
Estijos dviratininkas Rait Arm, atstovaujantis Lietuvos profesionaliai dviračių komandai „Energus“, Lenkijoje vykusiose UCI 2.2 kategorijos daugiadienėse lenktynėse „Tour Szlakiem Mazurskich Twierdz“ iškovojo bendrosios įskaitos (General Classification, GC) pergalę ir padovanojo komandai pirmąjį tokį laimėjimą jos istorijoje.
Šis istorinis pasiekimas tapo jau ketvirtuoju kartu, kuomet „Energus“ komandos dviratininkai UCI reitinginėse profesionalų lenktynėse lipa ant podiumo.
Šis pasiekimas vainikavo išskirtinį komandos pasirodymą visų lenktynių metu. „Energus“ dviratininkai dominavo nuo pirmosios dienos – laimėjo pirmąjį etapą ir kiekvieną lenktynių dieną lipo ant podiumo. Nuoseklus rezultatyvumas bei komandinis darbas leido užtikrintai kontroliuoti situaciją ir pasiekti svarbiausią tikslą – bendrosios įskaitos pergalę.
Komandos vadovas Ignatas Konovalovas pabrėžia, kad šis rezultatas yra kryptingo darbo ir augančio komandos potencialo įrodymas.
„Pirmoji bendrosios įskaitos pergalė mūsų komandos istorijoje yra labai svarbus etapas. Tačiau ne mažiau svarbu tai, kaip ji buvo pasiekta – nuo pirmosios iki paskutinės dienos demonstravome stabilumą, taktinę brandą ir stiprią komandinę dvasią. Šiandien galime pasidžiaugti ne tik istoriniu laimėjimu, bet ir tuo, kad jau turime keturis podiumus UCI reitinginėse profesionalų lenktynėse šiame sezone. Dar labiau džiugina faktas, kad pergales iškovoja skirtingi sportininkai. Tai rodo, kad mūsų stiprybė slypi ne viename lyderyje, o visoje komandoje“, – sako I. Konovalovas.
Prie šio sezono pergalių prisidėjo skirtingi komandos sportininkai – Martinš Pluto, Rait Arm ir Nikolas Klimavičius, taip patvirtindami komandos gylį bei konkurencingumą tarptautiniame lygyje.
Ypatingo dėmesio nusipelno estas Rait Arm, kuris dar visai neseniai buvo priverstas gydytis raktikaulio lūžį. Nepaisant sudėtingos traumos, sportininkas į lenktynes sugrįžo puikios sportinės formos ir tapo vienu ryškiausių komandos lyderių Lenkijoje.
„Sugrįžti po tokios traumos visada yra didelis iššūkis. Rait pademonstravo išskirtinį charakterį, profesionalumą ir atsidavimą sportui. Tokie pasirodymai įkvepia visą komandą ir parodo, kokių tikslų galime siekti ateityje“, – teigia I. Konovalovas.
Komandoje pabrėžiama, kad istorinis laimėjimas yra bendras sportininkų, trenerių, aptarnaujančio personalo, partnerių ir sirgalių nuopelnas. Pirmoji bendrosios įskaitos pergalė jau įrašyta į komandos istoriją, tačiau „Energus“ tikslai ir ambicijos tuo nesibaigia – komanda siekia ir toliau sėkmingai atstovauti Lietuvai aukščiausio lygio tarptautinėse dviračių sporto varžybose.
Artimiausiu metu „Energus“ komandą bus galima išvysti ir Lietuvoje. Jau birželio 24–28 dienomis komandos dviratininkai stos prie starto Lietuvos plento dviračių čempionate.
Komandos informacija






