
Praėjusį šeštadienį Gelūžės ežere buvo galima išvysti neįprastą vaizdą. Būrys moterų nepabūgo lysti į ledinį vandenį ir sudalyvavo moterų triatlono klubo IRONMAMA suorganizuotame renginyje „Patirk eketę“.
Tarp ledinį vandenį išbandžiusių žmonių buvo ir naujokių, kurios sėkmingai atlaikė šį iššūkį.
„Įspūdžiai visą laiką būna teigiami, emocijos geros. Kai endorfinai užplūsta, tai nuotaikos būna labai pakilios. Puikus jausmas kai įveiki save ir savo baimes“, – sakė viena iš idėjos iniciatorių Milda Adomaitienė.
Jeigu yra tinkamas pasirengimas ir nusiteikimas, tai ledinis vanduo turi daugybę teigiamų dalykų.
„Labiausiai akcentuoju emocinę sveikatą. Pati maudausi, nes tokios patirtys keičia mąstymą apie kūno sugebėjimus. Anksčiau atrodė, kad tam reikia labai daug pastangų, bet po to pati nustebau, kad kūnas gali taip ramiai lysti į šaltą vandenį bei išmokti atsipalaiduoti stresinėje būsenoje, nurimti“, – pasakojo M. Adomaitienė.
Viena iš IRONMAMA narių sako, kad pirmais kartais ji galėdavo lediniame vandenyje išbūti 1-2 min., o dabar ir po 4-5 min. ne visada dar norisi lysti iš vandens. Pasak jos, tokia terapija yra ideali siekiant sumažinti gyvenimišką stresą.
„Jausmas tikrai labai geras, kai supranti, kad kūnas išmoksta atsipalaiduoti ir racionaliai veikti stresinėje situacijoje. Tas gebėjimas praverčia kiekvieną dieną. Tai didžiausia nauda. Taip pat po maudynių visada būna pakili nuotaika“, – teigė M. Adomaitienė.
Šios maudynės vyksta pagal Wimo Hofo metodą. W. Hofas yra olandų motyvatorius bei ekstremalaus sporto atletas, pasižymintis gebėjimo atlaikyti šalčio temperatūrą.
„Šis metodas susideda iš trijų dalykų – kvėpavimo, ledinio vandens ir paties žmogaus mąstymas bei nusiteikimas. Mūsų nusistatymas apie save dažniausiai riboja mūsų galimybes. W. Hofo metodu mes siekiame sukelti kūnui stresinę situaciją, kad po to galėtume stresą valdyti įprastinėse situacijose. Tai yra antidepresantas numeris vienas, – kalbėjo M. Adomaitienė. – Kai būna šalti orai, tai kvėpavimus atliekame namuose, kad vietoje nereikėtų šalti. Po to lendame į tą vandenį.“
Po maudynių pagal minėtą metodą yra atliekami tam tikri pratimai, kad kūnas lėtai atšiltų.
Pati M. Adomaitienė tokias maudynes praktikuoti ėmė pernai. Į ledinį vandenį šiuo besibaigiančiu šaltuoju metų laiku ji lenda kiekvieną savaitgalį. Ji teigė, kad įgavo savotišką priklausomybę lediniam vandeniui.
„Po maudynių būna šviežia galva, nukrenta nereikalingi rūpesčiai. Ši praktika padeda nusiraminti. Atsisijoja tikrai svarbūs reikalai nuo to, kas nėra tokie esminiai dalykai“, – pabrėžė M. Adomaitienė.
IRONMAMA yra pirmasis Lietuvoje moterų triatlono klubas. Tai buvo antrasis toks klubo renginys šiemet. Pirmą sykį šiais metais moterys į ežerą kartu žengė vasario 16-ąją.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
