
Joninių dieną Upytėje (Panevėžio r.) vykusiame 2026 metų Lietuvos dviračių plento asmeninių lenktynių laikui čempionate „Energus“ dviračių komandos sportininkai pademonstravo puikų pasirengimą ir iškovojo keturis medalius, tarp kurių – ir Lietuvos čempiono titulas.
Asmeninės lenktynės laikui laikomos viena techniškiausių plento dviračių sporto rungčių, kurioje sportininkai trasą įveikia individualiai, o galutinį rezultatą lemia ne tik fizinis pasirengimas, bet ir gebėjimas tiksliai paskirstyti jėgas, išlaikyti aukštą vidutinį greitį bei maksimalų susikaupimą visos distancijos metu.
Didžiausią pergalę komandai iškovojo U23 amžiaus grupėje startavęs Dovydas Bružas, tapęs 2026 metų Lietuvos čempionu. Toje pačioje amžiaus grupėje sidabro medalį pelnė Rokas Adomaitis, o elito grupėje ant prizininkų pakylos lipo Rokas Kmieliauskas, iškovojęs sidabro medalį, ir Aironas Gerdauskas, pelnęs bronzą.
„Lietuvos čempiono titulas visada turi ypatingą reikšmę – tai įvertinimas sportininko atsidavimui ir kasdieniam darbui. Džiaugiamės ne tik Dovydo iškovotu čempiono titulu, bet ir tuo, kad net keturi mūsų komandos sportininkai užlipo ant prizininkų pakylos. Tokie rezultatai patvirtina, jog nuoseklus darbas, profesionalus pasirengimas ir stipri komandos dvasia leidžia sėkmingai konkuruoti aukščiausiame lygyje“, – sako „Energus“ dviračių komandos vadovas Ignatas Konovalovas.
Pasak komandos vadovo, Lietuvos čempionatas tapo svarbiu pasirengimo etapu prieš Panevėžyje prasidedantį Baltijos šalių plento dviračių čempionatą, kuriame komandos sportininkai sieks pratęsti sėkmingą pasirodymą ir kovoti dėl Baltijos čempionų titulų.
Sėkmingas pasirodymas Lietuvos čempionate dar kartą patvirtino, kad „Energus“ komanda yra viena stipriausių šalies plento dviračių sporto komandų, nuosekliai ugdanti aukšto meistriškumo sportininkus ir siekianti aukščiausių rezultatų tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse varžybose.
Komandos informacija






