
Lietuvoje sparčiai gerėjant dviračių susisiekimo infrastruktūrai ši transporto priemonė ima vis labiau populiarėti. Vieni ją naudoja susisiekimui, kiti – sportui, tačiau ne tai svarbiausia. O tai, kokią milžinišką ir moksliškai įrodytą naudą gaunate, kai nusprendžiate šokti ant šios dviratės priemonės.
Daugelis yra įsitikinę, kad minant dviratį dirba tik viena raumenų grupė – kojų. Tačiau tai yra visiškas mitas – dirba visas kūnas, ypač pilvo presas.
Svarbu ir tai, kad dviračio mynimas ženkliai sumažina apkrovą sąnariams, todėl juo naudotis gali ir vyresnio amžiaus žmonės.
Ši transporto priemonė ir jos naudojimas taip pat suteikia milžinišką naudą sveikatai – padeda didinti ištvermę, gerina sąnarių mobilumą, laikyseną, pusiausvyrą, stiprina kaulus ir yra puikus pagalbininkas, jeigu norite atsikratyti nereikalingo svorio.
Net jeigu dviratį naudojate tik trumpoms kelionėms į darbą, vis tiek sudeginsite papildomas 200-500 kalorijų.
Nekalbant apie akivaizdžias fizinės sveikatos naudas, dviratis yra puikus pagalbininkas tvarkantis ir su emocine sveikata.
Moksliškai įrodyta, kad visos sporto rūšys, kurių metu padidėja mūsų širdies ritmas, padeda kovoti su depresija, nerimu ir blogomis emocijomis. Dviračių sporto įtaką emocinei būklei didina ir tai, kad jį minant nuolat besikeičia kraštovaizdis ir aplinka.
Mokslininkai taip pat atrado sąsajų, kad būtent dviračio mynimas padeda sumažinti riziką susirgti diabetu ir kai kuriomis vėžio formomis.
Kokį dviratį minsite – ne taip svarbu. Svarbu jį tinkamai sureguliuoti ir tiesiog minti!
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
