
Marytė Marcinkevičiūtė
Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje dvi dienas vyko pirmasis atviras Lietuvos oro akrobatikos ir pole sporto čempionatas, kuriame dalyvavo 250 įvairaus amžiaus šios sporto šakos entuziastų.
Buvo įteikti net 139 medaliai: 61 aukso, 45 sidabro ir 33 bronzos.
Per iškilmingą čempionato atidarymą sportininkus pasveikino Lietuvos oro ir pole sporto federacijos prezidentė, pole sporto pradininkė Lietuvoje, įmonės „MB Vipera LT“ vadovė kaunietė Eglina Mažeikienė.
„Labai noriu pasidžiaugti šiandiena, nes ši diena mums ypač ypatinga: mūsų federacijai tai pirmasis tokio masto ir dydžio renginys.
Sulaukėme svečių iš kaimyninių šalių, taip pat savo kolegų iš kitų studijų, kurie su savo gera širdimi atvažiavo pademonstruoti savo talento.
Ypač noriu pasidžiaugti čempionato dalyviais, kad jų degančios akys ir širdys yra šioje scenoje, kad sportininkai išsikėlė tikslą ir, iš visų jėgų stengdamiesi per treniruotes, jį įgyvendino atsidurdami šioje scenoje.
Ir visiškai nesvarbu, ar mūsų sportininkas ir jums artimas žmogus pelno daugiau ar mažiau taškų.
Svarbiausia – jų atsidavimas, deganti širdis, žvilgsnis, motyvuotos akys, kurios kartais būna netgi ašarotos iš susijaudinimo ir tai be galo žavu.
Mes skatiname, džiaugiamės ir norime toliau matyti tuos žvilgsnius, linkime, kad tos ugnys širdyse toliau rusentų ir nenublėstų.
Tai ir yra pagrindinė motyvacija, kodėl esame čia, šioje didelėje scenoje, kodėl turime tokį nuostabų apšvietimą, nuostabų žmonių ir savanorių ratą. Visi mes vieno tikslo vardan dirbdami, turime tokį gražų renginį. Pasidžiaukime juo“, – sakė E.Mažeikienė.
Po sveikinimo kalbos visu sužavėjo renginio partnerio Kauno „Ugnies teatro“, vadovaujamo Kęstučio Morkūno, pasirodymas.
Tai buvo įtraukiantis šviesos lazerių ugnies spektaklis, profesionalūs šokėjai naujausias technologijas derino su įspūdingais ugnies ir pirotechnikos, šviesos ir lazerių šou, akrobatiniais triukais ir šokio elementais.
Šiam kauniečių pasirodymui „Compensa“ koncertų salėje nebuvo abejingų, jie buvo sutikti šiltais plojimais.
Savo sugebėjimus pademonstravo ir ambicingas, žavus bei atkaklus 2008 metais susikūręs šokių kolektyvas Kauno „Laisvė”, vadovaujamas direktorės Neringos Staškūnienės.
Taip pat pasirodė profesionali šokėja ir šokių studijos savininkė Gintarė Malinauskaitė su savo komanda. Merginos stebino publiką profesionalumu ir tiksliais judesiais, sušildė erdvę latino ritmais ir užbūrė grožiu.
Čempionatui sutelkė visas jėgas
Pasak Lietuvos oro ir pole sporto federacijos vykdomojo komiteto narės, Vilniaus K-Gym sporto ir sveikatingumo centro vadovės Inetos Jukonės, šis Lietuvos čempionatas buvo planuojamas jau nuo praėjusių metų spalio mėnesio.
„Siekiant, jog čempionatas būtų gražus ir pritrauktų žiūrovų, reikėjo laiko. Kiekvieną savaitę federacijos valdyba nagrinėjo atskirus klausimus.
Buvo šiokių tokių baimių, nes mūsų klubai nėra labai stiprūs, jų neremia valstybė, patys išsilaikome.
Iškilo iššūkis, kur jį Vilniuje organizuoti, nes buvo aktualu, o kiek visa tai kainuos.
Kai paskelbėme čempionato datą ir klubai pradėjo registruotis bei ruoštis neeiliniam įvykiui, įtampa atslūgo ir supratome, jog viskas bus gerai.
Nors iššūkių ir būta, bet mūsų kelyje atsirasdavo žmonių su savo mintimis ir idėjomis – jų vedini ir žygiavome į priekį“, – pasakoja I. Jukonė.
Lietuvos oro ir pole sporto federacijos valdyba pasiskirstė darbais: Vilniuje gyvenantys valdybos nariai pasiūlė čempionatą rengti „Compensa“ koncertų salėje ir rūpinosi organizaciniais klausimais, savanoriais, rėmėjais, o kauniečiai valdybos nariai – registracija, teisėjavimu bei įvairiais maketais.
Pasiskirstę darbus, vieni kitiems padėdami, pasitardami, visi dirbo vieningai ir be trikdžių. Surengti čempionatą padėjo ir „Vilniaus vaikų gimnastikos studija“ bei „Vilniaus parkūro akademija“.
Renginys užbūrė svečius
Čempionato meninėje programoje (Artistic) dalyvavę Estijos ir Lenkijos atstovai liko sužavėti atviru Lietuvos čempionatu ir teigė, kad tokio įspūdingo renginio jie niekur nebuvo matę.
Jie panoro ir ateityje dalyvauti mūsų čempionatuose, rengiamose treniruočių stovyklose ir keistis patirtimi.
Pirmoji čempionato diena buvo sportinė ir dėl apdovanojimų varžėsi tik Lietuvos oro akrobatai bei pole entuziastai, o antrą dieną vykusioje Artistinės krypties programoje – ir mūsų kaimyninių šalių atstovai.
Svarbu paminėti jog dėl apdovanojimų sporto kryptyje varžėsi vaikai, jaunučiai, jauniai, kurių buvo bene didžiausia dalis dalyvių ir suaugę, pastarųjų buvo mažiausiai. Jie pagal savo meistriškumą kovojo keturiose divizijose, kurių pirmoji – pati lengviausia, o sudėtingiausia – ketvirtoji.
Čempionato oro akrobatikos varžybose, kurių programą sudarė pasirodymai ant juostos, hamako ir lanko, jėgas bandė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos sportininkai.
Varžėsi ir oro akrobačių trenerė
Gausiai čempionate dalyvavo Vilniaus „K-Gym“ sporto ir sveikatingumo centro oro akrobatės su viena iš savo trenerių ukrainiete Sofija Zabyivorota priešakyje.
Ji varžėsi suaugusiųjų profesionalų grupėje ant juostos ir tapo Lietuvos čempione.
Jėgas bandė 74 šio klubo oro akrobatės, tarp jų ir pirmus-antrus metus lankančios sportininkės. Meninėje programoje savo sugebėjimus demonstravo 35 klubo atstovės. .
Šiam čempionatui klubo sportininkės ruošėsi ne tik savo jėgomis, bet buvo pasitelkta ir choreografės pagalba, o su menine dalimi dirbo teatro aktorė.
Lietuvos oro ir pole sporto federacijos vykdomojo komiteto narė I. Jukonė, atsakinga už oro akrobatiką, džiaugėsi gražiu renginiu, kiekvienu oro akrobatės pasirodymu, tačiau ji pripažino, jog meistriškumo atžvilgiu dar reikia pasitempti.
Pasak jos, meninėje programoje išsiskyrė kaimyninių šalių sportininkų pasirodymai, o mūsų atstovams dar trūksta teatrališkumo.
„Su Kauno šokių ir oro gimnastikos-akrobatikos studija „Pase” vadove sutarėme, jog mūsų oro akrobates reikia dažniau išvežti į varžybas užsienyje, pamatyti, kas vyksta pasaulyje, koks yra profesionalus lygis ir palyginti, kaip mes atrodome.
Laukia nemaži žygiai, kuriuos turime padaryti. Tačiau džiaugiamės, jog sparčiai auga Lietuvos oro akrobatikos bendruomenė, daugėja klubų ir didėja vaikų noras lankyti treniruotes.
Žiūrovams ypač patiko akrobatiniai pratimai su gražia, spalvinga, elegantiškai krentančia juosta”, – pasakojo I.Jukonė.
Pergale džiaugėsi ir tėvai
Artistinės krypties pasirodyme ant juostų jaunių kategorijos pažengusiųjų grupėje čempione tapo „K-Gym“ sporto ir sveikatingumo centro sportininkė, Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos aštuntą klasę šiemet baigusi Gertrūda Kapalinskaitė,
Oro akrobatės pasirodymu džiaugėsi ir abu jos tėvai, stebėję čempionatą.
„Pratybas lankau pustrečių metų, mane tobulina klubo trenerė Aušinė Tareilienė, pratybas lankau dukart per savaitę, o prieš varžybas – ir triskart. Artėjant čempionatui sportavau kiekvieną dieną.
Oro akrobatika sužavėjo tuo, jog viskas vyksta labai aukštai ir reikia atlikti daug meninių elementų, kuriuos galiu išpildyti kaip šokį.
Šis sportas nėra lengvas: reikia stiprių rankų, lankstumo, o svarbiausia – nebijoti aukščio.
Lietuvoje oro akrobatikos varžybų nėra labai daug, todėl šalies čempionatas man buvo nemažas iššūkis.
Renginys itin patiko, buvo įspūdingas, jį visada prisiminsiu kaip pirmąjį ir pelnytą aukso medalį, kuris papildys mano apdovanojimų kolekciją“, – mintimis pasidalijo G. Kapalinskaitė.
Ši sportininkė praėjusiais metais dalyvavo TV3 televizijos projekte „Lietuvos talentai”, o šiemet – LRT televizijos projekte „Aš esu muzika“, kuriame atliko oro akrobatikos pratimus.
Oro akrobatikos laureatės
Oro akrobatikoje puikiais pasirodymais dar pasižymėjo: vilnietės Viktorija Pranytė (ant juostų, jaunučių kategorija I divizija) ir Gabija Lapkauskaitė (ant juostų, vaikų kategorija 1 divizija), kaunietė Emilija Moliušytė (ant juostų, jaunučių kategorija pažengusiųjų divizija), Rasa Ražinskaitė.(ant lanko, jaunučių kategorija III divizija).
Net tris pirmąsias vietas skirtingose kategorijose iškovojo Kauno studijos „Pase“ atstovė Auksė Nekrošiūtė. Ji buvo pirma sportinėje kryptyje bei artistinės krypties ant lanko varžybose.
Puikiai pasirodė svečiai iš Estijos. Jų atstovė Alina Pintšuk pelnė nugalėtojos titulą trejose kategorijose: artistinėse kryptyse ant lanko, stulpo ir hamako.
iš visu divizijų daugiausiai taškų surinko „Pase“ atstovė, trenerės Viktorijos Štrimaitytės auklėtinė Erika Mordaitė (artistinės krypties pasirodymas ant juostų, jaunių kategorija III divizija).
Federacijos prezidentė giria pole sporto stipriausius
Pole sporto varžybose dėl apdovanojimų rungtyniavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio klubų sportininkai, taip pat Lenkijos, Estijos ir Latvijos atstovai.
„Buvo daugiau nei 100 pratimų, iš jų sportininkai pagal pajėgumą išsirinko sau tinkamus sportinėje ar meninėje kryptyse.
Sportininkai demonstravo savo sugebėjimus, atliekant jėgos ir lankstumo pratimus ant dviejų stulpų, kurių vienas besisukantis, taip pat ant žemės.
Artistinėje dalyje pasirodymai buvo meniški, dalyviai šokio metu galėjo papasakoti tetrališkai per šokį pateiktas istorijas, kaip šiuolaikiniame šokyje judėti meniškai, atlikti kuo įdomesnius judesius judesius, kurie gali neatitikti polr sporto reglamento judesių. Absoliuti kūrybinė laisvė.
Dėl medalių kovojo vaikai, jaunučiai, jauniai, suaugę, kurie buvo skirstomi į pradinukus, pažengusius ir profesionalus“, – su pole sportu supažindino E. Mažeikienė.
Lietuvos čempionate ją ypač nustebino sportinės krypties suaugusiųjų ketvirtos divizijos grupėje rungtyniavęs kaunietis Marius Razma.
Artistinėje dalyje suaugusiųjų grupėje pasirodžiusios profesionalios sportininkės kaunietės Joana Budrevičiūtė ir Milda Preckailaitė vienu metu atliko špagatus ir bendravo su publika – juos taip sužavėjo, jog žiūrovai sportininkėms plojo atsistoję.
Federacijos prezidentė gyrė ir sporto krypties jaunučių grupės III divizijos laimėtoją, „Vilniaus RAI Academy“ atstovę Austėją Serapinaitę bei jaunių trečios divizijos nugalėtoją panevėžietę Saulę Griškėnaitę.
Dar pasižymėjo: vilnietė Domilija Masiulionytė (sporto kryptis, vaikų III divizija), kaunietės Meda Žemgulytė (artistinė kryptis, pažengusieji jauniai) ir Guostė Kličiūtė (sporto kryptis, moterų III divizija).
Prizų gausybė
Buvo daugybė prizų, kurios gavo kiekvienas šventės dalyvis, taip pat teisėjai, treneriai.
Kiekvienos amžiaus grupės čempionams bei prizininkams buvo įteikti medaliai, taurės, diplomai ir rėmėjų dovanos.
Rėmėjų buvo gausybė, tad nei vienas dalyvis nebuvo nuskriaustas.
Čempionatą rėmė didžiausias kosmetikos parduotuvių tinklas Lietuvoje ,,Eurokos“, profesionali kvepalų gamintoja „Burkalifa“, Avène“, „Laisvalaikio dovanos“, „Sparta“, „Zinzino“, „Masažo centras“, klinika „UnaVita“, Sportkids“, „Traversas“, „Sporto fėja“, „Wion – handmade“ „ZooPark“, „Solo Tu“, „Delfi sporto centras“, „Unica pizza“, „Sushi square“, „Crustum“, „Ogmios miestas“, „Fabio grožio centras‘‘, ,,Masažo miestas‘‘, ,,Yogini‘‘, ,,Oranžinė oazė‘‘, ,,Klorane‘‘, ,,Puiki spauda“, „Sportkids“, „Sporto fėja“, „Vichy vandens parkas“ ir kt.





















