
Vanduo, žemė, oras ir gamta – neatsiejami žmogaus palydovai. Tačiau neretas tai užmiršta, atsisėdęs prie darbo stalo, įsisukęs į kasdieninės rutinos ratą, prispaustas buities rūpesčių.
Gal viskas ir gerai, kol dar esame jauni, bet, kai perlipame tam tikrą amžiaus ribą, organizmas ima signalizuoti: sustok, pailsėk, atsikvėpk!
Pasak Lietuvoje gerai žinomo sporto klubo „Baidarių ir kanojų irklavimas“ (SK BKI) prezidento, aktyviai irkluojančio baidarę ir dalyvaujančio varžybose, o dabar irkluojančio ir irklentę Dariaus Čereškos, jų klubas vienija buvusius sportininkus, kurie jaunystėje daug laiko praleisdavo valtyse ant vandens ir po 15-20 metų pertraukos vėl sugrįžta.
Tik šįkart – su misija neužsisėdėti darbo kabinete ar alaus bare po darbo, o aktyviai sportuoti gamtoje, prisimenant savo įgytus įgūdžius.
Pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje sparčiai pradėjus populiarėti irklenčių sportui SUP (stand up paddle), atsirado didelės galimybės irkluoti ne tik buvusiems irkluotojams, tačiau ir visiems norintiems.
Tai kaip bėgimas ar dviračių sportas – tik ant vandens. Irklenčių sportas nenumaldomai profesionalėja, jis įtrauktas į 2024 metų olimpinių žaidynių programą kaip parodomoji sporto šaka.
SK „BKI“, tęsdamas savo iniciatyvą „Judėk sveikai vandenyje“, 2020 metų pabaigoje parašė projektą Sporto rėmimo fondui 10 -čiai irklenčių gauti.
„Šiuo sporto projektu siekiame didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė.
Visuomenė sensta, o fizinio aktyvumo pratybos ne tik gerina vyresnio amžiaus žmonių fizinę būklę, padeda išlaikyti darbingumą, bet atlieka ir socialinę funkciją – skatina žmones bendrauti, mažina socialinę atskirtį, skatina bendravimą tarp kartų.
Fizinis aktyvumas pagyvenusio amžiaus žmonėms suteikia puikią galimybę pailginti savo aktyvaus gyvenimo metus“, – įsitikinęs SK „BKI“ prezidentas D. Čereška.
Projektas buvo peržiūrėtas, po derybų patvirtintas, ir klubas gavo finansavimą.
Atkeliavo užsakytos valtys, atėjo ir 2021 metų vėlyvas ruduo. Galimybė išbandyti naują inventorių pavyko tik 2022 metų kovą, kai ledai atlaisvino Galvės ežerą.
„Kaip tyčia, pavasaris buvo lietingas ir vėjuotas, maniau, kad nepavyks pasiekti užsibrėžtų tikslų – pritraukti bent 50 vyresnio amžiaus irklenčių entuziastų, norinčių bent du kartus per savaitę pravėdinti galvą ir prasimankštinti ant Galvės bangų.
Projekto įgyvendinimo terminas tiksėjo link pabaigos, o gamta darė savo. Tik gegužės viduryje, atšilus orui ir vandeniui, lengviau atsikvėpėme – norintys ėmė registruotis masiškai.
Esu dėkingas savo klubo nariams, kurių per dieną susirinkdavo iki dvidešimt norinčių pasportuoti.
Dar visą likusią šios vasaros dalį ir rudenį, kol leis orai, priimsime visus vyresnio amžiaus žmones (pagal projektą – daugiau nei 42 metų) į nemokamas pratybas, jiems iš anksto užsiregistravus“, – sako D. Čereška.
Projektas „Judėk sveikai vandenyje“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas



