
Kovo mėnesį baigėsi dar vienas Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vykdyto projekto „Čiuožimas – mūsų laisvalaikis“ sezonas, didžiuliam būriui darželių lankytojų padovanojęs čiuožimo malonumą bei aktyviai praleistą laiką.
Šis projektas tęsiasi jau visą eilę metų. Pasibaigusiame etape dalyvavo Vilniaus darželių „Žilvinėlis“, „Žilvitis“, „Ąžuolas“ ir „Rytas“ auklėtiniai. Iš viso – 156 vaikai nuo 4 iki 7 metų amžiaus bei 39 pedagogai
Įdomu tai, kad su vaikais užsiima ne profesionalūs treneriai, o patys pedagogai. Kaip teigė Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos prezidentė Virginija Vilčinskaitė-Ogulevičienė, projekte dalyvaujančių darželių pedagogai patys moka čiuožti ir tuo pačiu gali vadovauti užsiėmimams. Jiems kasmet yra rengiamas seminaras, kurio metu pateikiama daugiausiai švietėjiška informacija apie sportą, traumų prevenciją bei patį čiuožimą.
„Mes rengiame varžybas darželinukams, kuriose laimi visi. Visgi pastebėjome, kad pedagogai mėgsta joms pasiruošti, rengia treniruotes salėse. Apskritai, minėtų darželių vaikai nuolat dalyvauja įvairiose sporto veiklose. Kai kurie iš jų jau spėjo sudalyvauti ir oficialiose Lietuvos varžybose“, – teigė V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė.
Didžiausia šio projekto nauda – galimybė vaikus sudominti greituoju čiuožimu, o profesionaliems treneriams – atrasti naujus talentus. Greitasis čiuožimas yra tokia sporto šaka, kur pradėti reikia būtent 4-6 metų amžiaus, nes vėliau neretai būna per vėlu. V. Vilčinskaitės-Ogulevičienės teigimu, visi dabartiniai geriausi Lietuvos greitojo čiuožimo atstovai yra atėję iš šio projekto.
Specialistė pripažįsta, kad pandeminiai metai pristabdė šio projekto pagreitį bei atėmė brangius metus iš jaunųjų sportininkų. Nepaisant to, dabar visos veiklos vėl įsibėgėjo, varžybas jau rengia patys pedagogai, kurie kartu įgijo ir renginių organizavimo patirties.
„Nebūtinai visi šio projekto dalyviai turi būti greitojo čiuožimo sportininkai. Man smagu matyti, kad dalis vaikų nueina į dailųjį čiuožimą arba ledo ritulį. Kiekvienas gali pasirinkti savo norimą sportą. Svarbiausia, kad vaikai čiuožtų“, – šypsojosi V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė.
Apskritai čiuožimas yra labai naudingas vaikams.
„Fizinis aktyvumas, nauja aplinka, galimybė patirti kažką naujo žiemą. Matant dabartinę vaikų sveikatą, tai tėvai turėtų būtinai vesti vaikus čiuožti ant ledo, nes tie, kurie lanko treniruotes, pačių tėvų pastebėjimu, gerokai rečiau serga. Nebūtinai lankyti čiuožimo dėl kažkokių pergalių, fizinis aktyvumas bus bet kokiu atveju naudingas sveikatai“, – pasakojo V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė.
Yra ir daugiau naudų – bendravimas, savo galimybių išbandymas. Visgi ledas yra slidus ir kiekvienam vaikui reikia surasti tinkamą balansą, nepasiduoti emocijoms stebint aplinkinius.
„Pastebėjau, kad vaikai labai greitai apsipranta prie ledo. Tie, kurie pradėjo lankyti treniruotes lapkričio mėnesį, jau gruodį dalyvavo varžybose. Sunkiausia, žinoma, yra pedagogams, bet jie taip pat keičiasi su darželių grupėmis“, – pabrėžė LGČA vadovė.
Praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo pirmą sykį minima pasaulinė greitojo čiuožimo diena. Lietuvoje ta proga buvo rengiamos varžybos, o jose taip pat dalyvavo „Čiuožimas – mūsų laisvalaikis“ projekto dalyviai.
V. Vilčinskaitė-Ogulevičienė džiaugiasi, kad vis daugiau darželių pedagogų domisi aktyvia veikla, nesibaimina naujų idėjų. Ji neabejoja, kad šis projektas bus tęsiamas, o dalyvaujančių darželių skaičius tik augs.
Lietuvos greitojo čiuožimo asociacijos vykdomas projektas „Čiuožimas – mūsų laisvalaikis“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias nuo šių metų administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.












