
Naujoji beisbolo atmaina sužavėjo ne vienerius metus beisbolą žaidusius Lietuvos ieties metimo rekordininkus – Edmuntą ir Edį Matusevičius.
Pirmą kartą paskelbtame pasaulio beisbolo-5 komandų reitinge Lietuvos rinktinė užima 10-ąją vietą.
Pakilti į tokias aukštumas padėjo tai, jog per pirmąjį Europos beisbolo-5 čempionatą, vykusį Vilniuje, mūsų šalies beisbolininkai tapo vicečempionais ir iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą, įvyksiantį gruodžio mėnesį Meksikoje, kur kovos 12 stipriausių planetos komandų.
Europos čempionato kovas Vilniuje stebėjo ir normatyvą į Tokijo olimpines žaidynes įvykdęs Lietuvos ieties metimo rekordininkas Edis Matusevičius su savo tėvu bei treneriu Edmuntu Matusevičiumi.
Jie abu – buvę beisbolininkai. Edmuntas 1989-1990 m. atstovavo SSRS rinktinei. Jis puikiai prisimena, kai jau po pirmojo sąjunginio beisbolo turnyro buvo pakviestas į SSRS rinktinę ir po 10 mėnesių treniruočių viešėjo JAV.
„Tada rinktinę sudarė ietininkai, rankininkai, ledo ritulininkai ir tenisininkai. JAV gavom į kaulus taip, kad visi buvo nusivylę SSRS beisbolininkais. Kitą dieną, 1989–aisais balandžio 14 d. ,,New York Times“ pirmame puslapyje buvo išspausdinta mano nuotrauka“, – sako E. Matusevičius.
Jis – buvęs Lietuvos ieties metimo rekordininkas, tačiau gauta trauma trukdė tęsti ieties metiko karjerą ir Edmuntas pasirinko beisbolą, septynis kartus tapo Lietuvos čempionu, daugkartiniu prizininku.
Vėliau E. Matusevičius dirbo beisbolo treneriu, aštuonerius metus buvo Lietuvos beisbolo federacijos generalinis sekretorius. Nors dabar su beisbolo federacija jo niekas nesieja, tačiau nuo mėgstamos sporto šakos nenutolo. Lankosi įvairiose beisbolo varžybose, sulaukia skambučių, žmonės prašo patarimų.
Į klausimą, kokį įspūdį jam paliko beisbolo atmaina – beisbolas-5, E. Matusevičius atsakė: „Šį naują žaidimą pirmą kartą pamačiau praėjusiais metais. Vyko turnyras Vilniuje ir užėjau pasižiūrėti. Tiesa, tą kartą žiūrovu buvau gal 20 minučių ir žaidimas man iš vis nepatiko. Sportininkai daug klydo gynyboje ir puolime, nebuvo judrumo, gero gaudymo ir atmušimo – vien klaidos, todėl man ir nepatiko. Beisbole-5 kamuoliukas mušamas ir gaudomas plika ranka, žaidėjai neturi pirštinių. Komandos privalo būti mišrios t. y. du vaikinai arba trys merginos ir atvirkščiai. Praktiškai nėra jokio kontakto tarp žaidėjų“.
Tačiau šiemet vasario 28–kovo 1 d. Vilniuje, Litexpo rūmuose stebėdamas 1-ąjį Europos beisbolo-5 čempionatą, kuriame puikiai pasirodė Lietuvos komanda, praeityje žinomas beisbolininkas savo nuomonę pakeitė.
Jis čempionato kovas su sūnumi Edžiu žiūrėjo antrą dieną, kai Lietuva ketvirtfinalyje žaidė su olandais, o pusfinalyje – su Rusijos beisbolininkais.
„Stebėdami šias rungtynes patyrėme didelį malonumą ir pamatėme, kad šis žaidimas – dinamiškas, uraganiniu greičiu keičiasi situacijos, puikus gaudymas, nuostabūs atmetimai, stiprūs smūgiai. Net negalvojau, kad plika ranka taip stipriai galima atmušti kamuoliuką. Su sūnumi buvome sužavėti, sirgome ir, kiek įmanydami, palaikėme mūsų komandą. Po rungtynių nusprendėme, kad šis žaidimas Lietuvoje turi savo ateitį ir jis tikrai gyvuos“, – sako E. Matusevičius.
Jis įsitikinęs, kad beibolas-5, kaip ir krepšinis 3×3, gali būti įtrauktas į olimpinių žaidynių programą, o taip pat dėl savo paprastumo turėtų prigyti ir būti populiarus mūsų šalies mokyklose, kur vaikai ištroškę naujovių.
„Beisbolą-5 privalo žaisti abiejų lyčių sportininkai, todėl, manau, tai dar labiau suartins jaunimą bei pagerins merginų ir vaikinų santykius“, – akcentuoja E. Matusevičius.
Marytė Marcinkevičiūtė, Sportas.info