
Marytė Marcinkevičiūtė
Alytuje Lietuvos vaikų (13-14 m.) ir jaunučių (15-16 m.) dviračių kriteriumo (žiedinių lenktynių) čempionate dalyvavo 69 jaunieji dviratininkai.
20 km distancijoje šalies vaikų čempionu tapo panevėžietis Lukas Skikas, o prizininkais – gargždietis Arnas Ruškys ir nugalėtojo komandos kraštietis Tadas Trakelis.
Tačiau buvęs Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius, o dabar Klaipėdos dviračių sporto federacijos prezidentas Vaclovas Šiugždinis galutiniame varžybų protokole pasigedo antrą rezultatą vaikų varžybose pasiekusio Klaipėdos sporto centre besitreniruojančio ukrainiečio Jaroslavo Markelovo pavardės.
Jaunasis dviratininkas (treneris Artūras Šiugždinis) ne tik negavo medalio, bet jo pavardės netgi nebuvo galutiniame varžybų protokole.
„Argi ne absurdas. Lietuvoje gyvena nemažai nuo karo Ukrainoje pabėgusių šeimų, jų tėvai dirba ir moka mokesčius. Ukrainiečių vaikams sudaromos sąlygos nemokamai treniruotis savivaldybių sporto centruose. Bet ukrainietis per Lietuvos vaikų čempionatą net negali lygiaverčiai kovoti su mūsų dviratininkais ir, tapęs prizininku, negauna medalio.
Jeigu taip atsitiktų suaugusiam dviratininkui, jis gal ir nepergyventų, tačiau mažam vaikui tas medalis daug ką reikštų, būtų dar didesnė motyvacija treniruotis.
Lietuvos dviračių sporto federacija žino, kad Lietuvoje treniruojasi Ukrainos dviratininkų, į juos investuojama, tad kodėl nebuvo galima paruošti tokių varžybų nuostatų, kad medalius galėtų pelnyti ir ukrainiečiai“, – piktinasi V. Šiugždinis.
Jis pabrėžė, kad vyksta Lietuvos, Estijos ir Latvijos suaugusiųjų dviračių čempionatai, mūsų šalies čempionais gali tapti ir estai, ir latviai.
„Tai neskriauskime ir mažųjų ukrainiečių, sudarykime jiems galimybę pasidžiaugti, galbūt, pirmuoju gyvenime iškovotu medaliu“, – pabrėžia V. Šiugždinis.
Lietuvos dviračių sporto federacijos techninis direktorius, atsakingas už varžybų surengimą Antanas Taučius teigė, kad tai buvo ne atviras Lietuvos vaikų čempionatas ir todėl ukrainiečiui nebuvo įteiktas medalis.
„Ukrainietis buvo vienintelis kitatautis, dalyvavęs vaikų čempionate. Jam, kaip antrosios vietos laimėtojui, įteikiau atskirą prizą – medaliukų komplektą.
Panevėžio internatinėje sporto mokykloje irgi treniruojasi nemažai ukrainiečių, tačiau dabar kai kurie jų jau grįžo į gimtuosius namus Ukrainoje.
Lietuvos vaikų čempionate dalyvavo gal tik viena Panevėžyje besitreniruojanti ukrainietė, tačiau ji tarp prizininkių nepateko.
Kai kurie mūsų treneriai apskritai nenori, kad ukrainiečiai dalyvautų Lietuvoje vykstančiose varžybose, tačiau federacija yra kitokios nuomonės.
Per Lietuvos jaunių, U23 ir elito čempionatus nugalėtojams įteikiami Lietuvos čempionų marškinėliai, su kuriais jie dalyvauja visose tų metų varžybose.
Tarkime, argi būtų nejuokinga, kai čempionu tapus ukrainiečiui jam įteiksime Lietuvos čempiono marškinėlius, su kuriais jis privalės važinėti visus metus.
Pernai per atvirą Lietuvos dviračių treko čempionatą kitų šalių dviratininkams, tapus nugalėtojais ar prizininkais, įteikėme prizus, o geriausiems Lietuvos treko meistrams – medalius. Taip yra darome per visus atvirus čempionatus“, – kalbėjo A. Taučius.
.