
Lapkričio viduryje startavęs moksleiviams skirtas projektas „Fotografijos aistra“ sulaukė daug didesnio dėmesio nei tikėtasi. Organizatoriai džiaugiasi, kad jaunimas aktyviai domisi paskaitose dėstoma informacija ir nesigėdija pasiklausti dėl vieno ar kito neaiškumo.
„Fotografijos aistra“ yra fotografijos meno programa, skirta vaikų ir jaunimo kultūriniam, meniniam ugdymui, jaunųjų fotografų atradimui ir fotografijos kaip meno ir kultūrinio ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.
Virtualiuose seminaruose savo sukauptomis žiniomis jau dalinosi žinomi šalies fotografai – vienas idėjos iniciatorių Vytautas Dranginis, Mantas Repečka ir Mantas Gudzinevičius. Nors tikslai buvo kuklūs, o ir didelei sklaidai daug resursų nebuvo, susidomėjimas pirmosiomis pamokomis buvo didžiulis. Gyvai pamokose vidutiniškai dalyvavo po 70 žmonių, o vėliau į „Youtube“ įkelti pamokų įrašai bendrai peržiūrėti daugiau nei 2000 kartų.
„Nujautėme, kad žmonėms bus įdomu, bet susidomėjimas buvo daug didesnis nei mes tikėjomės. Į pirmą pamoką net netilpo visi norintys. Tas labai džiugina. Neplanavome pamokų viešinti, bet pamatę tokį didelį dėmesį, nusprendėme įrašus su aprašymais patalpinti į „Youtube“. Ten skaičiai taip pat yra dideli. Toks žmonių susidomėjimas mus skatina nesustoti, todėl visa komanda kartu ieškome būdų, kaip viską dar labiau patobulinti“, – kalbėjo V. Dranginis.
Organizatorius nustebino tai, kad dauguma seminarų stebėtojų labiausiai domėjosi ne fotografavimo techninėmis detalėmis, o pačių profesionalų aistra šiai sričiai.
„Nemažai žmonių klausinėjo ideologinių klausimų. Juos domina ne konkrečios detalės, o tai, kaip įsijausti į fotografavimą, kaip prieiti prie žmonių. Mūsų sėkmės paslaptis ir yra ta, kad mes esame paprasti žmonės ir mielai dalinamės savo patirtimi. Mes taip pat darėme klaidas ir mokomės iki šiol“, – sakė V. Dranginis.
„Fotografijos aistra“ susidomėjo ir vienas iš mokinių, kuris dalyvavo anksčiau vykusiame „Olimpinės kartos“ projekte. Pastarasis prisipažino, kad tuomet lektorius V. Dranginis jį įkvėpė ir dabar nebesiskiria su fotoaparatu.
„Labai smagu, kad žmogus vis dar fotografuoja, susirado mūsų pamokas ir pasidžiaugė, kad vėl gali iš mūsų mokytis. Mes ir norime dalintis savo aistra, o ne vien aiškinti sausus techninius dalykus“, – pridūrė V. Dranginis.
Gruodžio 1 ir gruodžio 3 dienos paskaitas ves Rytis Šeškaitis, kuris yra oficialus MO muziejaus fotografas, fotografavo Eurovizijos konkurse, Dakaro ralyje, didžiausiuose Lietuvos ir regiono muzikos festivaliuose, buvo oficialus Dalai Lamos vizito Lietuvoje fotografas. Paskutines dvi paskaitas gruodžio 8 ir 10 dienomis ves V. Dranginis. Užsiėmimai vyks 16 val. „Zoom“ platformoje. Registracijos nuorodą galima rasti „Facebook“ paskyroje „Fotografijos aistra“.
„Projekto finiše toliau orientuosimės į emocijų ir aistros perdavimą. Stengsimės moksleiviams suteikti įkvėpimo, dalintis savo istorijomis, paaiškinti, kad fotografija nėra nuobodus ir sausas užsiėmimas, o sėkmė priklauso ne tik nuo fotoaparato ir nustatymų. Norime pademonstruoti, kad fotografuoti yra gera ir tobulėti galima nuolat“, – pabrėžė V. Dranginis.
Vienas projekto iniciatorių įsitikinęs, kad jis kartu su savo komanda ties šia idėja nesustos. Ateityje planuojama tęsti pamokas vienokiu ar kitokiu formatu, taip atrandant naujų talentų bei suteikiant jiems drąsos ir ryžto žengiant pirmuosius žingsnius fotografijoje.
Nors Lietuvoje jau prasidėjo Kalėdinis laikotarpis, „Fotografijos aistros“ iniciatoriai ragina šiuo metu saugoti save ir kitus. Tobulėti galima ir būnant tiesiog namuose.
„Kaip fotografuoti Kalėdų eglutę tikrai nepasakosime. Šiuo laikotarpiu geriau likti saugiai namuose ir ten nufotografuoti savo kalėdines eglutes ir papuošimus. Vienoje pamokoje aiškinau kaip kūrybiškai galima nufotografuoti cepelinus. Namuose galima surasti daug idėjų eksperimentams ir nuotraukoms“, – šypsojosi V. Dranginis.
Projektą „Fotografijos aistra“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.