
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ 28-ą kartą surengtas sporto ir aktyvaus laisvalaikio festivalis „Sportas visiems“ Palangoje sutraukė daugiau kaip 3 tūkst. sveiką gyvenseną propaguojančių įvairaus amžiaus dalyvių, o festivalio fizinio aktyvumo veiklose užregistruota apie 9 tūkst. startų.
Plati, net 70 įvairių sporto rungčių programa, įskaitant ir ryto mankštas, į sporto bazes pakvietė ir registruotus dalyvius, ir poilsiautojus.
Šiemet COVID-19 pandemija pakoregavo planus ir festivalis iš pavasario buvo nukeltas į rudenį.
Tarp dalyvių buvo galima pamatyti daug festivalio senbuvių, kuriems „Sportas visiems“ renginys – didelė šventė ir jiems tapo tarsi ritualu kasmet atvykti į šią Lietuvoje pačią didžiausią fizinio aktyvumo šventę.
Daug buvo ir naujų veidų. Vienas jų – pirmą sykį festivalyje dalyvavęs Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Giedrius Surplys, kuris šachmatų turnyre užėmė antrą vietą.
Festivalyje susipynė sportas ir šokis
Festivalis viršijo visus varžybų organizatorių lūkesčius. Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas dėkojo visiems asociacijai priklausančių kolektyvų vadovams, kurie šios baisios pandemijos akiratyje sugebėjo suburti tokį gražų fizinį aktyvumą propaguojančių žmonių būrį.
„28 kartai liudija, jog mes einame teisingu keliu. Pasikeitė kelios kartos, būsime pakeisti ir mes, bet festivalis gyvuos dešimtmečius, o gal ir šimtmečius“, – kalbėjo asociacijos prezidentas.

Didžiausias krūvis renginyje teko asociacijos „Sportas visiems“ generaliniam sekretoriui Giedriui Grybauskui ir jo kolegei Germantei Bartkutei.
Visą informaciją apie įvykusius renginius rinko buvęs ilgametis asociacijos generalinis sekretorius Algimantas Jucevičius.
Pasak A. B. Vasiliausko, reikia tik pabūti festivalyje, kad pamatytum tiek daug grožio ir suprastum, jog sportas, fizinis aktyvumas jungiasi į vieną darnią visumą.
Didelė festivalio puošmena – ne vien tik fizinis aktyvumas, bet ir linijinių šokių ansamblių pasirodymai, Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ festivalis, Zumba šokių naktis, tarptautinis linijinių „Solo“ šokių festivalis „Palanga-2020“ ir kt.
„Šiemetiniame festivalyje, lyginant su pernykščiu, varžybų programa buvo dalinai sumažinta vienomis rungtimis, kurių bijota dėl rudens orų, tačiau jos buvo papildytos kitomis. Praktiškai kaip buvo 70 užsiėmimų, taip jų ir liko. Visiškai atsisakėme tik regbio, o dėl vėjo – skraidančio disko. Kai kuriose rungtyse komandų buvo daugiau, o kai kuriose – mažiau.
Šiemetinės žaidynėse kažkodėl pirmus metus nedalyvavo mūsų narės – Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“, taip pat Lietuvos sportinės žūklės federacija. Dėl pandemijos daug renginių buvo nukelta į rudenį, todėl natūralu, kad žmonės rinkosi savo renginius
Nepaisant to, festivalis 90 proc. pateisino mūsų lūkesčius. Dėl COVID-19 pandemijos visi bijojome, kad gali ne viskas gerai pavykti, bet esame maloniai nustebinti, kad susirinko tiek daug žmonių“, – festivalį įvertino G. Grybauskas.
Konkurso „Mano klasės mankšta“ nugalėtojai
Per iškilmingą festivalio atidarymą Palangos miesto centriniame stadione buvo apdovanoti Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ rengiamo konkurso „Mano klasės mankšta“ laureatai.
Konkursas – socialinės iniciatyvos Judėkim. lt dalis, jo tikslas – skatinti Lietuvos moksleivius daugiau judėti, mankštintis ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą.
Pirmų-ketvirtų klasių grupėje nugalėtojų prizu buvo padovanota Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla.
Penktų-dvyliktų klasių grupėje pirmoji vieta pripažinta Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviams.
Į šventės vedančiojo klausimą, ar sportas yra reikalingas gyvenime, viena ukmergiškių atsakė: „Žinoma, reikalingas. Sportas – tai jėga, kviečiame visus sportuoti ir niekada nepasiduoti“.

Drama smiginio varžybose
Nors festivalis mėgėjiškas, tačiau netrūko atkaklių, dramatiškų kovų. Štai per futbolo 7×7 senjorų turnyrą, kuriame dalyvavo 6 komandos, nugalėtojus išaiškinti prireikė baudinių.
Lemiamos rungtynės tarp Varėnos „Merkio“ ir Kauno „Šilainių“ baigėsi taikiai 1:1 ir buvo mušami baudiniai. Nugalėtojus lėmė vienas įvartis – 4:3 nugalėjo varėniškiai.
Tikra drama vyko smiginio varžybose, kur jėgas bandė 154 smiginio entuziastai.
Vyrų grupėje kovojo 66 sportininkai. Užvirė atkakli kova tarp varėniškio pasieniečio Kęstučio Izokaičio ir Pagėgių savivaldybės sporto turizmo centro administratoriaus Remigijaus Špečkausko.
Nugalėtoją lėmė vos 1 taškas. Pagėgiškis surinko 297 tšk., o varėniškis – 296 tšk.
„Į Palangą atvažiavome šešiese. Dalyvavome baudų mėtymo, smiginio turnyruose. Mūsų komandoje buvo ir Pagėgių seniūnas, daugkartinis Lietuvos seniūnijų žaidynių seniūnų varžybų laimėtojas Dainius Maciukevičius.
Smiginis Pagėgiuose smarkiai populiarėja, rungtyniauja pavieniai žmonės, dalyvaujame įvairiose varžybose ir šioje sporto šakoje tikimės proveržio. .
Šiemet festivalio programoje – tik asmeninės smiginio varžybos, o praėjusiais metais vyko ir komandinis turnyras, užėmėme antrą vietą. Norėjome dalyvauti ir paplūdimio tinklinio varžybose, bet nespėjome registruotis.
Kruopščiai rengiamės finalinėms Lietuvos seniūnijų žaidynėms, kur dėl apdovanojimų rungtyniaus mūsų vyrų tinklinio ir krepšinio, moterų tinklinio, smiginio ir seniūnų trikovės komandos“, – pasakojo R. Špečkauskas.
Pagrindinis jo varžovas K. Izokaitis į Palangą atvažiavo su trimis savo draugais.
Kęstučiui šiemetinis festivalis buvo gana sėkmingas. Pirmiausiai jis dalyvavo baudų mėtymo varžybose ir, pataikęs 7 baudas iš 10 (jo asmeninis rekordas – keliskart pataikytos visos 10 baudos), savo amžiaus grupėje tapo nugalėtoju.
Po to jis pasuko link smiginio lentų. Varėniškis ilgai buvo lyderis, tačiau tos pozicijos neišlaikė.
„Festivalyje dalyvavau ketvirtą ar penktą kartą. Man čia – labai aktyvus poilsis.
Varėna – sportiškas miestelis, stiprūs mūsų tinklininkai, krepšininkai, futbolininkai. Auga ir sportiškas jaunimas“, – kalbėjo K. Izokaitis.
Moterų grupėje tarp 44 dalyvavusių sportininkių nugalėtoja tapo elektrėniškė Roma Ramanauskienė, surinkusi absoliučiai daugiausiai taškų (304 ).
iki 16 m. sportininkų grupėje nugalėtojais tapo vilnietė Irena Žalkauskaitė ir raseiniškis Deividas Jonaitis.
Sportiški jaunieji šauliai
Dvigubas krūvis teko Lietuvos šaulių sąjungos jauniesiems sportininkams, kurių Palangoje susirinko daugiau nei 200.
Dvi dienas jie rungtyniavo jaunųjų šaulių žaidynėse, o vieną dalyvavo festivalyje „Sportas visiems“.
Šauliai apsigyveno stovyklavietėje Monciškėse prie Šventosios, kur vyko ir jų žaidynės.
Festivalyje Lietuvos šaulių sąjunga buvo atsakinga už šaudymo ir virvės traukimo varžybas.
Dešimčiai jų rinktinių iš visų apskričių atstovavo po 20 -21 sportininkų ir 3-4 juo lydintys suaugę žmonės, kurie visi dalyvavo festivalio veiklose.
Utenos plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė pasakojo, kad jiems žaidynėse ir festivalyje atstovavo jaunieji šauliai iš Zarasų, Visagino, Utenos, Anykščių, Molėtų.
Jaunieji šauliai, kuriems iki 18 metų, mėtė pasagą, strėlytes, baudas, spardė kamuolius, bandė jėgas kitose veiklose.

„Šauliai buvo aprengti vienodais sportiniais marškinėliais ir kepuraitėmis- tai laisvalaikio uniformos dalis, kuri šaulius drausmina.Mūsų žaidynėse, rikiuotės konkurse, šaudymo varžybose jie dalyvauja su jaunojo šaulio uniforma“, – pasakojo A. Tidikienė, kuri irgi aktyviai dalyvavo kelių rungčių varžybose.
Per festivalį Utenos plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai jau ne pirmus metus taiko ir motyvavimo sistemą: jei festivalyje dalyvaujantys šauliai laimi tris medalius – jiems vadė perka vieną didelę picą.
Festivalyje picos nusipelnė visaginietis Dominykas Luneckas bei anykštėnai Edvinas Adamonis, Ugnė Milaknytė ir Laura Matiukaitė.
Vykdami į namus, jaunieji šauliai sustojo Kryžkalnyje, kur buvo atidengtas partizanams skirtas memorialas, kuriuo įamžintas 20 tūkst. Lietuvos partizanų, atidavusių gyvybes už Tėvynės laisvę nelygioje pokario kovoje su sovietų okupantais, atminimas.
82–eji metai sportuoti – ne riba
Keturiasdešimt fizinį aktyvumą propaguojančių Šiaulių sporto veteranų klubo entuziastų pabiro po įvairias festivalio rungtis.
Apsirengę vienodais sportiniais marškinėliais, jų vieni dalyvavo pasagos mėtymo, kiti – petankės, žolės golfo, bėgimo, baudų mėtymo, treti – smiginio, orientavimosi sporto ir kitose varžybose.
Šiauliečių gretose buvo ir garsaus Lietuvos imtynininko, trijų olimpinių žaidynių dalyvio Mindaugo Ežerskio mama Valentina Ežerskienė.
Nors jai jau 82-eji, tačiau energijos ir pozityvumo galėtų pavydėti dauguma net gerokai jaunesnių žmonių.
Šiauliečių sporto klubo prezidentas Juozas Braslauskas šią nesenstančią senjorę pavadino klubo šviesuliu.
Praeityje V. Ežerskienė buvo žinoma Lietuvos bėgikė, šalies čempionė ir prizininkė, o ir dabar dar sportuoja.

„Tačiau metai daro savo. Padarius klubo operacijas, reikia po truputį jau stabdytis. Bet ramiai gyventi negaliu. Kiekviena mano diena prasideda ryto mankšta. Ir toliau bėgioju, su pakeistais sąnariais dalyvauju įvairiuose pėsčiųjų žygiuose, kartais nueinu ir po 50 km. Jau ir nebežinau kelintą sykį atvažiavau į „Sportas visiems“ festivalį. Ko gero, esu visuose dalyvavusi“, – kalbėjo V. Ežerskienė.
Šiaulių sporto veteranų klubo, įkurto 1996 metais, prezidentas Juozas Braslauskas džiaugėsi, kad klubas vienija 141 senjorų, kurių 130 aktyviai sportuoja.
„Šiemet į varžybas atvykome vienai dienai, tausojame žmonių sveikatą, taupome klubo pinigus. Mūsų sporto klubas vienija žmones, kurie visą savo gyvenimą pašventė sportui ir iki gyvenimo pabaigos jame išlieka. Klubas vienija buvusius sporto profesionalus, mėgėjus ir mylinčius sportą. Palaikome glaudžius ryšius su krepšinio akademija „Saulė“, naudojamės jų sporto baze, ten iš tikrųjų ir gyvename.
Nesame turtuoliai, bet sąlygas sportuoti turime geras. Kai tik klubas įsikūrė, dalyvaudavome visuose „Sporto visiems“ festivaliuose, mūsų senjorai ir dabar tvirtai nusprendė: festivalio nors vieną kartą nevalia praleisti.
Koronaviruso pandemija sutrukdė mums fiziškai treniruotis, bet sportuoti buvo galima miške, parkuose“, – apie savo klubą papasakojo J. Braslauskas.
„Šachmatai – malonus pomėgis“
Šachmatų turnyre dalyvavo ir Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas, COVID-19 visuomeninės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys. Ir žaidė jis puikiai, užėmė antrą vietą. Nugalėtojais trijose grupėse tapo mažeikietė Melita Mitkevičiūtė bei palangiškiai Vytautas Pocius ir Viktoras Sidorovas.
„Baigiau Plungės šachmatų mokyklą, nuo pirmos iki dvyliktos klasės kiekvieną dieną po kelias valandas mokiausi pas Lietuvos nusipelniusį trenerį, mokytoją Vitalijų Vladą Andriušaitį. Dukart iš eilės tapau Lietuvos jaunučių (12-13 m.) vicečempionu, dalyvaudavau Europos jaunių čempionatuose.

Kartais prie šachmatų lentos tekdavo išsėdėti netgi po 6 valandas. Taip mano gyvenime šachmatai ir liko, dabar jais žaidžiu mėgėjiškai.
Dabar politikoje šachmatai labai praverčia: reikia paskaičiuoti ėjimus, ką priešininkai numatė, ir kaip į tai atsakyti”, – aiškino G.Surplys.
Su kuo dažniausiai žaidžiate?
Kompiuteriu nebežaidžiu, nes dabar tam nėra laiko, o ir akys genda.
Pagrindinis mano varžovas dabar – vienuolikmetis sūnus Faustas, kuris lanko šachmatų būrelį pas tarptautinį meistrą Vaidą Sakalauską.
Dabar jį nugalėti darosi vis sunkiau, manau, kad netrukus man užaugs tolygus varžovas.
Pagrindinis mano turnyras, kuriame kasmet stengiuosi dalyvauti, tai – „Seimo taurė“, rengiama Kovo 11-ąją. Jame susirenka stiprūs šachmatininkai, bando jėgas ir politikai. Šachmatai man – malonus pomėgis.
Ar esate susitikęs su Česlovu Juršėnu, Juliumi Sabatausku?
Esu. Su Juršėnu kažkada seniai, dar būdamas vaikas, žaidžiau vieną partiją ir jį nugalėjau.
Su Sabatausku žaidžiau vieną kartą per „Seimo taurės“ turnyrą ir jį nugalėjau. Kai įveiki tokius varžovus, pergalė suteikia daug džiaugsmo ir motyvacijos.
Žaidžiau ir su Viktorija Čmilyte-Nielsen. Pastarąjį kartą savo darbo kabinete ir partija baigėsi lygiosiomis.
Savo kabinete turiu šachmatus, jeigu ateina kolegos, kurie žaidžia šachmatais, tai pirmiausiai su jais sužaidžiame, o po to diskutuojame apie reikalus.
Kelintą sykį dalyvaujate festivalyje „Sportas visiems“?
Tai mano pirmasis festivalis. Taip sutapo, kad tą savaitgalį, kai vyko šventė, su šeima buvome Palangoje ir buvau maloniai nustebintas, kad net dvejose vietose vyko šachmatų varžybos.
Festivalis patiko. Visą laiką buvau už tai, kad šachmatai rastų vietą visuomenėje, jais turi būti žaidžiama ne tik salėse, viešbučiuose, bet ir aikštėse, skveruose.
Prieš tai buvau savo gimtojoje Plungėje, kur vyko mugė. Pasistačiau šachmatų lentą ir žaidžiau su savo kraštiečiais. Jiems buvo skirta 5 minutės, o man – viena. Buvo maloni atrakcija.
Tikrai matau didelę bangą – šachmatais domimasi mokyklose, vos ne kiekvienoje mokykloje yra privalomos pamokos, daugėja vaikų, besidominčiais šachmatais.
Tai labai gerai, nes šachmatai lavina logiką, moko matematinių gudrybių, džentelmeniškos kovos.
Jeigu kitąmet tik leis galimybės, tai festivalyje „Sportas visiems“ tikrai vėl dalyvausiu.
Ar žaidžiate tik šachmatai ar propaguojate ir kitas sporto šakas?
Šachmatai – tai mano dienos užsiėmimas, o laisvalaikiu visą laiką žaidžiau krepšinį, futbolą, bet gal prieš kokius penkerius metus atradau 5 km ir 10 km kroso bėgimą.
Bėgimas ypač atpalaiduoja nervus, palaiko fizinę būklę. Bėgiojant yra kažkoks bioritmas, kuris padeda susidėlioti mintis, gimsta gerų idėjų, daug ką apmąstai.
Tuo pačiu metu bėgimas – ir sportas, ir meditacija. Visur, kur tik važiuoju – atostogauti ar į komandiruotę, visur turiu prabėgti po 5 km.
Dažniausiai bėgioju su žmona Lina, šeimoje palaikome sportišką dvasią. Bėgioja ir dukra Elžbieta, besimokanti mokykloje.
Kartais būna taip, kad į vežimėlį įsisodiname pačią jauniausiąją šeimos atžalą, dvejų metukų sūnelį Konstantiną ir bėgime.
Kadangi dažnai būnu Palangoje, dažnai pabėgioju ir po jo pušynus. Esu bėgęs ir Tokijuje, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje, kitur. Kur tik būnu, visur „kolekcionuoju“ tuos 5 km.
Gal kada nors bandysite įveikti ir maratoną?
Ne. ne. Vieną kartą Vilniuje prabėgau pusę maratono, tačiau atsirado dvejonių, ar man tai sveika.
Treniravausi, bet 27-jame kilometre supratau, kad man tai – galimybių riba, kurios nereikia peržengti.
Kaišiadorių „Žaros“ entuziazmas
Kaišiadorių senjorių klubo šokių grupės „Žara“ šokėjos, kurių į Palangą atvažiavo 16-a, buvo užimtos nuo ryto iki vakaro.
Dalyvavo repeticijose, pasirodymuose, generalinėje repeticijoje. Ketvirtus metus kartu šokančios senjorės, kurioms nuo 62 iki 78-erių, per savaitę dukart renkasi šokti po 1 valandą.
Jos festivalyje „Sportas visiems“ dalyvavo trečią kartą. Klubo vadovė, šokių mokytoja Margarita Rainienė teigė, kad joms festivalis labai patiko.
Anksti nubudusios, kaišiadorietės skubėdavo į visas organizuojamas mankštas prie jūros bei Jūratės ir Kastyčio skvere.
„Be šokių, mankštų dar dalyvavome įvairiose rungtyse. Kai ėjome į pasirodymus ant scenos, gavome pakvietimą sudalyvauti šaškių ir šachmatų turnyruose. Varžybų teisėjams atsakėme, kad pašoksime, o tada tikrai ateisime.
Labai aktyvi mūsų klubo vadybininkė Angelė Švenčionienė, kuri išjudino savo drauges ir dabar jų entuziazmas neišpasakytas“, – džiaugėsi M. Rainienė, kurios vadovaujama šokių grupė – vienintelė tokio pobūdžio rajone.
„Galime varžytis tik pačios su savimi. Tačiau prieš pusantrų metų Kaišiadoryse surengėme linijinių šokių festivalį, kuriame į svečius pasikvietėme vilnietės Neringos Kirklienės vadovaujamą linijinių šokių grupę. Džiaugiamės, kad mūsų rajone šokiai labai populiarėja“, – sako „Žaros“ klubo vadovė.
Nugalėtojai
Bėgimas pajūriu – Miglė Švenčionytė, Irena Povilauskienė, Rasa Kazimieraitienė.
Keliautojų technikos varžybos – Kėdainių akademijos gimnazija, Panevėžio r. Raguvos gimnazija, Šiaulių JTC, Panevėžio moksleivių namai „Klajūnas“
Bėgimas. 1 km – kaunietis Jonas Beleška, vilnietė Marija Steponavičiūtė, panevėžietis Matas Vilimas, kaunietė Aida Ivoškaitė
10 km – „Vegan Runners“ klubo bėgikas Andrius Jakševičius, Robertas Vališauskas ir Dalia Lukošienė iš Šiaulių r., kaunietės Milda Talalaitė ir ida Donrovoskienė, vilniečiai Marija Steponavičiūtė ir Algirdas Striūka, panevėžiečiai Remigijus Zalumskis ir Valdas Skliaustys.
Rankinis. Moterys – Tauragė.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr. Elvio Žaldario nuotr.