Dominykas Genevičius, Sportas.info
Vienas geriausių Lietuvos golfo žaidėjų Juozapas Budrikis turėjo ambicingų planų šiems metams ir tikėjosi gero sezono. Tačiau planus greitai pakoregavo pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija.
Nepaisant to, J. Budrikis karantino laikotarpį išnaudojo stiprindamas silpnąsias savo vietas, o dabar jau keletą savaičių turi galimybę treniruotis Lietuvos aikštynuose. Sportininkas nekantrauja pradėti varžybų sezoną ir sieks garsinti šalies vardą profesionalų tarpe.
Kaip praleidai karantininį laikotarpį? Ar golfo įgūdžius pavyko išsaugoti?, – Sportas.info paklausė J. Budrikio.
Paskelbus karantiną, siekiau greitai prisitaikyti prie situacijos. Kadangi jau buvau pradėjęs sezoną užsienyje, teko pagalvoti, kuriose vietose galėčiau patobulėti būdamas namuose, kad kitame turnyre jau būti pasiruošus geriau. Priėmiau sprendimą sustiprinti kūno raumenis bei numesti svorio, prižiūrėti mitybą, ką ir pavyko pasiekti. Taip pat turėjau daugiau laiko sustiprėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, todėl į savo dienos rutiną vėl prijungiau psichologijos pratimus, kurie leidžia lengviau valdyti emocijas. Šie du pagrindiniai užsiėmimai leido ne tik išsaugoti įgūdžius, bet ir tam tikrose vietose patobulėti.
Vyriausybė golfą pradėjo leisti žaisti vieną pirmųjų iš sporto šakų. Koks jausmas po pertraukos sugrįžti į aikštynus?
Taip, nuo pirmos karantino sušvelninimo dienos kasdien esu golfo aikštyne ir ten praleidžiu mažiausiai pusę dienos. Kadangi golfu užsiimu jau daugiau nei 12 metų, o tai buvo viena ilgiausių pertraukų per visą laikotarpį, tai galėjau dar kartą pamilti šį sportą, neskaičiuoti treniruočių valandų ir suprasti, kad esu vietoje, kur noriu būti kasdien.
Kaip karantinas pakeitė tavo sezono planus?
Šių metų planai buvo sudalyvauti 15-oje profesionalių golfo varžybų nuo Jordanijos iki Estijos, o ir išsikelti užimamų vietų tikslai buvo aukšti. Labiausiai gaila atšaukto turnyro Abu Dabyje (JAE), kur prizinis fondas siekė net 75 tūkst. dolerių, tačiau labai tikiuosi, kad greitu metu sezonas įsibėgės ir turnyrą nukels į rudenį. Šiuo metu vienintelis planas – išlaikyti turimą žaidimo formą ir siekti ją gerinti. Esu pasiruošęs vykti į turnyrą nors ir rytoj, tačiau nežinau dar datos, kada bus galima turėti pirmą išvyką. Seku informaciją užsienyje ir laukiu naujienų.
Per karantiną nebuvo nei varžybų, nei treniruočių. Ar finansiškai skaudus šis periodas?
Visada turiu papildomų veiklų, be profesionalaus sporto. Tokiu būdu galiu kur kas ramiau reaguoti į finansus, kurie gali keistis ir nuo laimėtos sumos turnyre. Mano varžybų kalendorius beveik nekinta, nepriklausomai, kaip pavyksta pasirodyti, todėl dalyvauju juose ne dėl pinginių prizų, o dėl galimybės varžytis su stipriausiais žaidėjais ir pasitikrinti savo pasiruošimą pasauliniu lygiu.
Kokios sąlygos žaisti golfą Lietuvoje? Ar yra pakankamai sąlygų tapti profesionalais?
Sąlygos golfui Lietuvoje yra puikios. Turimas klimatas leidžia turėti aukščiausio lygio golfo aikštynus. Taip pat dažnai besikeičiantys orai žaidėjus priverčia būti pasiruošusiais bet kokiomis užklupusiomis sąlygomis užsienyje. Šiuo metu Lietuvoje turime penkis labai skirtingus 18 duobučių aikštynus. Sparčiai auga žaidėjų skaičius, todėl tikiu, kad aikštynų kurti artimiausiu metu reikės ir daugiau.
Siekiant tapti profesionalu, pirmiausia reikia didžiulio užsispyrimo ir atsidavimo. Sąlygas turime puikias, tiek laukuose, tiek vidaus golfo patalpose. Tikiu, kad greitu metu profesionalų turėsime vis daugiau.