
„Dažnai žmonės klaidingai mano, kad kuo daugiau sportuos, tuo greičiau pasieks tam tikrus tikslus“, – pastebėjo Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos prezidentas Modestas Puišė.
Taip pat į „RL Gym“ bei „Positive gym“ sporto klubus atėjusius sportuoti konsultuojantis bei padedantis siekti norimo rezultato M. Puišė pasidalino nuomone apie pernelyg didelį krūvį treniruočių metu.
„Vertinimas yra dvejopas: tai priklauso nuo norimo rezultato. Jei žmogus sportuoja kasdien, jis, žinoma, rezultato bent jau minimalaus tikisi. Bet tą daryti kiekvieną dieną dėl didelės persitreniravimo tikimybės nerekomenduočiau.
Nebent fizinis krūvis būtų kontroliuojamas trenerio pagalba, kuris parinktų svorius, treniruočių intensyvumą ir retkarčiais truputį kitokią sportavimo formą: tarkime jogą arba greitą ėjimą. Tačiau sporto klubuose svarmenis kilnoti kiekvieną dieną nematau prasmės, nes galiu patikinti, kad tai veda link persitreniravimo, o kur persitreniravimas – ten pirmiausia didelė traumų tikimybė“, – kalbėjo Modestas.
Treneris pasakojo, jog dėl įvairių priežasčių žmogus vienodu tempu visąlaik treniruotis negali, todėl svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip tą dieną yra jaučiamasi: „Žmonėms, kurie sportuoja kiekvieną dieną patariu sekti savo savijautą – žiūrėti, kaip jie jaučiasi, galbūt šiandien šiek tiek pavargę. Tokiu atveju geriausia dieną praleisti be sporto arba atlikti lengvesnę treniruotę – pasivaikščioti, išeiti į gamtą. Jei vis tiek yra norima sportuoti salėje reikėtų naudoti mažesnius svorius arba pasirinkti mažesnį intensyvumą“.
M. Puišė išskyrė, kad nepaskaičiuotas krūvio parinkimas ypač pavojingas sporto klubo naujokų tarpe.
„Treniruotis tik pradedantys žmonės neretai ateina su dideliais lūkesčiais ir nori viską padaryti labai greitai – šiuo atveju tinka treniravimasis kiekvieną dieną. Tačiau tada išauga persitreniravimo riziką, atsiranda miego sutrikimai. Kai imuninė sistema yra alinama, automatiškai sukeliamos miego problemos, o joms atsiradus, mes savo kūnui neleidžiame pailsėti.
Pradedančiajam patariu sportuoti tris kartus savaitėje, bet ir pats krūvis turėtų būti parenkamas su trenerio pagalba atsižvelgiant į žmogaus pageidavimus, ir į tam tikras fizines galimybes. Pačioje pradžioje tikrai reikėtų specialisto konsultacijos, nes galima ne tik persitreniruoti, bet ir susižaloti neįvertinus didelio svorio ar vieną ar kitą judesį atlikus netaisyklingai.
Tai labai aktualu, nes būna, jog rezultatui nepasimačius žmonės tiesiog praranda motyvaciją ir kaip bebūtų gaila, sportas yra apleidžiamas. O siekiant tikslo turi būti pastovumas. Bet tai nereiškia, kad turime kiekvieną dieną arti – tą daryti yra tiesiog nesveika“, – teigė M.Puišė.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
