
Marytė Marcinkevičiūtė
Daugkartinės Lietuvos baidarių polo (kanupolo) čempionės Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandos „Alytus“ lyderis Karolis Latauskas su ekipos draugais šiemet Trakuose vėl tapo Lietuvos čempionais. K.Latauskui tai jau buvo septintasis šalies čempiono titulas.
Alytiškiui ypač brangus dar vienas šiemetinis apdovanojimas: jis padėjo lenkų miesto Kaniovo komandai po ketverių metų pertraukos susigrąžinti Lenkijos čempionų titulą.
2010-aisiais susižavėjęs baidarių polo ir pradėjęs treniruotis Kęstučio Dambrausko grupėje, K. Latauskas tapo vienu rezultatyviausių Lietuvos žaidėjų.
„Įsiminė ir šiemet Esene vykusios vienos didžiausių pasaulyje „Vokietijos taurė 2023“ varžybos, kur žaidė įvairaus amžiaus komandos.
Tarp jų buvo ir Alytaus vaikų (iki 14 metų) bei jaunimo U-21 komandos.
Atstovavau lenkų Kaniovo komandai, su ja žaidėme stipriausioje grupėje – Elitinėje lygoje, kurioje rungtyniavo 33 geriausios Europos ekipos.
Turėjau galimybę žaisti su galingu Olandijos „Deventer”, savo gretose turintį ne vieną žvaigždę. Pergalė prieš tą klubą buvo viena įsimintiniausių šį sezoną“, – pasakoja K. Latauskas
Papasakokite plačiau apie naująją savo komandą, kurioje debiutuodamas tapote Lenkijos čempionu, o taurės varžybose užėmėte antrą vietą?
Komandoje – keturi Lenkijos bei po vieną Suomijos, Vengrijos ir Lietuvos žaidėją.
Nors kartu ir nesitreniruojame, suburta komanda yra stipri, kiekvienas žinome savo darbus.
Lenkijos taurės varžybose buvo penki etapai. Po keturių etapų buvome antri, tik vienu tašku atsilikome nuo lyderės Varšuvos komandos. Norint laimėti taurę, penkto etapo varžybose reikėjo ją nugalėti, tačiau pralaimėjome 3:4.
Kada gavote pakvietimą žaisti lenkų klube?
Prie Kaniovo komandos prisijungiau praėjusį sezoną, paskutiniajame Lenkijos taurės etape.
Ieškojau klubo, su kuriuo galėčiau dalyvauti varžybose ir Kaniovo komanda mane priėmė.
Po varžybų lenkai su malonumu pasiūlė ir visą kitą sezoną atstovauti jų ekipai.
Kiek komandų dalyvavo lenkų čempionate, kaip ilgai jis tęsėsi, ar sunkiai tapote čempionais?
Lenkijos čempionate dalyvavo 12 komandų, varžybos vyko dvi dienas Ščecino mieste.
Kovos buvo įtemptos. Pusfinalyje teko susitikti su Lenkijos taurės laimėtojais varšuviečiais, o finale žaidėme su lenkų čempione Poznanės komanda.
Laimėjome tik po pratęsimo ir po ketverių metų pertraukos Kaniovui sugražinome Lenkijos baidarių polo čempionų vardus.
Atstovaudamas gimtojo miesto Alytaus komandai ir Lietuvos rinktinei džiuginate rezultatyviu žaidimu, pasiekiate daug įvarčių, dažnai pelnote rezultatyviausio žaidėjo prizus. O kaip sekėsi Lenkijoje čempionate?
Šią vasarą Lenkijoje vyko šeši turnyrai: penki taurės etapai ir šalies čempionatas.
Per tuos šešis turnyrus pelniau 96 įvarčius, pagal rezultatyvumą būdavau pirmas arba antras.
Varžovai atkreipė į mane dėmesį ir per paskutiniuosius du turnyrus atsirado sunkumų pelnyti įvarčių, nes lenkai bandydavo mane prižiūrėti asmeniškai.
Nepaisant to, vis vien būdavau vienas rezultatyviausių varžybų žaidėjų.
Palyginkite Lenkijos ir Lietuvos baidarių polo sporto šakas – kokie skirtumai ir panašumai? Jeigu susitiktų abiejų šalių nacionalinės rinktinės, kas laimėtų?
Lietuvos čempionate mes, alytiškiai, turime vienintelius varžovus iš Trakų, kurie gali su mumis varžytis dėl pirmosios vietos.
Kitos komandos turi daug jaunų sportininkų, kuriems dar reikia įgauti patirties.
Lenkijos čempionate tarp 12 komandų stiprios buvo keturios, kurios visada varžosi dėl pirmosios vietos. Todėl Lenkijoje būna sunkumų laimėti ir pusfinalius, ir finalą.
2021 metais Europos čempionate turėjome galimybę sužaisti su Lenkijos rinktine ir pripažinome jos pranašumą.
Labai norėtųsi dar kartą išbandyti jėgas su lenkų rinktine ir ją nugalėti.
Anksčiau meistriškumą kėlėte viename Belfasto (Šiaurės Airija) klubų, kur įgijote daugiau patirties: žaisdamas Lenkijoje ar Šiaurės Airijoje?
Iš abiejų klubų pasisėmiau labai daug patirties, patarimų ir įgūdžių. Tačiau Lenkijoje vasarą vyksta daugiau varžybų ir yra keturios stiprios komandos, kurių bet kuri gali nugalėti. Todėl, manau, žaisdamas Lenkijoje, gavau daugiau patirties.
Jums 25 metai, dirbate Alytaus sporto ir rekreacijos centre viešųjų ryšių specialistu, ar sunku derinti darbą su sportu?
Sunkumų nebūna. Vasaros sezoną per pietus stengiuosi nueiti į sporto klubą padirbėti su svoriais, o po darbo skubu į treniruotes Dailidės ežerėlyje.
Žiemą po darbų treniruojamės Alytaus SRC baseine arba sporto klube su komanda.
2010-aisiais po šaudymo, rankinio, šokių ir plaukimo suradote savo sporto šaką – baidarių polo. Ar nesigailite, nes šis žaidimas Lietuvoje nėra populiarus, neaišku, kada prašviesės padangė ir ši sporto šaka bus įtraukta į olimpinių žaidynių programą?
Gailėtis tikrai nesigailiu, džiaugiuosi savo pasirinkimu. Nors šio sporto ateitis nėra aiški, tačiau turime žmonių, kurie stengiasi dėl šio sporto ir bando daryti viską, kad jis patektų į olimpinių žaidynių programą.
Kokie jūsų planai 2024 metams, ar ir kitąmet atstovausite lenkų klubui?
Lenkijos klubo keisti neplanuoju. Jeigu tik galimybės leis ir negausiu traumų, norėčiau apginti Lietuvos bei Lenkijos čempionų vardus, iškovoti Lenkijos taurę ir galbūt netgi patekti į Danijos čempionatą.


















