
Minusinė temperatūra žmonėms, savaime suprantama, suteikia kitokius pojūčius nei šilta vasaros saulė. Sporto mylėtojai aktyvų gyvenimą sugeba išlaikyti visus metus, bet tam, kad visą laiką sportuojant jaustume malonumą, reikia atsižvelgti į kai kuriuos aspektus.
Asmeninis treneris Tadas Pocius sako, jog pagal mokslinius tyrimus, esant žemesnei nei 10 laipsnių šalčio temperatūrai, jau neberekomenduojama intensyviai bėgioti.
„Vaikščioti galima laisvai, bet intensyviai bėgioti jau nepatartina. Tikslių skaičių dabar nežinau, bet 10 laipsnių šaltis maždaug ta riba, kur išauga rizika pakenkti organizmui. Dar vienas pavojus žiemą – šaltas kūnas. Jeigu palaipsniui sportuojame ir didiname krūvį, tai mes gerai apšylame, bet jeigu mes nespėjame apšilti, o lauke yra šalta, tai labai greitai galima pasitempti kokį nors raumenį“, – teigė T. Pocius.
Norint atlikti tam tikrą treniruotę ar kitokią fizinę veiklą lauke, treneris rekomenduoja bent minimalų apšilimą pasidaryti jau namuose.
„Namie galima padaryti apšilimo pratimus ir tada eiti į lauką sportuoti. Po krūvio atvėsimą taip pat geriausia yra atlikti jau grįžus namo. Žinoma, kiti pavojai žiemą yra slidi danga ir galimi kritimai. Dėl to svarbu dėvėti tinkamą avalynę. Sportuojant žiemą, reikėtų mokėti naudotis ir kritimo ir savisaugos technika“, – šypsojosi T. Pocius.
Ir išties, būtent traumos po kritimų būna dažniausios – tiek čiuožime, tiek slidinėjime, tiek snieglenčių sporte, tiek bėgant ant apsnigtos dangos.
Sportas24.lt
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
