„Prieš trejus metus pas mus į baseiną atvyko Lietuvos šaulių sąjungos jaunimo būrys. Vaikinai laikė savo karinės parengties testą. Fiksuojant laiką jiems reikėjo nusirengti, sukrauti visus daiktus – palapinę, rūbus, batus, ginklą – į neperšlampamą maišą ir nuplaukti 50 metrų atstumą.
Žiūrėjau ir buvo graudu. Pirma, apie ką pagalvojau: ačiū Dievui, ne karas. Pusė jų neišgyventų. Nė vienas nemokėjo plaukti krūtine.
Antra mintis – bet kuriam mano auklėtiniui tos užduotys paklustų lengviau ir greičiau“, – mintimis pasidalijo Sostinės vaikų ir jaunimo centro „Hobiverse“ plaukimo vadovė Žana Skridlienė.
Ši didelę plaukimo patirtį turinti specialistė tikisi, kad šiandienos šauliai visi moka plaukti tuo nuostabiu plaukimo būdu krūtine, nes karo grėsmė yra didesnė, nei prieš trejus metus.
„Hobiverse“ baseine jau 16-ą kartą vyko „Varlistų žaidynės“, kur vaikai ir jaunuoliai tradiciškai masiškai dalyvavo plaukimo varžybose. Į finalą pateko tik 8 greičiausieji iš kiekvienos amžiaus grupės.
Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Viktorija Sofija Variavičė ir Vėjus Bubinas, Vaiva Karčiauskaitė ir Ąžuolas Sosunovičius, Beatričė Daugėlaitė ir Juozas Bernardas Sveikata, Karolina Stachovič ir Pranas Januševičius, Miglė Kalvaitytė ir Matas Bulovas, Ugnė Januškevičiūtė ir Aidas Morkūnas, Bernadeta Daugėlaitė ir Adomas Kirkiliauskas, Elzė Vitkauskaitė ir Dominikas Ignatovičius, Jelizaveta Lagunavičiūtė ir Leonardas Armalys.
„Buvo visko: ir džiugesio, ir nusivylimo, nukritusių akinukų ir jėgų trūkumo pasiekti finišą. Buvo ir nustebusių, kurie pagerino savo rezultatus, jaudulio ašarų ir triumfo šokių. Bet visiems be išimčių – tai asmeninio laimėjimo džiaugsmas.
„Hobiverse“ baseine kiekvienais metais didėja plaukikų, mokančių plaukti krūtine, skaičius.
Man, kaip šio nepaprastai grakštaus ir daug privalumų turinčio plaukimo būdo mėgėjai, džiugu stebėti mūsų auklėtinių pažangą. Tačiau ne vien greičiai yra svarbūs“, – akcentuoja Ž. Skridlienė.
Pasak jos, plaukimas krūtine dėl savo savybių sulaukė pripažinimo ne tik sportiniame, bet ir taikomajame plaukime.
Plaukimo krūtine technika dažnai naudojama įvairiose nestandartinėse situacijose.
Plaukiant krūtine išlaikomas geras matomumas, tokiu būdu patogu priplaukti iki skęstančiojo, suteikti pagalbą nusilpusiam vandenyje ir nugabenti jį į krantą.
„Plaukiant krūtine galite tempti krovinį arba plaukti su bet kokiu daiktu rankose. Lengva nusirengti, atlikti bet kokius kitus veiksmus – vertikaliai plūduriuoti, atsikosėti, apsidairyti, pašaukti pagalbos, įveikti didelį atstumą.
Gelbėtojai, jūreiviai, kariai privalo mokėti plaukti krūtine, nes tai yra jų profesinio mokymo dalis.
Daugelis jų išlaiko specialius plaukimo testus, kad būtų nustatytas jų profesinis tinkamumas.
„Hobiverse“ pagrindinis tikslas – ne olimpinė viršūnė, o plaukimo džiaugsmas, sveikata, aktyvus laisvalaikis ir saugumas. „Varlistų žaidynės“ dar kartą patvirtino, kad mūsų ugdytiniai sėkmingi, stiprūs ir greiti“, – džiaugėsi patyrusi plaukimo vadovė.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.