
Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info
Alytaus sporto ir sveikatingumo klubas ŠaulėGYM duris atvėrė 2000 metais balandžio 1 dieną, tačiau tai nebuvo išdaigų dienos pokštas. „Tai buvo gerai apgalvotas žingsnis. Įkūriau ir pradėjau vadovauti sporto ir sveikatingumo klubui „Šaulė“. Iki klubo atidarymo jau turėjau sukaupusi praktinės darbo patirties, dirbdama tiek savarankiškai, tiek privačiame klube. Norėjosi ne tik treniruočių, bet ir visuomeninės veiklos, renginių, kuriuose būtų susiburiama saviraiškai, aktyviam poilsiui, sveikų įpročių puoselėjimui, bendruomeniškumui.
Taip pat buvo svarbu tobulėti ir į Alytų atvežti inovatyvias treniruotes, paremtas naujausiais mokymo metodais ir technikomis bei suburti profesionalių trenerių kolektyvą“, – pasakoja klubo įkūrėja ir vadovė Gitana Vitkauskienė.
2010 metais, padaugėjus klubo narių ir siekiant suteikti kuo geresnes sąlygas sportuojantiems, klubas persikėlė į didesnes patalpas miesto centre. Iš Žiburio gatvės – į Ugniagesių g. 8.
Tai strategiškai puiki vieta, patogus susisiekimas tiek pėsčiomis, tiek automobiliu.
Pirmame aukšte įsikūrė kardio treniruoklių salės, antrame – grupinių treniruočių salė, konsultacijų kabinetas, persirengimo kambariai, dušinės, laukiamasis.
2014 metais įrengus treniruoklių salę, klubas pasirinko naują pavadinimą – ŠaulėGYM.
Alytiškių sporto ir sveikatingumo įkūrėja ir vadovė G. Vitkauskienė dar vaikystėje pamėgo fizinį aktyvumą.
Ji buvo tinklininkė, pratybas lankė vadovaujant žinomam Lietuvos treneriui Julijonui Jankauskui, atstovavo Alytaus rinktinei ir tuomečiam Vilniaus pedagoginiam universitetui, kuriame studijavo.
Kaip kilo mintis įsteigti sporto ir sveikatingumo klubą, kokius pagrindinius uždavinius kėlėte?
1993–2014 metais dirbau Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje kūno kultūros mokytoja metodininke.
Dalyvavau dvikalbio mokymo projekte „Kūno kultūros mokymas prancūzų kalba“, stažavausi Prancūzijoje.
1998 metais įgijau Lietuvos aerobikos federacijos aerobikos trenerio-instruktoriaus licenciją.
Norėjau dirbti iniciatyviau, įdomiau, laisviau, plačiau, todėl ir kilo mintis steigti klubą.
Pagrindinis klubo siekis – ugdyti atsakomybę, gebėjimą rinktis sveiką gyvenseną, sąmoningai rūpintis savo paties ir kitų sveikata, turėti šiuolaikinę modernią sporto ir sveikatingumo bazę su tokia įranga ir inventoriumi, kuris leistų tenkinti įvairiausius savo ugdytinių pomėgius ir poreikius, nuolat tobulėti ir kelti kvalifikaciją;
Su visa klubo bendruomene siekiame nuolat dalyvauti sporto šventėse, fiestose, festivaliuose.
Mūsų svajonė – kad klubo narys būtų laimingas, sveikas, darbingas ir džiaugtųsi gyvenimu.
Sporto ir sveikatingumo klubas Šaulė GYM – darnaus gyvenimo būdo mokykla.
Siekiame gyvenimo būdo darnos – tai yra balanso tarp fizinės veiklos, psichinės ir dvasinės saviraiškos, sveikos gyvensenos paslapčių.
Mūsų klubas – ne pats didžiausias, nors treniruočių kokybe ir įvairove, jaukumu, švara ir modernumu prilygstame net didmiesčių klubams.
Esame kontrastas dideliems sportavimo fabrikus primenantiems klubams. Kiekvienas lankytojas pajunta mūsų dėmesį.
Individualūs pokalbiai, patarimai, priežiūra leidžia pasiekti norimų rezultatų ir pasijusti svarbiu bei gerbiamu.
Holistinis (kompleksinis) požiūris į grožį ir sveikatą – mūsų klubo vizitinė kortelė.
Tai skelbia ir Pasaulio sveikatos organizacijos priimtas apibrėžimas: „Sveikata yra visapusiška: fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligų ar negalios nebuvimas“.
Mes galime didžiuotis, kad mūsų padedami, dauguma žmonių, keisdami požiūrį į gyvenimo būdą, mitybos įpročius, save, kitus ir supančią aplinką, džiaugiasi pagėrėjusia savijauta, sveikata, pasitikėjimu savimi, saviverte.
Instruktorių profesinės žinios, emocinė kompetencija – tai vienas iš pačių svarbiausių veiksnių, pritraukiančių ir išlaikančių klubo narius čia ilgam laikui.
Fiestos, festivaliai, šventės, vakarėliai… Tai ne tik suartina klubo narius, bet ir motyvuoja visus kartu siekti tobulybės.
Mes kviečiame visus sveikatingumo mokytis nuolat, mokyti kitus, bendrauti ir bendradarbiauti.
Paprastai visiems būna nelengvi pirmieji žingsniai. O kokie jie buvo jums?
Klubui įrengti atidavėme savo šeimos butą, kuris buvo tinkamas pasirinktai veiklai vykdyti: erdvus, pirmame aukšte, šalia kelio, tinkamas atskiram įėjimui įrengti.
Klubo plėtojamos veiklos poreikis pasiteisino su kaupu – jis nuolat augo ir plėtėsi tiek sportuojančių, tiek treniruočių įvairovės, trenerių, patalpų ir inventoriaus plėtros gausa.
Per 21 veiklos metus jis tapo gerai žinomas ir populiarus tarp Alytaus mergaičių, merginų ir moterų.
Kuo klubas ŠaulėGYM skiriasi nuo kitų, ką siūlote savo lankytojams?
Didžiausias išskirtinumas tas, kad čia sportuoti renkasi tik merginos ir moterys – puoselėjamos joms tinkamos sporto ir sveikatingumo programos, kuriama speciali atmosfera ir aplinka.
Narės gali varijuoti kurdamosi savo programą renkantis tiek grupines, tiek treniruoklių salės programas, prisitaikant sau tinkamą laiką.
Yra galimybė gauti mitybos patarimus, asmeninę sporto programą, individualią treniruotę – čia daugelis merginų ir moterų susikuria savo asmenines sėkmės istorijas, savijautos ir išvaizdos pokyčius.
Alytuje apie ŠaulėGYM kalbama, kad, kas ateina į Šaulę, visos susitvarko save.
Yra galimybė rasti sau tinkamą užsiėmimą, projektinę veiklą, renginį ar šventę visoms trims šeimos moterų kartoms.
Klube praktikuojamos ne tik sveikatingumo veikla, yra galimybė siekti aukštų sportinių rezultatų Lietuvos aerobinės gimnastikos ir Lietuvos kultūrizmo federacijos NAC Lithuania kultūrizmo ir fitneso respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.
Kiek klubą lanko narių, kiek dirba trenerių?
Klubą lankančių narių ir dirbančių trenerių skaičius svyruoja ir priklauso nuo sezoniškumo bei kitų faktorių.
Apytiksliai turime 200 narių, dirba šeši treneriai. Jauniausia klubo lankytoja – pusketvirtų mergaitė, o vyriausia – 79 –metė.
Esame organizavę užsiėmimus „Mama ir vaikas“, kai sportuoja mama su 3-9 mėnesių kūdikiais. Vyko ir pratybos „Nėščiųjų mankšta“.
Ar alytiškiams fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena – svarbi jų gyvenimo dalis, jie noriai lanko klubą?
Manau, kad fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena vis populiarėja dėka padidėjusios visuomeninės sklaidos, gydytojų rekomendacijų, didėjančio žmonių supratimo apie sveikatos veiksnius, sąmoningos atsakomybės už savo sveikatą.
Pastebimas žmonių aktyvumas sportuojant savarankiškai, gamtoje, renkantis ėjimą, bėgimą, dviračius, riedučius, vandens sportą, komandinius žaidimus.
Todėl klubo lankomumas įgauna vis didesnę priklausomybę nuo sezoniškumo.
Covid 19 pandeminė situacija sukūrė naują kryptį – nuotolines treniruotes internetu, kai žmogus sportuoja savo namų erdvėje.
Tačiau daugumai vis dar reikalinga trenerių motyvacija, patarimai, bendruomeniškumo jausmas – tai įrodo ir klubo gyvavimas 21 metus.
Klubą lanko tik moterys, o kodėl užsiiminėti fiziniu aktyvumu neskatinate vyrų, kartu visiems sportuoti būtų smagiau?
Kad klubas skirtas tik moterims įvyko visai atsitiktinai – tai padiktavo mano vedamos aerobikos treniruotės, kurias rinkdavosi tik moterys.
Taip pat ir tai, kad ir pirmojo, ir dabar esančio klubo patalpų erdvių plotas pagal higienos reikalavimus (persirengimo kambariai, dušinės) buvo pritaikyti tik vienos lyties atstovams.
Sportuoti moterims ir vyrams kartu reikalinga dvigubai didesnės patalpos.
Kokios per 21 metus išsirutuliavo klubo tradicijos?
Kasmetinis renginys Alytaus miesto bendruomenei „ŠaulėGYM treniruočių diena“
Alytaus miesto apdovanojimai „Už nuopelnus Alytaus miesto vardą garsinant šalyje ir užsienyje bei už įvairaus amžiaus moteris sportuoti suburiančio renginio „ŠaulėGYM treniruočių diena“ organizavimą“.
Kasmetinės ŠaulėGYM parodomosios programos „Judėk ir būk laimingas!“ pristatymas Alytaus miesto dienų metu ir dalyvavimas iškilmingoje eisenoje miesto gatvėmis.
Kasmetinis dalyvavimas Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ programoje ir „Gimnastika visiems“ konkurse „Džiaugsmo gimnastika“ Palangoje.
Kasmetinis dalyvavimas Lietuvos aerobikos federacijos rengiamuose turnyruose, varžybose, kvalifikacijos ir įgūdžių tobulinimo stovyklose.
Kasmetinis dalyvavimas Lietuvos kultūrizmo federacijos NAC Lithuania rengiamuose respublikiniuose ir tarptautiniuose turnyruose bei varžybose.
Kasmetinės vaikų sporto ir šokio savaitinės dienos stovyklos „Žvalumėlis -linksmumėlis“ organizavimas.
2020 metais „ŠaulėGYM“ sportininkė Reda Slavinskaitė buvo apdovanota Alytaus miesto savivaldybės medaliu už nuopelnus sportui kaip daugkartinė Lietuvos ir užsienio NAC federacijos sveikatingumo aerobikos (fizinės parengties) bikinio kategorijos prizininkė ir pasaulio čempionato nugalėtoja.
Kaip klubą paveikė pandemija, ar patyrėte didelius nuostolius, nenusviro jūsų rankos?
Du ir šeši mėnesiai visiško klubo veiklos priverstinio sustabdymo dėl pandemijos neigiamai paveikė klubo įprastinį gyvavimą, kuris sunkiai atsistato leidus tęsti veiklą.
Ribojimai, baimė užsikrėsti, atpratimas lankytis klube, vasaros sezonas – stipriai sumažino narių aktyvumą.
Tačiau ruošiamės, tikimės ir laukiame žmonių sugrįžimo rugsėjį.
Kokį dėmesį sporto ir sveikatingumo klubams skiria Alytaus savivaldybė, ar dalyvaujate projektuose?
Esame sulaukę pagalbos organizuojant respublikines aerobinės gimnastikos ir kultūrizmo varžybas, įsteigiant Alytaus mero taurę, leidžiant naudotis Alytaus sporto ir rekreacijos centro didžiąja sporto sale, kitomis patalpomis.
Kasmet dalyvaujame Alytaus miesto savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektinėje iniciatyvoje „Tau Alytau“.
Kūno kultūros ir sporto srityje esame gavę finansinę paramą renginiui „ŠaulėGYM treniruočių diena“.
Klubo laisvosios mokytojos Rūta Karkauskaitė-Ivanauskė ir Loreta Sabeckienė gauna finansavimą neformalus vaikų švietimo grupėms formuoti: „Dance fitness“, „Kūno rengyba treniruoklių salėje“, „Aerobinė gimnastika“.
Kaip šiandien gyvuojate, su kokiomis pagrindinėmis problemomis susiduriate?
Siekiame atstatyti ikikaratininį narių skaičių, užsiėmimų grupes, renginius ir kitas veiklas.
O kokie didžiausi džiaugsmai ir ar esate optimistė?
Didžiausias džiaugsmas ir optimizmas – artėjantis rudens sezonas ir su juo susijusi viltis dirbti be didesnių ribojimų.
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
