
Lietuvos sporto universitetas (LSU) tęsia studijų plėtrą Azijos šalyse. Šiais metais gerąją nuotolinių sporto užsiėmimų organizavimo ir vykdymo patirtį Universiteto dėstytojai perdavė Uzbekistano valstybiniam kūno kultūros ir sporto universitetui.
Bendradarbiavimo metu pristatyti LSU dėstytojų teorinių žinių ir praktinių nuotolinio mokymo įgūdžiai bei sukurtas sporto nuotolinio mokymo modulis.
„Projekto įgyvendinimo metu vykdytos įvairios veiklos, nuo nuotolinėms studijoms reikalingos įrangos įsigijimo iki nuotolinio mokymo modulio parengimo. Modulis buvo testuojamas šių metų pavasario semestre, kai daugiau kaip 30 Uzbekistano Kūno kultūros ir sporto universiteto bokso specializacijos studentų studijavo nuotoliniu būdu“, – sako projekto sumanytoja LSU docentė Inga Staškevičiūtė-Butienė.
Uzbekistano Kūno kultūros ir sporto universitete du kartus vyko mokymai, kuriuos vedė Lietuvos sporto universiteto atstovai. Iš pradžių surengtos praktinės dirbtuvės apie nuotolinių studijų organizavimą, turinio parengimą, dalytasi kita patirtimi. Vėliau surengtas seminaras, kuriame pristatyta nuotolinių studijų medžiaga bei 2024 metų pasaulinės šių studijų tendencijos.
„Nuotolinių studijų diegimas Uzbekistano Kūno kultūros ir sporto universitete taip pat prisideda prie sportininkų dvikryptės karjeros plėtros. Ji leidžia sportininkams derinti sporto veiklą su akademiniais siekiais, užtikrinant, kad jie turėtų ne tik sporto, bet ir švietimo pagrindus. Tai yra ypač svarbu profesionalių sportininkų ilgalaikei karjerai, suteikiant galimybes ne tik sportiniam, bet ir profesiniam augimui po aktyvios sportinės karjeros“, – teigia LSU docentė.
Pasak I. Staškevičiūtės-Butienės, nuotolinės studijos suteikia sportininkams daugiau lankstumo, leidžia derinti intensyvų treniruočių grafiką su akademiniais užsiėmimais, jie gali mokytis iš įvairių vietų – namų, treniruočių stovyklos ar varžybų. Be to, tokios studijos suteikia galimybes sportininkams savarankiškai planuoti mokymosi laiką, derinti poreikius ir galimybes.
LSU patirtis ir žinios, perduotos Uzbekistano sportininkams, padės sėkmingai derinti treniruotes ir mokslus, gerins gyvenimo kokybę ir galimybes ateityje. Sportininkai dažnai susiduria su iššūkiais derinti sportinę karjerą ir akademinius siekius. Nuotolinės studijos ne tik padeda įgyvendinti šiuos tikslus, bet ir skatina sportininkus abiejose srityse siekti aukštų rezultatų.
„Projektas buvo svarbus ne tik akademiniu, bet ir kultūriniu aspektu. Jis suteikė galimybę abiejų šalių universitetams keistis gerąja patirtimi, gilinti bendradarbiavimą ir supratimą tarp skirtingų kultūrų. LSU dėstytojai dalijosi savo žiniomis ir patirtimi su Uzbekistano kolegomis, taip stiprino abipusį pasitikėjimą ir bendradarbiavimo ryšius“, – teigia projekto sumanytoja LSU docentė I. Staškevičiūtė-Butienė.
Lietuvos sporto ir Uzbekistano Kūno kultūros ir sporto universitetai planuoja toliau stiprinti partnerystę ir plėsti įvairias bendradarbiavimo sritis: dėstytojų mainus, Uzbekistano universiteto studentų ir dėstytojų įtraukimą į kitas LSU veiklas, taip pat bendrus mokslinius tyrimus.
Lietuvos sporto universiteto informacija