempionato atidarymo ceremonijoje.
„Iššūkis – begalinis, dalyvauti tokiame projekte buvo didelė garbė. Labai džiaugiamės, kad mumis tikėjo ir mus pakvietė.
Euforija buvo didžiulė, tačiau nutarėme nesigarsinti ir ruošėmės tyliai, ramiai.
Apie pakvietimą žinojo tik mūsų treneriai ir tos mergaitės, kurios ruošėsi šiam renginiui. Repeticijos vyko papildomu, laisvu nuo treniruočių laiku.
Garsintis socialiniuose tinkluose pradėjome tik nuvažiavę į Kauno „Žalgirio“ areną.
Atsakomybę jautėme nuo pačios pirmosios dienos, kai su renginio organizatoriais pradėjome kalbėtis apie pasiruošimą.
Sužinoję, jog mūsų pasirodymas vyks 20 metrų aukštyje, atrinkome fiziškai ir psichologiškai stiprias bei aukščio nebijančias mūsų oro akrobates ir gimnastes.
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo K-Gym klubo 14-17 metų oro akrobatės ir gimnastės.
Pirmiausi klausėme oro akrobatikos ir gimnastikos sportininkių ar jos nebijos tokio aukščio, tarėmės su tėveliais ar galės vaikai skirti kasdien ne vieną valandą laiko repeticijoms, praleisti kelias dienas mokslų, kadangi renginys vyko darbo dienomis.
Čempionato atidarymui ruošėmės per mokinių atostogas. Atkrito pora mergaičių, kurios išvyko slidinėti, susirgo, o sugrįžusios jau negalėjo prisijungti prie komandos.
Jau pasiruošimo metu ėmė ryškėti niuansai, dvi oro akrobates teko pakeisti jau per pirmąją repeticiją, atliekant pratimus ant lanko.
Jos pačios pripažino, kad dar nėra pasiruošusios tokiam renginiui, kaip Europos dailiojo čiuožimo čempionatas.
Ruošiantis bet kokiam renginiui, mums pirmiausiai rūpi vaikų sveikata ir saugumas. Nė kiek ne mažiau svarbi ir emocinė būsena ir savijauta.
Matant, jog kai kurios mergaitės patiria stresą, iš karto reagavome ir nutarėme, kad joms geriau nedalyvauti pasiruošime.
Čempionato atidarymui mums padėjo ruoštis profesionalūs kaskadininkai, su kuriais mūsų mergaitės praleido daug laiko. Patyrę savo srities žinovai skleidė ramybę, pozityvumą, negailėjo patarimų, kaip reikia nusileisti iš 20 metrų aukščio.
Iš kaskadininkų gavome daug pagyrų, kad mergaitės labai disciplinuotos, su jomis malonu dirbti. Išgirdau ir daug replikų, jog esu ypač reikli ir griežta.
Taip, tikrai tokia buvau tarsi pilkasis kardinolas, kartais netgi sau nepatikau. Bet mačiau, kad tokiai reikėjo būti, nes tvarka turi būti visur.
Prieš išvažiuojant į repeticijas Kaune, iš mergaičių surinkome mobiliuosius telefonus, kad jos nesiblaškytų, o visą dėmesį sutelktų savo pasirodymui.
Mūsų pasirodymas buvo puikus, juo džiaugėsi visi: ir žiūrovai, čempionato organizatoriai, trenerės, pačios mergaitės ir jų tėvai, kurie net ašarą išspaudė“, – pasakojo K-Gym vadovė Ineta Jukonė.
Ar nenustebote, gavę pakvietimą dalyvauti Europos daliojo čiuožimo oficialiame atidaryme?
Nemeluosiu, buvo didelis išgąstis. Viskas prasidėjo pernai per patį vasaros įkarštį, liepos mėnesį, kai visi vaikai atostogavo.
Kiek Europos čempionato atidaryme dalyvavo jūsų klubo sportininkių?
Juostomis leidosi 4 gimnastės ir 2 oro akrobatės, o ant lankų pratimus atliko 6 oro akrobatės. Taip pat turėjome paruošę dvi atsargines mergaites, tam atvejui, jei dėl nenumatytų aplinkybių kažkuri negalėtų pasirodyti.
Buvo džiugu matyti, kaip draugiškai dirbo mergaitės, padėjo viena kitai, palaikė, viena už kitą jaudinosi.
Iš pradžių renginiui ruošėmės mūsų klube, o nuo sausios 8-osios vėlyvais vakarais repeticijos vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Teko treniruotis netgi iki pusės dviejų nakties.
Į treniruotes važiavo ir mergaičių tėvai, kurie buvo dideli sirgaliai ir labai padėjo kuo galėjo. Mergaitėms išdėliojome dienas ir jos po kelias valandas per dieną dirbo negailėdamos jėgų.
Mamos atveždavo šiltą maistą ir visi buvome pamaitinti: ir mes, trenerės, ir vaikai.
Reikėjo įsigyti specifinį inventorių, kurį mes patys pasiūlėme čempionato organizatoriams ir kuris tapo didžiuliu iššūkiu.
Tą inventorių, kaip jis atrodo, buvome matę tik internete video įraše. tokią konstrukciją – trikampiu besisukančius lankus visi gali suvirinti, bet kas suteiks saugumo garantą, kiek kilogramų jis gali išlaikyti.
Visa oro akrobatikos įranga yra sertifikuota, perkama iš specializuotų parduotuvių.
Tą konstrukciją su sertifikatais mums pagamino Ukrainoje esanti įmonė. Toje šalyje oro akrobatika yra toli pažengusi į priekį, turi daug specializuotų salių, jų čempionatai yra didingi, o mes dar tik pradedantieji.
K-Gym sporto ir sveikatingumo centre oro akrobatiką pradėjome kultivuoti tik 2019-aisiais.
Dabar pas mus treniruojasi apie 50 ukrainiečių, pernai mūsų gretas papildė aukšto lygio profesionali oro akrobatikos trenerė ukrainietė Sofija Zabyivorota, kuri dirba su mūsų sportininkėmis bei turi vieną savo kraštiečių grupę ir pratyboms vadovauja ukrainiečių kalba.
Glaudžiai bendraujame su ukrainiečių sportininkių tėvais. Jiems padedant, visi kartu ieškojome, kur įsigyti oro akrobatikos įrangą, skirtą čempionato atidarymui.
Įranga į Lietuvą atkeliavo sausio 6 dieną per didelę pūgą. Ja iš pradžių naudojamės K-Gym klube, o vėliau pervežėme į „Žalgirio“ areną.
Mergaitėms nuomavome visas profesionalias apsaugas – apraišus, karabinus, trosus.
Susipažinome ir viską suderinome su kaskadininkais, neiškilo jokių problemų, darbas buvo sklandus.
Viską darėme nuoširdžiai, apgalvojome kiekvieną smulkmeną. Tarkime per repeticiją pamatėme, kad mergaitėms nusileidus ant ledo, estetiškai negražiai atrodo jų kedukai.
Jau kitą dieną skubėjome į parduotuvę pirkti medžiaginių kokybiškų batelių češkučių, kad įtempus pėdą jie atrodytų subtiliai.
Pastarieji metai jums labai sėkmingi, kas dar bręsta jūsų mintyse?
Metai tikrai įspūdingi, daug veiksmo, vos spėdavome įkvėpti ir iškvėpti, kai gaudavome kitą pasiūlymą.
Klubą lanko ir maži vaikai, ne tik tie, kurie dalyvauja renginiuose, reikia ir jais rūpintis, rengti savas varžybas.
Tikrai neketiname sustoti ir mažinti apsukų. Kartais pagalvoju, kad kaip gerai būtų kokias porą dienų pailsėti ir nieko nedaryti.
Tačiau bedirbdama pajuntu, kad esu laiminga, nes turiu puikų klubą.
Toliau plečiasi mūsų oro akrobatikos komanda, atidarome dar vieną grupę prekybos centre „Vilnius Outlet“, esančiame Pilaitės mikrorajone.
Trenere dirbs Augustė Ižganaitytė, kuri baigė Šakių cirko mokyklą ir 10 metų mokėsi cirko meno subtilybių.
Kyla minčių, kad būtų įdomu ugdyti kaskadininkus, atliekančius sudėtingus triukus.
Galvojame apie gatvės gimnastiką, ieškosime kompetentingų, išsilavinusių trenerių, o tai labai svarbu.
Su kai kuriais mūsų treneriais, kurie nors ir dirbo gerai, bet dėl išsilavinimo ir pedagoginių savybių stokos teko atsisveikinti. Iš vaikų šou negalima daryti, visgi svarbiausa yra sportinis, fizinis ir psichologinis ugdymo procesas.
Išsilavinimas ir kompetencija mūsų darbe – kertiniai dalykai. Klubo treneriai vaikams – tarsi antrieji tėvai, pavyzdys ir autoritetas.
Labai džiugina , jog dabar, kai susibūrė puiki mūsų bendruomenė, į veiklas jungiasi ir vaikų tėveliai, kurie anksčiau buvo nuošalyje.
Visi, kurie prisideda prie projektų, mato, kaip žiba mergaičių akys, kokie patenkinti yra treneriai.
Norisi pasidžiaugti ir pasididžiuoti televizijos projektais, kuriuose pastaruoju metu gan dažnai esame matomi.
Iš TV3 televizijos projekto „Lietuvos talentai” organizatorių vasarą gavome laišką, klausė ar klube yra talentų ir juos norėtų matyti konkurse.
Oro akrobatikos trenerei Aušrinei Tareilienei pasiūliau imtis iniciatyvos, atrenkant talentingas mergaites.
Kai savo treniruojamoms gimnastėms pasakiau tą žinią, jos iš džiaugsmo net pradėjo klykti, kad tai super.
Talentuose dalyvavo dvi mūsų gimnastės ir dvi oro akrobatės. Projektui ruošėmės labai rimtai, salėje praleisdavome po 4-5 valandas, užmiršome atostogas.
Padėjo choreografė Vincenta Gurauskaitė, kuri negailėjo savo laiko, renginiui kostiumus kūrė dizaineris Egidijus Rainys, rankomis buvo gaminamas „deimantas dėžutėje“.
TV3 studijoje filmavimai prasidėjo rugpjūčio mėnesį, antrasis etapas vyko rugsėjį, o renginio transliacijos – nuo spalio mėnesio.
Viena mūsų oro akrobatė 14-metė Kostytė Kuliešiūtė, sužavėjusi teisėjus ir sulaukusi trijų „taip“, pateko į pusfinalį.
Teisėjai ją gyrė už profesionalumą, artistiškumą ir puikų pasirodymą. Reikėjo toliau dirbti su visa komanda – gimnastėmis ir parkūro entuziastais.
Kruopščiai ruošėmės pusfinalio pasirodymui, gimė labai graži idėja apie apie gyvenimas, svarbiuaisias vertybes, gražius dalykus, Viską televizijoje turėjome parodyti įspūdingu jungtiniu sportininkų pasirodymu, tačiau visos gražios mūsų svajonės nepavyko – Kostytė repeticijos metu susilaužė pirštą.
Rankų nenuleidome, labai tikėjomės, jog pirštas greitai sugis, toliau salėje po 3 valandas repetavome. „Lietuvos talentų” organizatoriai suteikė informaciją, kad gal ją gal bus galima pakeisti kita dalyve.
Tačiau mūsų oro akrobatė rankos pirštą susilaužė antrą kartą ir renginio organizatoriai vis dėlto jos neleido pakeisti kita sportininke.
Mūsų kelias tuo nesibaigė. Su mumis susisiekė nuotaikingojo TV3 žaidimo „galvOK“ organizatoriai ir pakvietė filmuotis į kelias laidas.
Filmavosi mūsų gimnastės ir parkūro atstovai, gaila, kad oro akrobatėms ten nebuvo galimybių pakabinti juostų ir lankų.
Tad nusipirkome naują sportinį inventorių – lanką ant pastatomo stovo ir po Naujųjų metų dar du kartus filmavomės TV3 laidose, gavome naujų pasiūlymų.
Mūsų salėje nuolat dūzgia darbai – ir pasiruošimas Europos dailiojo čiuožimo atidarymui, ir „galvOK“ laidoms ir kitiems renginiams, į kuriuos esame pakviesti, taip pat ir savo organizuojamoms tradicinėms varžyboms, kurias stebi tėveliai.
Išėjus iš komforto zonos, darbo salėje ir dalyvavimas televizijos projektuose mums atvėrė naują pasaulį.
Kai atėjome į kitą, televizijos sritį, mums ta terpė buvo nepažinta, kaustė baimė, kai kurios mergaitės atsisakė vykti filmuotis.
Tačiau netrukus ta įtampa dingo ir nusifilmavus pirmoje televizijos laidoje, galėjome ištarti, kad nėra taip baisu, mums patinka.
Klubas yra kalbinamas dalyvauti kitose laidose, galvojame apie temą, su mergaitėmis norime paruošti kažką įspūdingo.
Tai, ką per dvi savaites padarėme praėjusią vasarą, yra tiesiog „Vau!“. Jeigu būtume turėjusios daugiau laiko, pasirodymai būtų dar įspūdingiau.
Kiek dabar vaikų ir jaunimo lanko jūsų vadovaujamą klubą?
Keliose salėse, esančiose skirtingose vietose – septyni šimtai. Gerbiu visus žmones, dirbančius mūsų klube, nė vieno nenoriu išskirti.
Gimnastes ugdau ir aš, didžiuojuosi savo darbu. Mano pusė auklėtinių ir tėvų net nežino, jog vadovauju K-Gym sporto ir sveikatingumo centrui, esu jo savininkė. Visi ateina ar kreipiasi pas mane kaip į gimnastikos trenerę.
Klubas veikia nuo 2019 metų, tačiau tik pradėjus dirbti mūsų veiklą labai stipriai pakirto COVID-19 karantinas.
Dabar antrus metus jau galime normaliai darbuotis, pradedame įsibėgėti. Yra dar vietų, kur galime tobulėti, padirbėti stipriau.
Kultivuojame specifines sporto šakas: oro akrobatiką, apjungiame visas gimnastikos rūšis – aerobinę, meninę, lavinamąją ir sportinę gimnastikas.
Klube yra vaikų, kurie sportuoja penkerius ir daugiau metų. Turime vaikų, kurie nori likti nematomi, nemėgsta varžytis, tačiau juos irgi ugdo puikūs treneriai.
Kiti veržiasi dalyvauti varžybose ir renginiuose. Visiems suteikiamos tokios pačios sąlygos, jų neišskiriame, mums visi vaikai yra vienodi – visus vienodai mylime ir juos globojame.
Per prievartą nieko nedarome. Jeigu kam nors ypatingai ruošiamės, tie vaikai dar treniruojasi ir papildomai.
Vaikus ne tik treniruojame, bet ugdome ir jų discipliną, kad jie būtų dori, gerbtų mūsų darbą ir pastangas.
Visi klubai, taip pat ir mes, iš džiaugsmo plojame rankomis, kai surandame profesionalų trenerį.
Daug kas mums pavydi ir klausia, kur tokio sėkmingo darbo paslaptis. Mūsų išskirtinumas – kokybiškos paslaugos.
Jeigu tėvai į klubą atvedė vaiką, jie gali būti ramūs: vaikus ugdo profesionalūs klubo treneriai.
Mūsų visos grandinės užpildytos kompetentingais žmonėmis, žinome, ką darome ir ko siekiame, todėl ir mūsų rezultatai geri.
Parašėme projektą ir miesto savivaldybės dėka įsigijome oro akrobatikos lauko stovus.
Naujo, šiuolaikiško sportinio inventoriaus įsigijimas – didelė pagalba, atsiveria didelės galimybės.
Visada būnu už projekto rašymą, tačiau jį noriu ir įgyvendinti, išsikelti sau iššūkį ir siekti rezultato.
Nauji oro akrobatikos lauko stovai pritraukia naujus, dar nesportavusius, bet raginamus nuo sofkutės pakilti vaikus, kurie susižavi ta sporto šaka.
Pernai per visą vasarą nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio vidurio organizavome labai gražias vietines ir išvažiuojamąsias vaikų stovyklas.
Keliose pamainose įvairaus amžiaus vaikai ilsėjosi poilsio ir pramogų komplekse „Pailgio perlas“, kuris įsikūręs ant Pailgio ežero kranto, gražiame pušyne 40 km nuo Vilniaus.
Vaikams reikia visokių emocijų Artėjant 2024-iesiems, mūsų parkūro, oro akrobatikos ir gimnastikos treneriai su savo auklėtiniais visose salėse žaidė gaudynių. Jos vyko, grojant muzikai ir įsižiebus mirksiančioms lempoms. Renginys buvo nepakartojamas.
Kurį renginį norėtumėte išskirti šiemet?
Birželio 1-2 d. koncertų salėje „Compensa“ įvyksiantį pirmąjį atvirą Lietuvos oro ir pole sporto federacijos čempionatą.
Esu federacijos tarybos narė ir atsakinga už oro akrobatikos plėtrą Lietuvoje.
Čempionato metu vyks ne tik įspūdingos kvapą gniaužiančios oro akrobatų ir pole sporto varžybos, bet bus ir „Pole Art“ kategorijos meniniai pasirodymai, kur atlikėjai bus pasipuošę teatrališkais kostiumais,
Dėl čempionato apdovanojimų varžysis vaikai, jauniai, jaunimas ir suaugusieji iš visos Europos.
Pamatysite ne tik sportiškiausius, techniškai sudėtingus stiprius pasirodymus, bet ir daug žiūrovų simpatijų sulauksiančius artistinius meninius įvaizdžius.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.