
Lietuvos profesionalių golfo žaidėjų asociacija (LPGŽA) baigė vykdyti projektą „PAR 3 Challenge“, kurio dėka mūsų šalyje buvo suorganizuotas 50 golfo varžybų ciklas. Jose sudalyvavo beveik 300 golfo mėgėjų.
Būtent siekis įtraukti dalyvius į reguliarią aktyvią veiklą bei padėti suformuoti aktyvaus judėjimo gryname ore įpročius ir buvo pagrindinis šio projekto tikslas. Lietuvoje vis dar paplitusi nuomonė, kad golfas yra brangus ir pagyvenusių žmonių sportas, nors tai vienas iš sveikiausių sportinių užsiėmimų. Yra nustatyta, jog sportuojant golfą, mažėja tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, o žaidėjai patys gali reguliuoti savo žaidimo tempą pagal jo fizinę būklę.
Džiugu tai, kad Lietuvoje jau yra pakankamai golfo laukų bei tinkamos sąlygos šio sporto kultivavimui, o tuo pačiu – ir galimybės žmonėms pasirinkti didelę naudą teikiantį užsiėmimą.
Projekto vykdymo laikotarpiu buvo varžybos organizuojamos golfo laukuose, esančiuose Druskininkų, Elektrėnų, Trakų bei Vilniaus apskrityse, t. y. tose, kuriose suaugusių ir vaikų fizinis aktyvumas yra mažesnis už šalies vidurkį.
Projekto iniciatoriai džiaugėsi, kad į šį varžybų turą pavyko įtraukti ne tik pavienius pradedančius golfo žaidėjus, tačiau ir šeimas su vaikais. Jos turėjo galimybę visiems kartu azartiškai praleisti vakarus ar savaitgalius gamtoje bei įsitraukti į golfo žaidėjų bendruomenę. Projekte moterys ir vaikai sudarė apie 40 proc. visų dalyvių.
Kad varžybos būtų smagesnės ir azartiškesnės, dalyviai turėjo daugiau galimybių vienu smūgiu pasiekti ridenimo aikštelę su vėliavėle nei standartiškai, nes dalis starto aikštelių buvo priartintos, kad lauko ilgis siektų apie 80-130 m. Taip žaidėjai įgaudavo ir galimybes įmušti kamuoliuką iš pirmo smūgio.
Pataikyti pirmu smūgiu iš tokio atstumo į duobutę labai retai pavyksta net ir geriausiems pasaulio žaidėjams, bet būtent toks atvejis buvo užfiksuotas vienose šio turo varžybų.
„PAR 3 Challenge“ projekto iniciatorių teigimu, atskirose varžybose dalyviai už pataikymą į duobutę iš pirmo smūgio (golfo žaidėjų tarpe vadinamu „Hole in one“ smūgiu) turėjo galimybę laimėti puikių rėmėjų prizų. Netikėta, bet vienose iš paskutiniųjų varžybų dalyviui pavyko atlikti šį smūgį ir jis pataikė į duobutę smūgiu iš maždaug 100 m atstumo.
Po projekto dalyviai galėjo ne tik girtis pagerėjusia žaidimo technika, fizine būkle, bet ir dalintis įspūdžiais su kitais bei kviesti savo šeimos narius ir draugus išbandyti šią įtraukiančią ir pandemijos laikotarpiu sparčiai populiarėjančia sporto šaką, kurioje kaip lygūs gali varžytis tiek tėvai su vaikais, tiek pažengę golfo žaidėjai su pradedančiaisiais.
„Projektas buvo ypač naudingas vaikams, kurie, išmokę golfo pradmenų, dar bijo varžytis su suaugusiais. Šiose pradedančiosiose varžybose jie turėjo galimybę išbandyti jėgas su savo bendraamžiais, nes dalis varžybų buvo organizuota tik vaikams. Taip jie patobulino savo golfo žaidimo įgūdžius, o varžybos padėjo formuoti ir reguliaraus sportavimo įgūdžius bei skatino laisvalaikį aktyviai leisti gamtoje“, – teigia organizatoriai.
Idėjos autoriai neabejoja, kad šiame projekte sudalyvavę pradedantieji golfo žaidėjai įgavo daugiau drąsos ir patirties, o kitą sezoną jau aktyviai dalyvaus golfo varžybose.
Projektas „PAR 3 Challenge“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.



