
Žmogus yra nekantrus ir greitai nori pasiekti teigiamų rezultatų. Kokių klaidų reikėtų vengti, pravėrus sporto klubo duris? Savo patirtimi dalijasi Kultūrizmo akademijos prezidentas, asmeninis treneris Remigijus Bimba.
„Yra kelios pagrindinės klaidos. Pirmoji klaida – apšilimo stoka. Dažniausiai klubo lankytojai apšilimo nedaro arba jis būna nepakankamas.
Jie ateina į sporto klubą ir pradeda bėgti ant bėgimo takelio ar kilnoja svorius. Pasekmė – patiriama trauma.
Antroji klaida – netinkama treniruočių programa. Atėję į klubą naujokai sportuoja pagal programą, kurią davė draugas, rado internete ar perskaitė straipsnį, kaip dirba profesionalus sportininkas.
Pasekmė – persitreniravimas ar netgi patiriama trauma.
Trečioji klaida – netaisyklinga pratimų atlikimo technika. Pasekmė – patiriama trauma.
Ketvirtoji klaida – nekontroliuojamas pulsas. Dažniausiai sportuojama pagal savijautą.
Pasekmė – treniruočių krūvis bus per mažas ar per didelis ir nepasiekiamas norimas rezultatas. Taip galima persitreniruoti, patirti traumą.
Penktoji klaida – per dažnai kartų sportuojama per savaitę arba per daug atliekama pratimų.
Pasekmė – persitreniravimas, patiriama trauma arba metamas sportas, nes pasidaro per sunku.
Šeštoji klaida – netinkamas treniruotės intensyvumo didinimas. Dažniausiai, kai pajaučiama, jog pratimą atlikti yra lengva, didinamas pakartojimų ar priėjimų skaičius.
Būtina didinti ne pakartojimų ir priėjimų skaičių, o įrankio svorį, kurį kilnojate. Pasekmė – nepasieksite norimo rezultato ir prarasite motyvaciją sportuoti.
Septintoji klaida – lavinamos tos fizinės savybės ar raumenys, kurie yra geriausiai išlavinti, tuo metu nelavinamos atsiliekančios raumenų grupės ar fizinės savybės, lankstumas.
Pasekmė – nesugebėsite tobulai ištreniruoti savo kūno. Taip treniruojantis dar labiau bus jaučiamas atotrūkis tarp stiprių ir silpnų kūno raumenų ar fizinių savybių.
Aštuntoji klaida – nesusikoncentruojama į treniruotę, negalvojama apie raumenų darbą.
Treniruotės metu rašomos žinutės, žiūrimi vaizdo klipai, nuotraukos, plepama su draugu.
Pasekmė – treniruočių krūvis bus per mažas. Jūs nepasieksite norimo rezultato ir mesite treniruotes.
Devintoji klaida – netinkamai suformuluotas treniruočių tikslas arba jo visai nėra. Pasekmė – mesite treniruotes, nes bus per silpna motyvacija reguliariai sportuoti.
Dešimtoji klaida – treniravimas tuo pačiu krūviu, ta pačia programa ištisus metus. Pasekmė – nepasieksite rezultatų, kurių norite“.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.