
„Facebook“ grupės „SPORTUOK SVEIKAI bendruomenė!“ narė Santa Povilonytė dalinasi patarimais apie peties skausmo problemas.
Skelbiama, kad 15 proc. žmonių populiacijos kenčia lėtinius peties skausmus. Jie gali pasireikšti ne tik aktyviai sportuojant, bet ir gyvenant ramų gyvenimo būdą.
„Pečių lankas savo anatomine sandara ir biomechanika yra išskirtinė kūno dalis. Tokiais plačios apimties judesiais nepasižymi joks kitas žmogaus kūno sąnarys. Dėl peties sąnario skausmo sutrinka rankos funkcija, sumažėja judesių amplitudė, raumenų jėga, pablogėja gyvenimo kokybė“, – aiškina S. Povilonytė.
Pasak specialistės, ne visiems pacientams skausmas būna vienodas, tad labai dažnai bando gydytis patys: vartoja įvairius tepalus ir vaistus nuo uždegimo, riboja fizinį aktyvumą arba priešingai pradeda dar intensyviau judėti ir tik tada po kurio laiko, jei skausmas nepraeina kreipiasi į specialistus.
Visgi labai svarbu skausmą diferencijuoti ir išsiaiškinti ar skausmas nesusijęs su kakline stuburo dalimi. Neretai šių dviejų anatominių sričių patologija būna kartu, todėl gydantis savarankiškai rezultatai gali būti ne tokie geri ir greiti.
„Taip pat svarbu paminėti, kad peties sąnario skausmą gali sukelti ir navikai. Todėl nedelskite kreiptis pas specialistus jei: peties skausmas jaučiamas ne tik judant, bet ir ramybės būsenoje, patyrėte traumą, skausmą jaučiate ilgiau nei kelias dienas, sunku apsirengti ar nusiprausti, sunku pakelti daiktus arba skausmas atsirado be priežasties“, – patarė S. Povilonytė.
Laiku nesikreipiant į specialistus, peties skausmas gali sukelti daug diskomforto ir apriboti kasdienines veiklas.
Sportas.info
VšĮ „Sporto leidinių grupė“ vykdomas projektas „Sportas – sveikatos ir žinių šaltinis visiems“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.
