
Lietuvos plaukimo sporto šaka šiemet mini šimtmetį ir Klaipėda tampa svarbiu jubiliejinių metų renginių miestu. Lietuvos pajūryje planuojama daugybė įvairių veiklų, renginių, parodų, plenerų ir kitų šimtmečio šventinių akcentų.
Lietuvos plaukimas savo istoriją pradeda skaičiuoti nuo 1924 m. birželio 24 dienos, kuomet įvyko pirmosios plaukimo varžybos Lietuvoje davė startą šiai sporto šakai.
Klaipėda išties daug prisidėjo prie Lietuvos plaukimo sporto šakos vystymo ir progreso, tad nenuostabu, kad šis miestas parodė puikią iniciatyvą ir 2024 metais planuoja daug šventinių akcentų.
Antradienį Klaipėdos sportininkų namuose-muziejuje surengta spaudos konferencija, kurios metu dalyvavę Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas, trejų olimpinių žaidynių dalyvis Saulius Binevičius ir Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė pristatė išsamią Lietuvos plaukimo šimtmečiui paminėti skirtą Klaipėdos renginių programą.
„Prieš keliolika metų dar sunku buvo įsivaizduoti, kad kiekvienas vaikas plaukti turės išmokti besimokydamas mokykloje. Šiandien šalies, tuo pačiu ir Klaipėdos baseinuose vyksta privalomos plaukimo pamokos jaunesniųjų klasių mokiniams. Vadinasi, dabartiniai mokinukai užaugs mokėdami plaukti.
Tai – svarbus pasiekimas, kuris leidžia ankstyvajame amžiuje atskleisti plaukimo talentus, taip pat – ir tai, matyt, svarbiausia, įpratina žmones nuo jaunų dienų sportuoti, būti aktyviais, saugiais vandenyje, rūpintis savimi“, – sakė A.Vaitkus.
Pasidžiaugta, kad Klaipėda rūpinasi ir sporto istorijos puoselėjimu ir išsaugojimu – planuojama išleisti leidinį, skirtą Lietuvos plaukimo šimtmečiui paminėti bei apžvelgti Lietuvos ir Klaipėdos krašto plaukimo istoriją nuo pradžios iki šių dienų.
Pabrėžiama, kad Lietuvos plaukimas – tai ne tik sportiniai laimėjimai, pasiekimai, bet ir visų pirma žmonės, prisidedantys prie plaukimo vystymo, populiarinimo, jo gerovės.
Prie plaukimo vystymo per visus šiuos metus prisidėjo ne tik sportininkai, bet ir didelis būrys trenerių, organizatorių, sporto šakos entuziastų ir puoselėtojų, kuriuos šiandien vardijant susidarytų ganėtinai ilgas sąrašas.
Labiausiai šalies plaukimui nusipelniusius klaipėdiečius Lietuvos plaukimo federacija planuoja pagerbti šių metų pabaigoje vyksiančiame padėkos vakare.
Taip pat ruošiama ir paroda-informacinis stendas „Plaukimas Klaipėdoje“. Istorinės iš įvairių renginių bei kitos su Klaipėdos plaukimu susijusios fotografijos bus eksponuojamos kilnojamos parodos principu.
Į Lietuvos plaukimo šimtmečio renginių sūkurį bus įtraukti ir menininkai – organizuojamas piešinių konkursas-paroda „Plaukiko kelionė“.
Moksleiviai bus kviečiami tapyti plaukimą atspindinčius piešinius, o vėliau jie bus eksponuojami viešose erdvėse parodoje.
Bus prisiminti ir ryškiausi Klaipėdos miesto sportininkai – Europos, pasaulio ir olimpinių žaidynių dalyviai. Klaipėdos sportininkų namuose visus metus vyks tiesioginių transliacijų pokalbių ciklas „Klaipėdos plaukimo sporto žvaigždės“.
Nusipelnę asmenys dalinsis savo patirtimi, išgyvenimais, sėkmės istorijomis.
Tarp planuojamų pokalbių ciklo svečių – plaukikas Mindaugas Bružas, kuriam po vaikystėje patirtos skaudžios avarijos medikai prognozavo ateitį neįgaliojo vežimėlyje, tačiau šis savo užsispyrimu ir kovingumu galiausiai pasiekė skambių sporto pergalių ir net dalyvavo Atlantos olimpinėse žaidynėse. Taip pat – Klaipėdos „Gintaro” sporto centro trenerė Jandra Bogužienė, išugdžiusi daug Lietuvos rekordininkų.
Neliks užmiršti ir kone ryškiausi dabartinės kartos Klaipėdos plaukikai, Lietuvos rekordininkai – Mantas Kaušpėdas ir Daniilas Pancerevas.
Didelis akcentas skiriamas ir „Vilties plaukimui“, kuris šiemet bus birželio 15 dieną. Šiemet „Vilties plaukimas” vyks jau 11-ąjį kartą.
Dar vienas iš įdomesnių Lietuvos plaukimo šimtmečiui skirtų renginių akcentų – 100 medelių sodinimas. Šią gražią akciją planuojama surengti šių metų spalio mėnesio pradžioje.
.